Skocz do zawartości
  • 1

Rozbudowa o zeza lub zezy


piotr7
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Jastem posiadaczem CP + Echostar616 + antena 70 cm (chyba Corab) ustawiona siłą rzeczy na Hotbirda.

Planuję dolożenie zeza na astrę i tu moje pytania:

- jak już kupuję przełącznik Diseq to może na 4 konwertery?

- na które satelity warto jeszcze zezować w moim przypadku?

- jak w taki wypadku wygląda "uchwytologia" do większej liczby konwerterów i różnych kątów zezowania?

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Po zastosowaniu konwertera z szujami 0,4 dB udało mi się złapać z zeza Astrę 23,5 *E na czaszy skierowanej na Eutelsata 7A.Teraz nie mogę złapać z zeza Astry 4A konwerterem 0,7 dB mimo ,że miejsce na konwerter kierunku głównego jest puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten konwerter 0,7 dB mimo ,że z kierunku głównego normalnie łapał Eutelsata 7A czy Eutelsata 5 West A to Astrę 4A nie chce łapać.Wziąłem na kierunek główny konwerter 0,4 dB ,ustawiłem czasze na Astrę 4A tak by sygnał był najmocniejszy jaki się da,przykręciłem w miejsce konwertera 0,4dB konweter 0,7 dB i nie łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pogubiłem się.To co chcesz ustawić ?Z 5,0 W do Hot Birda masz 18 stopni,przy załamaniu pogody słabe tp.znikną.W jaki sposób ustawiłeś Astrę 4A.Częstotliwości z tej pozycji FTA to m.in.11,766 H-11,996 H-12,073 H i na nich można sprawdzić co się ustawiło.

Jeżeli ustawiłeś centralnie 7E,to powinieneś odebrać szczątkowe sygnały z Siriusa.Jest tylko 2 stopnie różnicy pomiędzy nimi.Jeżeli wysięgnik konwertera ma przekrój rurki to można było uchwyt obrócić lekko w lewo stojąc za anteną.Powinno coś się pojawić.Na czym sprawdzasz sygnał-miernik czy tuner/dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdy miałem Astrę 4A z konwertera 4A to sygnał przy przełączaniu programów sygnał transpondera z kanałem Tysa 1 raz wskakiwał normalnie a raz z 20 sekundową zwłoką czasową. Gdy dałem na Astrę 4A konwerter 0,1 dB to sygnał wskakuje bezzwłocznie ale jest dużo słabszy,tak słaby ,że nie da się uzyskać na kanale Tysa 1 obrazu całkowicie bez zakłóceń.

 

Od czego się dzieje ,że z konwertera 0,4 dB z innych tp sygnał wskakuje normalnie ,a z jednego tp ze zwłoką czasową ? da się temu jakoś zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gdy miałem Astrę 4A z konwertera 4A to sygnał przy przełączaniu programów sygnał transpondera z kanałem Tysa 1 raz wskakiwał normalnie a raz z 20 sekundową zwłoką czasową. Gdy dałem na Astrę 4A konwerter 0,1 dB to sygnał wskakuje bezzwłocznie ale jest dużo słabszy,tak słaby ,że nie da się uzyskać na kanale Tysa 1 obrazu całkowicie bez zakłóceń.

 

Od czego się dzieje ,że z konwertera 0,4 dB z innych tp sygnał wskakuje normalnie ,a z jednego tp ze zwłoką czasową ? da się temu jakoś zaradzić ?

 

Zależy to od parametrów konwertera, lecz niekoniecznie od współczynnika szumów. Sam pamiętam, gdy na 13E nadawał jeszcze węgierski M2 z SR 3333. Na jednym konwerterze sygnał pojawiał się od razu, zaś na drugim po kilkudziesięciu sekundach, a czasami jeszcze dłużej.

 

Czy przy użyciu tego konwertera monoblock Single 3° Maximum XO-31 odbiorę Turksat i Intelsat?niestety na zwykłych konwerterach jest to niemożliwe, natomiast po przestawieniu czaszy o 3 stopnie sygnał z Intelsat/Azerspace wpada bez problemu

 

Skoro przy ręcznym przestawieniu anteny odbierasz 42E i 45E to przy użyciu monoblocka z rozstawem 3° również powinieneś odebrać je bez większego problemu. Pamiętaj jednak, że tego typu konwertery są projektowanie głownie pod czasze 80-90 cm. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przesunąłem się z 7e na 9e z zamiarem odbioru obu pozycji na jednym konwerterze. Niestety nie udało się. Planowałem już wcześniej przebudowę dla kanałów z Francji. Z niecierpliwością czekam na start satelity Eutelsat 9B. Już dzisiaj trafiam na określanie go mianem drugiego HB dla Europy Zachodniej. Czy słusznie? Czego można się spodziewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Chciałbym rozbudować swoją instalację satelitarną, bo obecnie mam tylko Monoblocka. Pozycje, które chcę odbierać to:

 

7E

13E

19,2E

23,5E

 

Mam antenę 85 cm Famavala. I teraz mam kilka pytań.

 

1. Jakich uchwytów użyć? Patrzyłem i nie ma takiego do Famavala na 4 konwertery. Znalazłem taki:

 

uchwyt-zez-famaval_1431.jpg

 

więc te byłby pewnie na pozycję 7E. Ale nie wiem jakich użyć do 19,2 i 23,5. Jak patrzyłem na zdjęcia instalacji, to konwertery z dwóch pozycji były do siebie przytulone. Więc prawdopodobnie takie rozwiązanie odpada:

 

gl.jpg

 

A może jednak nie?

 

Myślałem także nad uchwytem na rurkę, czymś takim:

 

uchwyt_zez_urz0013.jpg

 

Na 19,2 pewnie by się sprawdził, ale jakbym ustawił dwa konwertery obok siebie to odstęp byłby pewnie taki jak przy tym uchwycie uniwersalnym.

 

Jeśli nie takie to jakiego użyć?

 

2. Chciałbym użyć do wszystkich pozycji konwerterów Twin. Myślałem nad INVERTO TWIN RED. Nie są strasznie drogie, ale nie są też najtańsze. Przełącznik to AXING SPU 4/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten trzeci instalowałem w tej antenie na 19,2 ale musiałem uchwyt dać pod spód uchwytu łączącego z anteną nie bardzo pasuje.W innych antenach bez problemu.ten pierwszy jak dobrze pamiętam był na Astrę, drugi łapany za szyjkę konwertera,dobry bo można regulować góra dół.Konwerter na którym się montuje musi mieć długi falowód bo inaczej trudno zamontować.Z konwerterami red nie mam dobrych wrażeń, a ta seria nie powinna być droga bo to tańsza wersja po serii White Tech a przed Black Ultra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Będę kombinować ze standardowym konwerterem, mam nadzieję, że się uda, w końcu pomiędzy Astrami jest ponad 4 stopnie różnicy, a przy ręcznym stawieniu anteny na 23.5E sygnał jest bardzo mocny na wszystkich transponderach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam trochę uboczne pytanie ale w temacie. Od wielu lat posiadam układ quad-monoblock i ostatnio zdechł mi na chwilę sygnał z astry a obecnie po kilku dniach to już tylko odbiera z kierunku głównego (Hotbird). Na Hotbird jest siła/jakość na max a na Astra tylko siła sygnału na max a jakość zero. Czy to możliwe, że padł przełącznik w środku monoblocka? Jestem już prawie przekonany, aby zmienić konwerter, tylko nie wiem, czy nie wtopię, bo to może tylko coś z anteną...? Macie jakies sugestie? Przekładanki kabli/szukanie zwarć itp. nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wygląda na to, że konwerter nie przełącza się pomiędzy satelitami i cały czas pracuje wyłącznie na 13E. Moim zdaniem bardzo możliwe, że jest to awaria przełącznika. Sprawdzałeś jak sprawa wygląda na innym tunerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ta sytuacja na 90% jest spowodowana tym, że mając ustawioną Astrę np. na porcie 2 tak naprawdę konwerter pracuje jakby na porcie 1, czyli na Hot Birdzie. Wówczas wykrywa sygnał z tamtego satelity (jest siła sygnału), zaś wprowadzone są parametry z satelity Astra (jakość sygnału). By to zweryfikować spróbuj wprowadzić parametry dowolnego transpondera z 13E dla pozycji 19.2E, czyli tam, gdzie wykrywa Ci sygnał, natomiast jakość wynosi 0%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te moje "mądre" dekodery nie pozwalają na na takie oszustwa (edycja parametrów kanału na tym poziomie) a przy próbie wyszukania niby z Astry dla paramaterów tp z HB jest ciągle jakośc zero. Typuje na padnięty Diseq, tym bardziej, że kiedyś po jednym dniu i bez żadnych wiatrow i złej pogody samo się naprawiło, może tam jest srodku jakas wilgoć i co jakiś czas zwiera kawalek elektroniki? Anyway, 150 zeta do tyłu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam może nie do końca typowe pytanie. Czy ktoś próbował odbierać przy pomocy jednego konwertera trzy pozycje orbitalne, tj. 4.9E, 7E oraz 9E? :D Teoretycznie powinno to być możliwe ustawiając konwerter na Eutelsata 7A/7B. Oczywiście liczę się z tym, że nie wszystkie częstotliwości z 4.9E i 9E działałyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...