Skocz do zawartości
  • 1

Rozbudowa o zeza lub zezy


piotr7
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Jastem posiadaczem CP + Echostar616 + antena 70 cm (chyba Corab) ustawiona siłą rzeczy na Hotbirda.

Planuję dolożenie zeza na astrę i tu moje pytania:

- jak już kupuję przełącznik Diseq to może na 4 konwertery?

- na które satelity warto jeszcze zezować w moim przypadku?

- jak w taki wypadku wygląda "uchwytologia" do większej liczby konwerterów i różnych kątów zezowania?

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mieszkam pod Wrocławiem. Ok, niebawem będę miał znów więcej wolnego czasu to się pobawię. Tak łatwo nie odpuszczę tej 28! Będę jeszcze próbował z centralnego 13E zezować na 28, ponieważ jednak płacę za CP, więc wydaje mi się, że powinno mi jednak zależeć na maxie z HotBirda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kiedys zezowałem Astre 2 mając ustawiony centralnie z Hb na antenie 80 cm. Miałem pare kanałów,o tp 11222,11307 mogłem zapomniec,czasami sygnał wpadał w godzinach porannych. Na Twoim miejscu ustawiłbym Astre 1 centralnie,Hb to silny satelita i w zezie powinien być stabilny odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak btw, właśnie zobaczyłem, że zezując na Eurobirda 9 wyzezowałem jednocześnie 7E na jednym konwerterze. Nie działają tylko tp: 11262H, a 12519H i 12532V łapie na 10-15% i nic nie wyszukuje, na pozostałych transponderach problemy może z 2-3 programami FTA(nie ładują się, nie wiem czy to wina nieprecyzyjnego ustawienia anteny czy ich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie sprawdzam czy wszystko ściągam:

wg pasków dekodera, moc na 90% i jakość 50-60%

Konwerter zwykły, jakiś stary znalazłem w szafie po zestawie z cyfrą sprzed ładnych paru lat. Zezowałem na 9e, 7e złapałem przypadkowo. Po prostu zamontowałem konwerter jak najbliżej 13e (głowice się niemalże stykają) i ruszałem końcówką konwertera). Wydaje mi się, że konwerter na 9e nie celuje zbytnio w środek talerza i jest pod większym kątem niż np konwerter na thora. No ale złapało ;)

 

Tak, wg rozpiski od kingofsat wszystkie kanały z tej paczki łapie. Część jest bez głosu, ale to chyba wina "kodowania" (nie wiem jak to się fachowo nazywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kombinuj. Ja się nastawiałem na 9E ze względu na greckie kanały. 7E wpadło przypadkowo i tak już siedzi, za to 10E nigdy nie udało mi się złapać. Co ciekawe, kiedyś już też próbowałem złapać zezem 9E i też za pierwszym razem złapałem i 7 i 9 na raz.

Na 7/9 mam jakiś stary konwerter o jakieś 30% większy niż inverto black, którego mam na 13E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To zależy gdzie będziesz próbował to zrobić. Im dalej na wschód tym gorszy efekt bo słabsza wiązka. Teoretycznie powinieneś coś złapać ale będą to raczej tylko silniejsze transpondery. Jeśli to możliwe to proponuję ustawić czaszę gdzieś w okolicach 13E i zezować na 4,8E oraz 23,5 E. Wtedy efekt powinien być zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak wycelowalem czasze w Eutelsata 9A to Astra 4A z zeza odbierała praktycznie tak samo jak z kierunku głównego przy wycelowaniu czaszy na Astrę 4A.Jak wycelowałem w Astrę 19,2 *E to Astra 4A z zeza odbierała wyraźnie gorzej.Mimo ,że miedzy Amosem a Eutelsatem 9A jest mniejsza odległość odległość kątowa niż między Astrą 19,2 *E a Astrą 4A to nie byłem w stanie złapać z zeza Amosa przy czaszy ustawionej na Eutelsata 9A.

 

Myślę teraz żeby wycelować czaszę w Eutelsata 7*E,wyciągnąć konwerter z kierunku głównego i przytulić zeza od Astry 4A do pustej pustej obejmy na konwerter kierunku głównego.

Jeśli do obioru Astry 23.5 z kierunku głównego wystarczy czasza 60 cm to czy na czaszy 100 cm z zeza ustawionego 16,5 stopnia względem kierunku głównego też będzie łapać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Złapałem Amosa z zeza na czaszy skierowanej na Eutelsata 7*E i efekt jest mizerny .Silniejsze transpondery Amosa mają sile sygnału jak te słabsze przy zezowaniu z Astry 4A,a słabsze w ogóle nie łapie. Tylko o dwa stopnie większa odległość kątowa i taka diametralna różnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jeśli czasza ma 100 cm i jest skierowana na Astrę 4,8 *E to ile cm odległości powinno być między konwerterem centralnym a konwerterem w zezie na Astrę 23,5 *E żeby odbierała Astra 23,5 *E ?

Około 25 cm jest u mnie ale od Astry 4,8E do Astry 23,5 E.Centralnie ustawiona jest Astra 19,2 E.Natomiast od Astry 4,8 E do Astry 19,2 E mam ok.17,5 cm.Także podaje przybliżone wartości.Jeżeli nie masz miernika, ustaw najmocniejszy tp.i szukaj "z ręki". Nie profesjonalne ale w domowych warunkach czasami wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...