Jump to content

Igrzyska Olimpijskie w telewizji


Recommended Posts

Postanowiłem założyć wątek dotyczący pokazywania przez telewizję IO. Mam do Was pytanie związane głównie z IO w Los Angeles w 1984 roku. Jak wiadomo na tych igrzyskach nie startowali Polacy. Orientujecie się, czy ta impreza była pokazywana w TVP? Jeśli tak, to w jakim wymiarze, czy jacyś komentatorzy tam pojechali, czy było studio. Ja tych igrzysk nie pamiętam, a bardzo mnie to interesuje. Piszcie też o innych igrzyskach letnich i zimowych, jeśli pamiętacie coś ciekawego. Ja tylko trochę pamiętam Salt Lake City. Ateny pamiętam już dokładnie. To były bodaj ostatnie igrzyska, po których TVP pokazywała też Igrzyska Paraolimpijskie. Jeśli pamiętacie coś z poprzednich imprez, zachęcam do podzielenia się wiedzą.

Link to post
Share on other sites

Z Olimpiady w Los Angeles w 84 roku nie bylo transmisji .Zbigniew Krajewski byl jedynym komentatorem , ktory relacjonowal wydarzenia z olimpiady w TV w krotkich wstawkach w Sporcie po Dzienniku. Z tego co pamietam to byl to tylko jego glos do planszy bez wizji ,czesto zakonczony politycznym komentarzem.

Pierwsza Olimpiade letnia pamietam z Montrealu w 1976 roku a zimowa z tego samego roku z Innsbrucku . Najbardziej utkwilo mi w pamieci zwyciestwo Franza Klammera w biegu zjazdowym , pamietam nawet ze startowal wtedy z nr 15 :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Najbardziej w pamięć zapadła mi ceremonia otwarcia igrzysk w Londynie 2012 - olśniewające, zapierające dech w piersi widowisko, najlepsza ceremonia otwarcia igrzysk dotychczas. :brawo:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 years later...

IO w Sydney 2000 w TVP rozpoczynały się w godzinach nocnych a kończyły się w godzinach 13-15.

To też kolejna ciekawostka dla wszystkich tych co interesują się igrzyskami w TV.

Dokładniej to relacje leciały zawsze po godzinie 03:00 w nocy bodajże na TVP1 i to chyba jest do tej pory chyba rekord jeżeli chodzi o godzinę rozpoczęcia nadawania programu przez tą antenę.

Link to post
Share on other sites

Olimpiadę z Sydney pamiętam doskonale relacje były w TVP 1 w TVP 2 pokazywali gry zespołowe min nasze koszykarki czy hokej na trawie i najważniejsze wydarzenia. W 2002 w Salt Lake City tez było dużo nocnych relacji pamiętam że transmisje zaczynały się ok godziny 18

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...