Jump to content
Frontowiec

Wasza ulubiona stacja radiowa

Wasza ulubiona stacja radiowa  

127 members have voted

1. 1. Wasza ulubiona stacja radiowa

• Stacje radiowe Eurozet (Radio ZET Gold, Radio ZET Chilli, AntyRadio)
      11
    • RMF FM
      16
    • Radio ZET
      13
    • Stacje radiowe Grupy RMF (RMF MAXXX i RMF Classic)
      14
    • Stacje regionalne Polskiego Radia (Audytorium 17)
      7
    • Polskie Radio ''Czwórka''
      7
    • Polskie Radio ''Trójka''
      11
    • Polskie Radio ''Dwójka''
      4
    • Polskie Radio ''Jedynka''
      6
    • Stacje radiowe ZPR (Radio ESKA, Eska Rock, Radio WAWA, Radio Plus, VOX FM)
      13
    • Stacje Radiowe Agory (TOK FM, Złote Przeboje, Rock Radio)
      14
    • Stacje internetowe, lokalne i zagraniczne
      15

Recommended Posts

Jak w temacie. Jakich, bądź jakiej stacji radiowej najczęściej słuchacie?. Ja słucham następujących:

1). Polskie Radio ''Jedynka'' - Tego radia słucham głównie za sprawą takich audycji jak m.in. ''Muzyka nocą'' prowadzona przez pana Kazimierza Kowalskiego, ''Muzyczna Jedynka'', ''Leniwa niedziela'' pani Marii Szabłowskiej i w okresie wakacyjnym ''Lato z radiem''. Lubię także słuchać nocnej ''Kartki z kalendarza'' oraz piosenek, które są tam puszczane.

2). Polskie Radio ''Trójka'' - Słucham ''Trójki'' głównie, gdy lecą m.in. piątkowe ''Zapraszamy do Trójki'' w wykonaniu pana Wojciecha Manna, ''Za, a nawet przeciw'', ''Akademia Rozrywki'' i ''Godzina prawdy'' pana Michała Olszańskiego. W tym radiu nie znajdziemy piosenek typu ''Bałkanica'' czy ''My Słowianie'', a usłyszymy jedynie piosenki, które w innych rozgłośniach radiowych nie usłyszymy.

3). Moje.polskieradio.pl - Słucham głównie kanału ''Mijają lata, zostają piosenki'', w którym możemy usłyszeć przedwojenne polskie piosenki oraz wspaniałe prowadzenie Danuty Żelechowskiej i Jana Zagozdy - najstarszych pracowników Polskiego Radia.

4). RMF FM - słucham głównie felietonów pana Tomasza Olbratowskiego, ''Fakty'' oraz piosenki.

5). TOK FM - słucham jedynie sobotniej audycji ''Program telewizyjny'' pana Wojtka Krzyżaniaka.

Zdecydowanie "Trójka". To jest moje ukochane radio. Niepowtarzalny klimat, muzyka i prowadzący, tacy jak Piotr Kaczkowski, Piotr Baron, Marek Niedźwiedzki. Kuba Strzyczkowski czy Jerzy Sosnowski. Ta rozgłośnia, to coś więcej niż tylko radio. Słucham też wybranych audycji w Polskim Radiu Rzeszów prowadzonych przez redaktorów Jerzego Szlachtę i Andrzeja Kle. Czasami słucham audycji "Hey Joe" prowadzonej przez Wiktora Jachacza (przepraszam, jeśli źle zapisałem nazwisko) w Polskim Radiu Lublin. Kiedyś słuchałem audycji "Rocka Klasyka według Wiernika" w Radiu dla Ciebie, ale ostatnio dawno słuchałem, więc nawet nie wiem ,czy jeszcze jest.

moja to vox fm,eska,rmf fm i radio zet

Najczęściej słucham Radia Via, trochę również Radia Rzeszów, Radia Wawa i jedynki i Trójki.

Rzadko ostatnio słucham radia, ale jeśli już nadarzy się okazja to włączam VOX FM.

Obecnie najwięcej słucham Radia ZET i RMF MAXXX (Częstochowa) oraz dość często RMF FM.

Tylko Czwórka. To jedyna stacja puszczająca (pewnie z powodu budżetu) mniej znane kawałki, ale dobrze wyselekcjonowane, głównie z gatunków mniej popowych, a bardziej alternatywnych. Ponadto tam naprawdę trudno usłyszeć ten sam utwór jak to bywa w stacjach bardziej komercyjnych.

U mnie rządzi Radio Szczecin oraz AntyRadio,Trójka i Czwórka.

Oddałem głos na Złote Przeboje. :) Grają tam kawałki z czasów mojej młodości. :lol2:

Radio ZET, RMF Maxxx oraz Eska

ESKA ROCK, lecz niestety, teraz mamy jakiś beznadziejny VOX (Nadajnik z Poznania). Nie wiem dlaczego akurat Eska Rock została tylko w Warszawie, przecież ta stacja jako pierwsza była w Poznaniu (W roku 2004 o ile dobrze pamiętam)

W moim przypadku są to: Czwórka, RMF FM, Radio Zet, Radio Eska, Radio Wawa, Radio Plus, Radio Złote Przeboje, RDN, Radio Doxa, Radio Silesia, Radio eM (to kieleckie) oraz Radio Kraków. Z tej grupy najbardziej mi odpowiadają jednak stacje lokalne (Radio Kraków, Radio Silesia, RDN i Radio Doxa) oraz ogólnopolskie (RMF FM, Radio Zet, Radio Eska, Radio Plus i Radio Złote Przeboje) których to słucham najczęściej.

FM: RMF FM, Radio Zet, Radio Złote Przeboje.

DAB+ : Radio Rytm

LW: Cro 1 - Radiožurnál

Praktycznie większość tych najbardziej rozpoznawalnych radiów mi się całkowicie przejadła i stała niestrawna, dlatego wybrałem tą ostatnią odpowiedź choćby z tego powodu, ale ogólnie są lepsze od tych pierwszych.

To i ja napisze, jak to u mnie wygląda :)

Radio Eska (jedyna typowo 'lokalna' stacja w Żarach, ostatnio rozszerzyli playlistę, więc lepiej się tego słucha)

RMF Maxxx (za Hop Bęc In Da Mix i akceptowalny odbiór akurat u mnie w domu)

VOX FM (za playlistę i kawałki w większości z lat 80-tych i 90-tych)

Złote Przeboje (playlista, goldy i zasięg - w moim rejonie praktycznie bez większych problemów da się słuchać, a Złote Przeboje z Żar dolatują dość daleko)

Muzyczne Radio (raz, że zasięg - parę kilometrów za Żarami 'wycina' całkowicie Eskę Żary, a dwa - merytoryczna zawartość, a ta stoi na bardzo wysokim poziomie - do tego tematyczne bloki muzyczne)

Do tego słucham internetowej stacji 'RadioTP' - jest to radio ze zróżnicowaną muzyką, blokami tematycznymi oraz autorskimi, DJ-skimi audycjami :).

1. Radio ZET Gold - najlepsza stacja radiowa grająca fajną muzykę, same klasyczne hity

2. VOX FM - podobnie jak wyżej, z tymże ogromny minus za to, że grają też disco polo

3. Eska - bo oprócz klasyki lubię czasem posłuchać też trochę nowości

4. Eska Rock - często puszczają fajne rockowe kawałki

5. RMF FM i Radio Zet - czasem też zdarzy mi się posłuchać

Ogólnie radia słucham praktycznie tylko w samochodzie ;)

Najlepsza muzyka w RMF, ale najlepsze pasma programowe zdecydowanie w Radiu Zet.

Najczęściej słucham RMF FM, teraz ich playlista wyraźnie się poprawiła. Znacznie rzadziej słucham Radia Złote Przeboje i Radia Zet Gold.