Skocz do zawartości

Który TV ala Plazma


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem sobie kupić tego Panasia 42 St60 niestety przez problemy z anteną teraz ten TV został wycofany ze sprzedaży

 

ktoś może poleci TV zbliżony jakościowo? do tego Panasia

mam Samsunga 32 LEda używałem go kiedy Toshiba 37 [tego właśnie chce wymienić] był w serwisie 3tyg . Sams zaskoczył mnie płynnością obrazu ale czerń nie istniała

 

Interesi mnie TV 40-42 2000-2500zł nie wiem czy chce 3D bo takie kino widziałem tylko w kinach a w salonach nigdy nie było co oglądać głownie akwarium i street dance a jeśli już to było to 3d migawkowe mam też 2 blu raye 3D .

 

Wiem że panele LG występują też w innych modelach TV.

Sony? tutaj się płaci za logo widoczne na TV jednak wcale taki słaby nie jest jednak gorzej z gwarancją

może się wypowiedzą Ci co maja każdy z tych modeli czyli SONY LG Panaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może lepsze LG 3d cinema okularami jest różnica taka że lepsze bez bateri pasywne niż baterią co trzyma bodajże miesiąc a różnicy oglądaniu nie widać polecam najlepiej na allegro szukaj bo innych wiekszych sklepach wychodzi drożej.Mniejszych minimalnie taniej jak Eltrox Merele.net czy Komputronik widać naprzykładzie kabli i kart pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa czyli że 3d pasywne to okularki na baterie które trzeba notoryczne ładować kolejne "udogodnienie"

 

na allegro to nie patrze bo tam samsy schodzą jak pączki w tłusty czwartek schodzą także plazmy panasia TXy ale z mega rozdziałka 1024x768 że ludzie takie coś kupują.

 

Widz że zakup TV to będzie nie lada decyzja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@asiafan, pasywne okulary do 3D nie są zasilane bateriami.

To praktycznie zwykłe okulary, dlatego są tanie jak barszcz (circa 20-30 zeta za sztukę).

Zanim zdecydujesz się na konkretną technologię 3D (pasywne/aktywne), radzę sporo poczytać, bo to naprawdę ważna decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica między pasywna a aktywna wychodzi w zasadzie tak że albo chcesz oglądać wygodnie bez męczenia oka jednak nie ma Full HD albo Full ale robić przerwy męczy oczy.

dlatego należy w technologii migawkowej olgądać jak najrzadziej 3d.

 

czytając o tym modelu LG 42LA660S dowiedziałem się że np w Smartv ma tvn onet vod i tvp playera nawet

 

ten LG ma właśnie 3d migawkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam do Was panowie takie nie typowe pytanie. Otóż w moje posiadania wpadła starsza plazma, dokładnie Samsung Display PS -42Q92H, hd ready,50 hz. Muszę powiedzieć że obraz na niej jest całkiem całkiem ;] tylko pojawił się problem którego nie mam pojęcia jak rozwiązać. Przy oglądaniu dynamicznych scen pojawia się efekt smużenia, zwłaszcza widoczny na piłce podczas oglądania meczu. Załączałem i wyłączałem już wszystkie możliwe opcje kalibracji, przy każdej wspomniany efekt występuje. Myślę że jest to jednak wina słabego Tv ale może się mylę? Dodam że podłączony do niego jest mediabox UPC poprzez kabel hdmi. Efekt smużenia występuje zarówno na kanałach sd jak i HD ;/ Może macie jeszcze jakiś pomysł.

 

Podam jeszcze ustawienia kalibracji:

tryb - standardowy

kontrast - 80

jasność - 50

ostrość - 50

kolor 50

odcień 50

ton kolorów - normalny

regulacja czerni średni

kontrast dynamiczny średni

gamma 0

balans bieli i kolory własne - ustawienie standardowe

uwydatn.krawędzi - włączone

przestrzeń kolorów - szeroki

rozmiar - bez overscanu

cyfrowa redukcja szumu - wyłączone

DNIe - włączone

czerń HDMI - niski

 

Ustawienia mediaboxa -rozdzielczość obrazu- 1080i

typ obrazu - letterbox

 

Macie jakieś pomysły? z góry dziękuję ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłacz DNIe, a jak nie pomoze to jeszcze wyl. uwydatnianie krawedzi, mozesz podniesc ostroscia zamiast krawedziami, jesli ten tv posiada cyfrowa redukcje zaklocen to tez na wyl. A jak z tego nic nie pomoze to w tunerze ustaw 720p a ustawienia sobie daj jak wczesniej powinno byc troche lepiej.

A jak jeszcze bedzie zle to kontrast dynamiczny daj wyl. lub niski(nie wiem jakie masz opcje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie lipa :? Wszystkie wasze propozycje sprawdzone na meczu Francja vs Szwajcaria. Przy każdym mocniejszym wykopie piłka się rozmazuje. Wykonałem wszystkie możliwe zamiany, łącznie z zamianą 1080i na 720 p w mediaboxie. Wyłączenie DNIe jeszcze pogorszyło sprawę bo zaczęli się rozmazywać również piłkarze przy sprintach. Wyłączenie kontrastu dynamicznego również, najlepiej chyba jest na średnim, ale problem wciąż występuje. Coś czuję że to wina TV ale co ciekawe w starym małym CRT problemu w ogóle nie ma :smile: Coś z tym modelem im nie wyszło chyba :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekko skopany tv, ilu letni? plazmy mialy i maja to do siebie ze zachowuja sie jak stare tv crt i efektow smuzen nie moze byc nawet przy wyl. opcjach polepszania obrazu, gorzej z tv lcd/led tam juz trza stosowac real cinema, true motion, ale jedynym najlepszym wyjsciem jest jak najmniejsza czestotliwosc odswiezania obrazu, im wiecej tym gorzej. Ps pozycz od kogos jakis inny lepszy nowszy kabel hdmi i sprawdz czy jest roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na innym zrodle niz hdmi, jak sie zachowuje przy dynamicznych ujeciach(sprobuj takze z tymi ukladami w ustawieniach raz jeszcze przy innym zrodle) a bedziesz przynajmiej wiedzial czy to wina po hdmi czy ogolnie tv nie wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem plazme Panasonic hd ready tez 50Hz i obraz byl zyleta na kanalach HD a i kanaly sd tez byly ok, i zadnego smuzenia nie mialem. a hd na tej plazmie wygladalo tak samo jak na obecnych tv full hd(byc moze temu ze wtedy, mniej kanalow hd na tp. bylo niz teraz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecał Philipsa, bo ma bardzo dobre skalowanie obrazu. Samo odświeżanie jest ważne w przypadku oglądania TV, ale skalowanie obrazu również. Nawet jak mundial jest w HD, to pewnie 720p, telewizor musi skonwertować to na 1080p i "powiększyć" tę piłkę. Przy szybkim przemieszczaniu algorytm się nieco gubi. I dlatego nie tylko odświeżanie jest istotne z punktu widzenia szybkich scen. Sprawdź Philipsa i powiedz jak Ci to wygląda. Modem 6109 powinien zmieścić się w kwocie 2500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, mam pytanko, dzis wrocilem z rodzinnego domu gdzie dalej tkwi moj dawny nabytek w postaci tv plazmowego Panasonic Viera, nazwy modelu nie spisalem, ale to nie istotne, znow wrocily wspomnienia z przyjemnosci ogladania tv na takim sprzecie, ale czy da sie cos zrobic/naprawic w panelu jezeli piksele poszly i ciagnie sie z nich pionowa linia, jest na nim kilka takich liniek, chcialbym uratowac ten sprzet jezeli sie da. panel ten wtedy mial technologie hd ready ale jak wczoraj zobaczylem z naziemnej materialy z tvp1 i 2 w hd to teraz na moim full hd takiego hd nie ma (z nc+) jak na tym panelu. Czy ktos naprawia to? czy tylko wymiana na nowy panel jezeli takowy bylby dostepny ?, za odpowiedzi z gory dziekuje.

Ps. a jezeli nic sie juz nie da zrobic, to czy podobnym sprzetem moze byc taki? http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l ... bhtml#opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo dobre efekty jeśli chodzi o LCDeki (kontrast) osiągają telewizory z strefami podświetlenia za matrycą. W Philipsie 9800 zastosowana 144 strefy podświetlenia, mierzony kontrast zbliża się do OLEDowego. OLED nie potrafi wykręcić takiej jasności jak LCD, chociaż ma lepszą czerń, z dwojga wolałbym tego LCD, bo wiadomo, że będę mógł go używać przynajmniej kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...