Skocz do zawartości

Brak sygnału z anteny sat.


Rekomendowane odpowiedzi

Zbliżała się burza więc odłączyłem przewody antenowe od 2 dekoderów (mam MR, a a konwerter to twin Inverto). Nie było żadnych bliskich wyładowań, ani wiatru. Po ponownym podłączeniu nie ma sygnału. Kręcę anteną i nic to nie daje. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co się mogło stać? Nie ma to chyba związku z przesunięciem anteny, bo była w takim samym położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by sprawdzić z innym konwerterem.

Bo podejrzewam, że raczej padł. Odłączenie nie pomorze przy burzy.

Musiał byś go chyba owinąć folią aluminiową ;)

Czasem psują się, jak sie je odpina przy włączonym dekoderze "na żywo".

Mam nadzieje, że przed odłączeniem wyłączyłeś dekoder z prądu. Nie pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery były odłączone od prądu. Mam stary, pojedynczy konwerter i jutro sprawdzę czy zadziała. Od razu podejrzewałem, że mógł twina szlag trafić. Gdzieś wyczytałem, żeby odłączać przewody antenowe podczas burzy, więc z mozołem to robiłem, a tu taki zonk. Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, mam podobny problem z brakiem sygnału - Od dwóch dni nie mam na dodatkowym dekoderze sygnału. Wszystko było dobrze, nic nie przerywało żadnych zakłóceń a tu nagle włączam dekoder i mam informację Brak sygnału z anteny sprawdź połączenie lub konfigurację dekodera. Na głównym dekoderze wszystko działa. Podłączyłem dodatkowy zamiast głównego i jest ok, główny w miejsce dodatkowego i to samo brak sygnału, następnie sprawdziłem przy konwerterze podłączenia i później tak przełączyłem kabel z głównego w miejsce dodatkowego i działa czyli nie jest to wina konwertera. Zostaje tylko kabel ale nic nie było ruszane wszystko wygląda tak jak powinno nic się nie poluzowało wiec już nie mam pomysłu. Muszę wymieniać kabel ? W dodatkowym dekoderze mam ok 20m kabla od anteny do dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przed ew. wymianą spróbuj sprawdzić (choćby baterią i żaróweczką),czy kabel nie ma przerwy lub zwarcia.

Należy go uprzednio odłączyć z obu stron od instalacji.

Sprawdź dokładnie złączki "F",podejrzane opraw od nowa.

Przy rozległych instalacjach zewnętrznych i niektórych starszych kablach duży mróz może czasem powodować

przerwy na złączach.

Bywa to mylące,bo w cieplejsze dni usterka znika.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...