Skocz do zawartości

Czego brakuje lub co trzeba zmienić w dekoderach Polsat Box?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po nowej aktualizacji do 2.108.1.18:

 

- EPG jest mniej czytelny, zastosowano w nim mniejszą czcionkę, na telewizorach o małej przekątnej czytanie jest uciążliwe.

 

- Poza tym linia aktualnego czasu "TERAZ" jest zakotwiczona na stałe z lewej strony ekranu, z tego powodu tytuły trwających programów są ucięte, a nawet ograniczone do jednej litery lub wielokropka, np "Wydarzenia" wyświetlają się jako "W..." lub "...". Wcześniej pola z nazwą trwających programów były pełnowymiarowe, tylko linia aktualnego czasu się po nich przesuwała.

 

- Przesuwanie się całej listy EPG po każdorazowym naciśnięciu strzałki w prawo, nie każdemu może przypaść do gustu.

 

- Zniknęła też możliwość powrotu do opisu aktualnie transmitowanych audycji, za pomocą przycisku Play/Pause.

 

- Dodano możliwość przeglądania teletekstu, ale nie ma możliwości jego zminimalizowania żeby na chwilę powrócić do oglądania programu, bez wyłączania całej telegazety i zaczynania od strony startowej. Poza tym tu znów, problem z miniaturową, nieczytelną na mniejszych tv czcionką.

 

- W trybie teletekstu jest też bug, jeśli mamy wyciszony dźwięk zielonym przyciskiem (mute), próba włączenia go przyciskiem regulacji głośności skutkuje zmniejszeniem poziomu głośności do minimum.

 

Rzeczy o których nie pomyślano/nie poprawiono:

 

- Biała czcionka na jasnym, jaskrawym, pomarańczowym tle. Najbardziej uciążliwe w opisach programów. Można by dać choć możliwość zamiany czcionki na czarną.

 

- Chęć przewinięcia nagrania lub bufora live pause o np pół minuty wstecz, powoduje często irytujące przeskoczenie o pół godziny do tyłu.

 

- Podczas oglądania nie ma możliwości rozpoczęcia nagrywania programu dokładnie od chwili która nam pasuje, zawsze nagrywany jest cały bufor live pause, mimo że teoretycznie można ustawić czas odkąd chcemy nagrywać.

 

- Nie można też oczywiście zatrzymać na jakiś czas nagrywania by potem wznowić go w interesującym nas momencie.

 

- Przy każdym włączeniu dekodera, chwilowy czarny ekran i zanik dźwięku podczas wykrywania dysku. Tego problemu nie było kilka softów wstecz.

 

- Nie ma możliwości kasowania wybranych kanałów z pozycji 1000+, czyli tam gdzie zapisują się dodatkowe kanały po ręcznym przeszukaniu danego transpondera / satelity. Jedyną możliwością skasowania tych kanałów jest przywrócenie ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nowy soft jest ok.

Moja propozycja do zmian w nowszych softach:

 

1. Można by dodać w menu usługę która by nazywała się "Ponawianie sygnału lub ponawianie uprawnień. Gdy będziemy mieli podłączony net to w sytuacji gdy karta w dekoderze straci z jakiegoś powodu uprawnienia to jednym kliknięciem pilota będzie można je ponowić.Warunek to oczywiście połączenie dekodera z internetem.

 

2. Uproszczony ICOK na dekoderze.Wiem że jest już "Strefa Abonenta" ale ten ICOK mógł by działać i wyglądać podobnie jak ICA w dekoderach Pace/Sagemcom od C+/NC+.

 

3. Dodanie jakiegoś serwisu muzyczno-radiowego. Np. Tuba.FM, Open.FM, Moje Polskie radio, RMF.FM, lub po prostu coś na wzór radia internetowego z dekoderów Nbox od N/NC+ itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Co jakiś czas pojawiają się głosy o problemie ze zmieniającą się rozdzielczością 1080i na 576i w dekoderach CPT. Problem chyba jednak nie występuje u wszystkich. W związku z powyższym proszę o podanie w tym wątku modeli dekoderów i TV, na których problem występuje oraz na tych, gdzie problemu nie ma.

Inne zauważone problemy z funkcjonalnością i życzenia również oczywiście mile widziane będą. ;)

Zasady panujące w tym wątku są podane tutaj: viewtopic.php?f=7&t=35847&sid=5457b5de17d78b95c0713993a5d1314a#p954454 i proszę je respektować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza TV, gdyż z tego co widzę przeważnie jeśli ktoś ten problem ma, to niezależnie od modelu dekodera i jego wymiana mu nie pomaga. Standard HDMI przewiduje możliwość odpytywania urządzenia końcowego, np. TV o to, jakie rozdzielczości obsługuje, a następnie dostarczanie mu obrazu w takiej rozdzielczości, jaką wyświetlacz zwraca. Sęk w tym, że korzystanie z tej funkcji jest mocno ryzykowne (TV różnie to wspierają). Jeśli dekodery CPT robią z tego użytek, to niedobrze i to może być przyczyną problemów. Dlatego sugeruję podawanie modeli TV, gdyż wyłuskanie problematycznej grupy może mocno pomóc w zdiagnozowaniu tej przypadłości i ostatecznym jej usunięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem ze zmianą rozdzielczości występuje na dekoderze HD5500s ,TV Panasonic TX-L42ET60. Poprzednio miałem HD5000 i HD3000 i wszystko było w porządku.

Podłączanie innym kablem nic nie pomogło a zmiany rozdzielczości występują losowo, czasami 3 dni jest ok a nieraz codziennie się zmienia.

 

A co do innych zmian to kolorystyka menu i banera , pomarańczowy kolor i białe litery to niezbyt szczęśliwe połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólnie jestem zadowolony z dekoderów CPT, ale moim zdaniem przydałoby się poprawić opisy programów w EPG, zwłaszcza filmów, ponieważ przeważnie jest podawana tylko połowa (a czasami nawet mniej) tego co na stronie CP, przez co opisy w EPG są mniej zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W obecnej wersji softu HD3000 brakuje mi rzezy która była wcześniej,

po włączeniu opisu audycji w EPG wyświetlałł się symbol kłódki oznaczajacy że dany kanał jest kodowany.

Np. czytając opis filmu na kanale TCM można pomyslec że to kanał niekodowany, tymczasem jest info:

Tego kanału nie ma w twoim abonamencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej brakuje mi innych aplikacji, takich jak YouTube, TVN Player, DailyMotion, Eurosport, TVP, Iplex itp.

 

Smart TV to przyszłość telewizji. Oferta Polsatu, bez oferty Smart wygląda bardzo ubogo, wręcz średniowiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie również występował problem samoczynnej zmiany rozdzielczości po ponownym włączeniu dekodera. Było 1080 jest 576. Pomogło wyłączenie funkcji CEC w TV i Ampli.

 

TV - Samsung UE556400

Ampli: HK AVR 270

 

Wiecie to jest tak, że jak jest dużo urządzeń które mają CEC - czyli że jedno urządzenie w teorii może sterować innym - mogą się dziać różne rzeczy i z moim poprzednim TV Sony KDL EX720 również miałem podobnie. Musiałem w ustawieniach TV wyłączyć CEC. To może się tez nazywać Anynet + CEC.

 

W każdym razie - wszystko działa w porządku. Spróbujcie u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W dekoderze HD5500s podniósł bym głośność na wyjściu hdmi opcja stereo czyli regulowanie głośności telewizora za pomocą pilota cp. Obecnie jest tragicznie niska i mój TV philips 40 pfl5007k jest ustawiony na 50 w skali 60, a gdy korzystam z innych urządzeń typu film z pendrive tv dvbt lub odtwarzacza blu-ray wystarczy 20 w skali 60. Gdy w ustawieniach dźwięku zmienię na auto wtedy jest dobrze ale operować trzeba dwoma pilotami, dźwięk zmieniam pilotem tv, a kanał pilotem dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje życzenie co do nowego softu to:

wprowadzenie wartości liczbowych (np. 0 - 100%) w paskach mocy i jakości sygnału.

 

Uzasadnienie: czasami chcę sobie porównać wartości sprzed i po regulacji anteny itp. Aktualnie zrobiłem to tak, że przykleiłem (dosłownie!!) paski samoprzylepne do bezpośrednio do ekranu TV i zapisałem sobie na nich nazwę wybranego transpondera, satelitę itd. Metoda skuteczna, ale dość przedpotopowa. Brakuje po prostu dwóch prostych liczb, które mógłbym spisać na kartkę i można by uniknąć naklejek.

 

Jest może ktoś za?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...