Skocz do zawartości

Czego brakuje lub co trzeba zmienić w dekoderach Polsat Box?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1)Brakuje w tym dekoderze w liście PVR oznaczeń dla nagrań:

a) Nie oglądane

B) Oglądane ale nie do końca - z możliwością startu od ostatniego momentu

c) Obejrzane

 

2)Brak nagrań cyklicznych.

3)Wyszukiwanie w EPG po nazwie programu/audycji.

4)Po najechaniu na nagranie w PVR mogło by w miniaturce odtwarzać początek nagrania.

 

Chętnie zobaczyłbym też serwis SPOTIFY w dekoderach CP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że kolega miał encepence.

Faktycznie te funkcje by się przydały.

Do pkt 3 dodałbym jeszcze wyszukiwanie EPG po kategorii (np szukaj->sport->piłka nożna albo szukaj->film->wszystkie, itp.).

Dodałbym wyszukiwanie powtórek bądź kolejnych odcinków (Znajdź podobne w dekoderach nc+ ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodałbym przesówanie kanałów na liście głównej na pozycjach powyżej 1000 i na liście radiowej na pozycjach powyżej 100

Na nowym oprogramowaniu żeby móc korzystać z dysku to trzeba czekać ponad 2 minuty od włączenia (na starym oprogramowaniu to był czas 30 sekund)

W tunerach DVB-T dodałbym przypominanie o audycjach, programowanie nagrywania tak jak w tunerach satelitarnych i możliwość zablokowania funkcji eco na 48 godzin

W ipli dodałbym możliwość oglądania kanałów telewizyjnych, które są dostępne w wykupionym pakiecie ipli

Dodałbym też obsługę tunerów przez aplikację na Android, IOS i Windows Phone

Dałbym możliwość dodawania kanałów na listy ulubione bez kanału Dla abonentów na stałe na pozycji 59

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam taką nadzieję i myślę, że ADB będzie miała pewne wymagania co do platformy sprzętowej i wydajności i bata na siebie nie ukręci. :)

Jeśli mówimy o platformie ''Cyfrowy Polsat'' Normalną rzeczą jest, aby z dwóch produktów zrobić jeden dobry, obie firmy muszą spełniać swoję wcześniej narzucone kryteria.. Jeśli powstanie takowy dekoder na podzespołach CPT to będzię to nie tani interes.. bo wątpię aby ADB udostępniło swój produkt który nie będzię stabilnie funkcjonował na dekoderach CPT z okrojonym softem. Może tańszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby - dekoder + soft ADB ? napewno.

Szczerze ? Nikłe szanse na odpalenie na którymś z obecnych dekoderów CP softu ADB, prędzej powstałby fajerwerki na sylwestra.  :D

Edytowane przez andrzejgratis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie specyfikacje dekoderów, bez problemów firmware adb będzie działać... Pewne jest ze szata graficzna i funkcje w dekoderach Polsatu nie są dostosowane do obecnych wodotrysków wiec trzeba sie spodziewać w niedługim czasie zmiany.. Wodotryski nie wpływają na sprzedaż i nowy firmware oraz operacja zmiany w kiku mln dekoderów to spore przedsięwzięcie ale gdzies trzeba koszty sobie robic i co jakiś czas wprowadzać nowy wygląd i wodotryski.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby ADB wprowadziło do dekoderów CP soft nawet w jakiejś okrojonej formie to i tak będzie OK. Dekodery będą mieć "drugie życie" i na pewno staną się funkcjonalne. Wejdą opcje wyszukiwania i planowania nagrań w prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Idealny dekoder powinien obsłużyć wiele elementów z wykorzystaniem łącz internetowych:

- rozbudowane VODy i opcje On Demand

- eusługi typu: telemedycyna, streaming muzyczny, serwis z grami, prasą cyfrową czy ebookami

- multiroom bez kabli

Coś takiego żadnemu operatorowi na razie nie opłaca się. Kwota 10000zł za tuner jest nie do przełknięcia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie większość abonentów oczekuje, aby dekoder działał sprawnie, oraz pozwalał na swobodne korzystanie z podstawowych funkcji. Takie aplikacje internetowe byłyby dla jednych niepotrzebnym dodatkiem, a dla innych luksusem na który ich nie stać. Poza tym od tego są inne bardziej dostosowane urządzenia. A multiroom w CP nie wymaga łączenia dekoderów kablami. Dla mnie obecnie jedyną wadą dekoderów CPT jest EPG, które zdecydowanie za długo się ładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego żadnemu operatorowi na razie nie opłaca się. Kwota 10000zł za tuner jest nie do przełknięcia.

 

 

Coś ci się poplątało - do tego nie trzeba dekodera ze złota ani 8rdzeni procesora a jedynie implemetancji odpowiedniego oprogramowania

Pkt.1 i 3 realizują już dekodery nc+, na pkt.2 nalezy poczekać, ale już nawet badziewne dekodery oferują podobne serwisy choć mniej zaawnasowanie technologicznie.

To jest poziom zaawansowania porównywalny ze Smart TV a przecież telewizory tyle nie kosztują - juz za 700-800 zł mozna mieć taki TV. 

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba tylko dwóch rzeczy :)

1. Idę do punktu Polsatu wybieram sobie kanały które mają znaleźć się w moim pakiecie - podpisuję umowę. 

2, Dostaję samą kartę i wkładam do swojego dekodera sat i oglądam ten pakiet kanałów na który podpisałem umowę.

 

Nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba żadnych VOD, dodatkowych usług wciskanych na siłę czy tym bardziej dekoderów dedykowanych.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dysk podpięty pod HD5000 i brakuje mi funkcji zmiany tytułu nagrania.

Ostatnio nagrałem cały serial Archiwum X, nie zawsze w kolejnosci odcinków.

Nie zawsze widać numer odcinka przy tytule i trzeba wchodzić w opis żeby zachować kolejność oglądania..

Ps. Nagrywam nadal na Fox.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...