Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 103 i Ariva 203


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie i dzwonicie do fergusona że takie coś sie dzieje na dekoderach , nc+ musiało coś namieszać że dzieją sie takie hece u mnie na arivie 202E są co jakiś czas zaniki głosu a tylko na TVN24 HD , TVN7HD, TVN TURBO HD i na TVPHD 1 za cyfy + tego nie było dopiero jak nc+ zaczeło coś mieszać dzieją sie takie rzeczy , zgłaszać do fergusona i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackowski, spytaj kierownika serwisu kiedy po raz pierwszy zgłosiłem o przycinającym się dźwięku. Mają to po prostu gdzieś bo problem nie występuje na wszystkich TV. Dziś mam podłączoną Arive 250C (od znajomego) bo pomyślałem, że ostatni soft może coś poprawił. Dalej to samo. Czy słyszysz kolego w swojej Arivie z chwilą zaniku dźwięku takie pstryknięcie jakby rozłączył się jakiś przekaźnik? I czy np. po wyłączeniu kabla HDMI i ponownym podłączeniu wszystko wraca do normy? Czy na 720i głos nie zanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miet55 na 720p też głos zanika tylko ze ja napisałem zaniku głosu nie było jak była cyfra + dopiero jak nc+ zaczęło mieszać coś jest zanik głosu ma to pare osób z którymi pisałęm na forum i nie na wszystkich kanałach HD zanika dzwiek tylko na wyżej wymienionych zawsze było dobrze a od jakiegoś roku mam taki problem i to na trzech Arivach 202e , gdyby był to problem kompatybilności sprzętowej to na wszystkich kanałach HD by zanikał a zanika tylko na niektórych wymienionych , jeden z dekoderów wysłałem im na serwis do fergusona trzymali go trzy tygodnie a zaczeli testować w ostatnich 4 dniach kpina i co napisali ze u nich problem nie występuje . Pewnie nawet nie przywiazywali do tego uwagi na testach czy zanika dzwięk bo występuje on w nieregularnych odstępach czasowych i trzeba sie naprawde byc skupionym na oglądaniu żeby zanik wykryć. Ja mam dekodery podłączone do plazm panasonika , na moje to nc+ coś namieszało albo te dekodery sie sypią i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że sprawa zanikania dźwięku ma związek z kompatybilnością Tv i dekodera. Ten sam dekoder, inny TV i już jest dobrze. Sygnał "gubi" się gdzieś na połączeniu HDMI. Jak odłączę i połączę ponownie to jest już dobrze. Czasem samoistnie ustępuje. Pomaga również samo wyłączenie TV. Każdy kanał jest inaczej nadawany i dlatego na innych programach nie występuje to zjawisko. A250C to praktycznie ten sam model co A202E. Początkowo dźwięk zaczął mi zanikać tylko na TVP1 HD. Zacząłem więc korzystać z DVB-T. Jedynka HD szła dobrze do chwili zmian w multipleksie. Po wprowadzeniu nowych koderów żeby upchać więcej programów zaczęły się wspomniane przycinki. Po jakimś czasie poprawiono coś i jedynka idzie dobrze do dziś na DVB-T. Wiosną zaczął przycinać dźwięk w TVN24HD i dlatego zmieniłem sprzęt na A203. Niestety i tu pojawiły się problemy, tym razem z obrazem. Serwis Ferguson już wiosną otrzymał ode mnie film z występującymi zanikami dźwięku na A250C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcję HDMI CEC, miałem jakiś czas włączoną w A250C. Jak wszystko w Arivie i to potrafiło czynić cuda więc wyłączyłem.

Co tyczy złącza w TV to nie wiem jakie ono dokładnie posiada parametry. W instrukcji mam napisane tylko: HDMI z ARC (3D)

Zmieniałem kilkakrotnie kable!

Dajmy sobie już spokój z przycinaniem dźwięku w A202E i A250C i wróćmy do tematu A103-203!

Kto z Was już zgłaszał sprawę do serwisu odnośnie przycinającego się obrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem teściowi arive 203, włożyłem kartę nc+ i niech to diabli wezmą ten dekoder, szarpie obraz najbardziej na TVN24hd, wgrałem dzisiaj najnowszy soft ze strony fergusona i nic nie pomogło, zmieniałem taktowanie karty, ustawienia obrazu, nic nie pomaga, chwilę idzie dobrze zachwilę szarpie. Nie podoba mi się ta nowa ariva 203. Włożyłem kartę do mojego GM 990 i tam chodzi płynnie bez żadnych zacięć. Dzwoniłem do serwisu fergusona, a oni każą wysyłać mi zgłoszenie e-mailem, choć podejrzewam, że problem dobrze znają, pozostaje chyba czekać na nowy soft,porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Walker

Z ciekawości - ta karta do nc+ to sama karta do czytnika CA czy w module ncam (CI) ? Qrcze przymierzałem się do zakupu tego tunera, a teraz się boję i chyba na razie zostanę przy arivie 200. (swoją drogą na a200 tez widzę delikatne szarpanie - ale bardzo delikatne- nie kojarzę żebym to widział wcześniej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest karta jeszcze ze starej c+, która chodziła w starym tunerze FX7600, teraz kupiłem teściowi nową Arive 203, żeby odbierał kanały HD w swoim abonamencie, jednak widzę że to błąd, może wyjdzie jakiś nowy soft, który poprawi tą sytuację. Osobiście nie używam tunerów tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, tutaj akurat w pełni się zgadzam. :)

Ariva 103 i 203 z pewnością są gorsze nawet od mojej obecnej Arivy 202E. Choćby dlatego, że pod uchylną klapką (model Ariva 203) nie ma zupełnie nic, a gniazdo na moduł CAM i czytnik kart jest z tyłu tunera... :crazy:

Ja osobiście tego modelu na pewno bym nie kupił. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że klapka, pod którą jest pustka, to jest ewenement na skalę świata i w żadnym innym tunerze czegoś tak głupiego jeszcze nie wymyślono. :D

 

Gniazdo na moduł i kartę z tyłu - to zależy. Jeśli ktoś wkłada kartę/moduł i nie ma potrzeby wyciągać tego całymi latami, to nie widzę problemu, miejsce tych gniazd jest wtedy obojętne. Gorzej, kiedy jest potrzeba wyciągania karty od czasu do czasu (przykładowo, jak się korzysta z multiroomu Cyfrowego Polsatu), wtedy wygodniejsze będą te gniazda z przodu...

 

Moim zdaniem nie warto kupować Arivy 103 lub 203, jeśli tuner ma służyć tylko do korzystania z karty Cyfry+ lub innej karty nieparowanej. W tej sytuacji osobiście zaryzykowałbym kupić najnowszą Arivę S300, bo jest na innym procesorze (Novatek), który podobno zapewnia lepszą jakość obrazu niż Arivy na procesorze ALI. Przewagą Arivy S300 są również nieszyfrowane nagrania, które można sobie obrabiać czy archiwizować na czym się chce (choć wiem, że nie każdemu może na tym zależeć). Liczę po cichu na to, że wkrótce Ferguson wypuści jeszcze jeden model na procesorze Novatek, podobny do Arivy S300, ale z dodatkowym gniazdem na moduł CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem maila od Ferguson'a o treści:

Zalecana aktualizacja

dla Twojej Arivy!

Uprzejmie informujemy, że dostępne jest nowe oprogramowanie

- wersja 1.27B8 dla modeli Ariva 103, Ariva 103 mini, Ariva 203

- wersja 1.27B7 dla modelu Ariva 153Combo

Nowa wersja oprogramowania systemowego wprowadza wiele usprawnień i poprawek błędów zgłoszonych dotychczas przez użytkowników oraz oddaje do użytkowania nowe funkcje. Zalecamy aktualizację do nowej wersji, a następnie przywrócenie ustawień fabrycznych w celu "wyczyszczenia" ustawień odbiornika.

Najważniejsze zmiany w aktualnej wersji:

• poprawiono problemy z zamrażaniem obrazu na TVN24 HD

• poprawiono obsługę YouTube

• poprawiono stabilność pracy

• i inne poprawki

Miła niespodzianka na weekend :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...