Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 103 i Ariva 203


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A od innych tunerów nie będzie pasował? Musze się tym głębiej zainteresować :)

 

Program się pojawił, kanały świecą, jest OK :) Nagrywanie - jak sie chce - jedne mogę obejrzeć na kompie inne nie. Nie ma reguły SD czy HD. Do wyboru sa dwa formaty .ts i .ps, który jest lepszy?

Wiem, ze w .ts zapisuje się wszytsko co jest nadawane, a w .ps tylko audio i video. Co polecacie?

 

Dziwna ta Ariva - po restarcie z kabla okazuje się, że praktycznie wszystkie kanały nagrywa normalnie i po przeniesieniu na komputer nie ma problemu typu "Plik jest zaszyfrowany". Nie wiem z czego to wynika. Wczoraj TVN HD "był szyfrowany", dziś nagranie było normalnie dostępne do odtworzenia na komputerze...

Do tego nieoceniony TS Doctor i jestem zadowolony :)

 

Mam natomiast kłopot z EPG, która ładuje się wolno i tylko niektóre kanały. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t - dzięki a info, doszedłem już do tego. Sęk w tym, że wykonane próbki nagrań były dość krótkie, ok. 30 sek. i było różnie. Oczywiście wtedy nagrywałem to co widziałem na ekranie :)

Tak czy siak, obecnie wszystko nagrywa się jak należy, nie jest zakodowane i mogę sobie archiwizować nagrania, choć niestety to SD.

Co do obrazu, mam dość dobre porównanie, ponieważ w TV Samsung mam moduł C+ i jakość programu SD, np. Kino Polska na tunerze wbudowanym w TV jest o niebo lepsza niż z dekodera. Nie narzekam, to budżetowy dekoder i spełnia rolę archiwizera nagrań niż odbiornika wysokiej jakości HD. Swoją drogą, TVP HD na TV tez wypada znacznie lepiej niż na tunerze. Łatwo to sprawdzić, wystarczy włączyć obraz z dwóch źródeł jednocześnie (PAP) i od razu widać różnice. Sądzę, że może być tu jeszcze istotna jakość modułu i strumienia, ale raczej nie na tyle, aby dawać aż tak zróżnicowane efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z tunerem 103 i kartą TnK (Smart HD).

Testowalem go ze softem 1_26B5, 1_26B6, 1_27B1.

Zarówno z orginalą wersją jak i dodatkową.

Lista kanalów z internetu autorstwa JakiTaki

 

Na kanalach SD po przełączeniu kanalów nowy kanał leci kilka sekund

poczym się zatrzymuje na okolo 4-5 sekundy.

Dodatkowo pojawia się napis „zakodowany“.

Po tej przerwie kanal leci juz dalej bez problemów.

Jeszcze gorzej jest na kanalach HD.

Tam program zatrzymuje się nawet na 10-15 sekundy.

 

Przy niekodowanych kanalach SD czy HD (na przyklad niemieckich) nic takiego nie ma.

Sa przełanczane w ciagu 1-2 sekundy i dzialają super.

 

Testowałe tę karte (Smart HD) na moim Ariva 200 tunerze.

Mam na nim ostatnią versję softu z 2013 roku i podobną listę kanalów (też JakiTaki).

I na mojej 200 nie ma żadnych problemów.

SD/HD kanały z pakietu TnK przelanczają sie w ciągu 1-2 sekundy bez jakichkolwiek zwisów i zamrożen.

 

Jest coś nie tak z tymi nowymi softami dla 103 ?

Do 200 nie ma tych wersji, support zatrzymał sie z końcem 2013 roku.

Czy może tuner 103 jest za słaby do dekodowyania Smart HD?

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest orginalna.

Ale znalazłem juz błąd.

 

Winny byl USB pendrive.

Używałem do wgrania softu i listy jakiegoś starego pendrive.

I nie pomyślałem o tym żeby go wyciągnac.

I to przez niego zacinało.

Po wyciągnieciu działa bez problemów.

 

Ciekawe czemu tylko na kodowanych kanałach.

Z FTA HD kanałami nie było żadnych problemów.

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim Fergusonie 203 ( procesor M3601E-ALAAA) nie działa spliter Card Splitter Turbo V.4 ( zakupionym w kwietniu 2012). Spliter działa na Fergusonie AF7318 , Pace HD PVR HDS7241 oraz Fergusonie 102E. Spliter łączy się z kartami klienta za pomocą kabla telefonicznego

Zmieniałem takowanie ( Card initial clock ) z 6MHZ na 3,6 MHZ, wgrywałem oprogramowanie przez USB ze strony producenta ( 1 soft) oraz edukacyjne ( chyba z 5 softów ) przez USB, za każdym razem oczywiście ustawiałem ustawienia fabryczne itd. , nic nie pomaga .

Spliter tylko raz zadziałał na jednym ze softów do momentu wyłączenia zasilania z prądu gdy jechałem na weekend , po powrocie już się spiter nie włączył po wielu próbach.

Może coś zrobiłem źle , już straciłem nadzieje na tego Ferdka .

Fergusony Ariva 203 działają na soliterach ? , jeśli tak to co mam zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem ostatnio Arivę 103, ale niestety nie działa z moim spliterem. Spliter jest już wiekowy i z tego co pamiętam jest od "Leśniego dziada" (zdjęcia poniżej). Do tej pory bezproblemowo działał na Pace pvr hd i na pace 2221.

Stąd moje pytanie: Czy da się coś zrobić żeby owy spliter zadziałał czy też powinienem zakupić nowy spliter. Z góry dzięki za pomoc.

 

 

 

684b43c25754fe27med.jpg640540dba046120emed.jpg971585842c1327b8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@miet55

 

....działa My iptv ?

 

W końcu napisali tak jak powinno być. Nic się nie zacina, nie wiesza, nie trzeba wyłączać z sieci, wszystko działa jak powinno. Jak jeszcze .... będzie odbierać to co na obecnym etapie inne i usług nikt nie s[beep]y, to pozostaję przy Arivie 102E. Ponad rok trzeba było czekać aby w końcu działało jak powinno.

DZIĘKI AUTOROM SOFTU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ;/ a tak się powinno robić?? tuner był wyłączony , wpiąłem klienta i tyle.Dzisiaj wyjąłem kartę oryginalną i dałem prosto do arivy i hulało bez problemu , potem z powrotem dałem do splitera i połowe dnia chodziło ok , ale teraz znów zaczyna się to samo i co jakieś 5min może częściej są dalej zatrzymania. Ma ktoś taki spliter jak ja z tą arivą? kurde wgrałem też najnowszy sof od dark side czy jakoś tak i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

We wrześniu kupiłem tuner Ariva 203 ponieważ ten model nie sprawiał większych problemów. Testowałem przez tydzień Arive 203 od znajomego. Obecnie od ponad miesiąca TVN24 HD szarpie obrazem. Najbardziej widoczne jest to na przesuwającym się dolnym pasku, ale i na ekranie również. Sygnał jest na dobrym poziomie (Siła 85 Jakość 86) Wymieniłem konwerter na niby lepszy (INVERTO SINGLE BLACK ULTRA 0.2dB HD) i dalej to samo. Mam w domu jeszcze starszą Arive 120Combo i na niej jest dobrze. Niestety jej jakość nie powala. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolego miet55 mam taki sam problem od około miesiąca tylko na ariva 103. Klatkuje obraz niemiłosiernie szczególnie na Tvn hd, Tvn24 i np. Planetę Hd. Ogólnie zauważyłem, że dzieje się to tylko na programach Hd gdzie obraz jest "skomplikowany" i szczegółowy np. dużo zieleni, przyroda itp. Sprawdzałem antenę i sygnał- wszystko ok. Zmieniłem kabel hdmi na inny- nie pomogło. Od tunera odłączyłem dysk, wyłączyłem timeshift i zero poprawy. Pomóżcie bo nie dobrze się robi oglądając tv z taką sieczką. Wcześniej było ok, nagle takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@whipper69, bo A103 to praktycznie to samo co 203. Powiedz mi jaki masz poziom sygnałów. Wydaje mi się, że zostały zmienione parametry nadawania przez TVN 24HD. Dziwne, że ja nie dostrzegam na innych programach HD przycinania. Wprawdzie nie mam zbyt wielu programów HD ( 19), lecz na innych nie zauważyłem. Może kiedyś na TVN'ie. Testowałem nboxa z C+ i tam było OKI! Tyko to nie ta jakość :( Myślałem o zakupie nboxa z enigmą ale skoro na nim jest taka lipna jakość to wole ze starej A250C puszczać sygnał 720p. A203 zakupiłem jak już wyżej wspomniałem po problemach z A250Combo. Tylko, że tam winę najprawdopodobniej ponosi niekompatybilność mojego TV. Dzieje się to na złączu HDMI. Przycina dźwięk ale tylko na 2 programach (TVP1 HD i TVN24 HD). Kiedy podłącze po euro lub zmienię wyjście na 720p już jest dobrze. W tej chwili jak piszę podrzucono moją poprzednią A250C. Zobaczę jak się obecnie zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...