Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 103 i Ariva 203


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem na TVN24HD.

Nie mam więcej pytań w tym temacie. Faktycznie powtarza się historia jak z seria 100/200 gdzie na początku obraz był lepszy potem było już tylko gorzej. Może lepiej dla mnie było nie sprawdzać tego starszego softu - to bym się nie denerwował ze było lepiej :).

Tutaj z bardzo dobrego przeszedł do poziomu akceptowalny (generalnie ciągle lepszy niż w A200 - ale do wersji 1.27B6 się nie umywa), strach pomyśleć co może być dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na TVN24HD.

...Tutaj z bardzo dobrego przeszedł do poziomu akceptowalny

Taki sobie "plastik", bez wyrazu i charakteru... ;)

Co gorsze, bardzo widoczne jest to na słabszej jakości programów, zwłaszcza SD.

 

Generalnie, znając jakość A203 (i decydując się na zakup) to po takim manewrze Fergoson'a moim zdaniem każdy ma prawo domagać się zwroty kosztów zakupu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie masz rację. Naczytałem się sporo o super jakości. Czekałem z zakupem do wyeliminowania problem z TVN24HD - niestety nie zaczekałem wystarczająco żeby doczytać posty o pogorszonej jakości - pewnie bym poczekał i zobaczył czy np wyjdzie jakaś wersja S300 z gniazdem CI/CI+.

W porównaniu z A200 i tak jest lepiej (płynniej przede wszystkim) - ale faktycznie różnica jest duża na niekorzyść nowego softu i rośnie wraz z wielkością telewizora :). Co do SD to tak prawdę mówiąc zrobiłem inne porównanie DVB-T vs ARIVA203 na sofcie 1.27B8 i tu akurat np. na TV PULS lepiej i tak to wygląda na arivie (nie mówiąc o modelach 100/200 z softem v2.... ) .Zasadniczo przy ~50 kanałach HD jakoś nie mam ciśnienia na oglądanie SD więc tylko z ciekawości porównałem.

Z doświadczenia wynika,że jakości nie poprawią i wcale nie dlatego ze procek się nie wyrabia - bo pewnie by się może i wyrobił - skoro odtwarza 1080p skaluje do 1080p to jakąś to moc posiada - bez przesady ale tu nie potrzeba cudów mocy biorąc pod uwagę obecne standardy, ale trzeba by zoptymalizować kodek - komu by się chciało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slovick

W menu Arivy jest opcja "dopasowania" obrazu . Menu => ustawienia systemowe => ustawienia obrazu,tam są ustawienia domyślne na "50" ,nie koniecznie wszystkim muszą odpowiadać na każdym telewizorze . Po za tym nie ma co ustawiać rozdzielczości na 1080p ,żaden Polski kanał nie nadaje w taką rozdzielczością .

....Ariva S300 ma chyba "problemy" z dźwiękiem DD+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby Ariva S300 generuje lepszy obraz ...

 

... "niby"

Nie zawsze w parze idzie teoria z praktyką ;)

 

@slovick

W menu Arivy jest opcja "dopasowania" obrazu ... nie koniecznie wszystkim muszą odpowiadać na każdym telewizorze

 

Żeby wyrównać z odbiorem TV (DVB-T) ja muszę zmienić na:

jasność - 60

kontrast - 40

nasycenie - 46

odcień - 50

ostrość -50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t

Wiem, jakie są opcje w Arivie - to moja trzecia :) = ja mam zabawniej bo mam lekko walnięty telewizor który smuży na fioletowo na niższych ustawieniach jasności wiec muszę w tv dać jasno i kompensować później w dół Arivą - dlatego mam między innymi własny tuner a nie jakiegoś nBoxa (tam nie ma ustawień obrazu - poza systemem). To, że nic nie nadaje w 1080p też wiem - ja tylko napisałem, że nie chce mi się wierzyć, że sprzęt który odtwarza i skaluje do 1080p nie ma dość mocy, żeby odtworzyć bez rwania tvn24 w dobrej jakości w 1080i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitować można - ale prawnie nie wygrasz raczej, jak się będą upierać przy swoim. Towar działa? Działa - w spec nie ma słowa jaka ostrość jest wymagana żeby urządzenie było zgodne z umową :). Nie wiem czy są jakieś normy ISO określające ostrość obrazu z tunera - ale jeśli nawet, to te na pewno ten sprzęt spełnia. Natomiast trzeba o tym pisać i mówić bo antyreklama też czasem otrzeźwia producenta - niestety w przypadku fergusona to już kolejny raz, gdzie jakość się obniża z kolejnymi wersjami softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę dyskusja zmierza w stronę [beep]oł. Jaki znowu obraz plastikowy. Naprawili poważny problem a wam znowu obraz nie pasuje. Jest w tunerze korektor graficzny? Jest! Obraz jest lepszy niż na poprzednim sofcie i nie wiem w czym problem poprawić ustawienia jak komuś nie podoba się na nowym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...