Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 103 i Ariva 203


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, irek6311 napisał:

Tuner na nowych oprogramowaniu działa, tak jakby był po modernizacji, chyba większość bugów znikła, tylko po wgraniu nowego softu reset do fabrycznych trzeba zrobić, list kanałów też nie wgrywałem, bo czasem kaszanią, zrobiłem nowe listy, jakby co A203 20190306 V1.33B6  ;)

Ale trzeba robić fabryczne? Mam ponad 500 kanałów na liście - dużo roboty z tym... :(

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem aktualizację i bez wgranych kanałów You Tube  działało, po wgraniu starej listy kanałów , You Tube przestał działać. Brak połączenia z internetem.

Po ponownym zainstalowaniu nowego softu , przywróceniu ustawień fabrycznych  i zaprogramowaniu od nowa wszystkich kanałów , tuner działa i nawet poprawiła się łączność tunera z pilotem, już nie muszę celować pilotem  w tuner.

Edytowane przez mirko1801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce dodam że na poprzednik oprogramowaniu,  stary moduł CI zgłaszał problemy z kartą kodową, teraz działa wszystko sprawnie, szybciej kanały są przełączane, moim zdaniem gratki dla programisty, pomimo że mało zmian w opisie, to efekt finalny jest dużo poważniejszy, bezproblemowo też karta Smart HD działa, co do list pisałem,  albo gotowce pod tą wersję oprogramowania, albo robić od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dwa dni Youtube działało i znowu zdechło. Podłączenie  przez kabel , prędkość 120 Mb , pisze tak jak poprzednio  --- brak podłączenia z siecią. Czy u Was jest to samo?. Dzwoniłem do firmy Ferguson i oni twierdzą , że wszystko jest ok . i musi działać, ale nie działa. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainfekowaniu cameleona przeszedłem na arive 4k i arive 203. Ariva 203 pracuje na module połączonym ze spliterem. Sporadycznie zdarzała się stopklatka,  po wyłaczeniu i włączeniu wtyczki tunera wszystko wracało do normy. Ale ostatnio nie wróciło. Ekran czarny z napisem zakodowany. Teraz prośba o diagnoze co padło: czytnik karty czy moduł. Jak i czym to sprawdzić. Programy FTA chodzą ale to chyba o niczym nie świadczy bo one i tak chodzą bez karty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie. 

 

Mam pytanie odnośnie Fergusona 203, i możliwości korzystania z modułu NC+ CI+, z tym tunerem. Przywróciłem ustawienia fabryczne, zainstalowałem FV, V1.33B6. Niestety Kanały z pakietu NC+ nie działają. Widzę jedynie TVP INFO, oraz inne FTA. Natomiast nic kodowanego. Czy potrzebuję coś zainstalować aby wszystko działało? Czy cokolwiek innego? W momencie wejścia w moduł i odczyt informacji o karcie, to uprawnienia są do 01.01.1992. To oczywiście błędny odczyt bo karta była aktywowana tydzień temu. Choć to, że pokazuje jakiekolwiek informacje o uprawnieniach, to dobry znak, że moduł, i karta są w ogóle widziane w tunerze. Jednak nie wiem co mam zrobić, żeby ta karta ruszyła w tym tunerze. 

 

 

Edytowane przez Ferguson203
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ponieważ karta z modułem była kupiona w renomowanym sklepie jako nowa, zafoliowana, a ponadto dzwoniłem dziś na infolinię, i dopytałem czy z moją kartą jest wszystko ok. Sprawdzono i potwierdzono, że z tą kartą jest wszystko ok. Jest aktywna i opłacona, a uprawnienia puszczone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, to dziwne, bo czytałem w tym wątku, że ludziom działa ten moduł właśnie na tym tunerze. Podobno jest to najtańszy tuner na którym moduł NC+ CI+ działa. 

 

Może niech się wypowie ktoś komu działa ten moduł na 203. 

 

W tym poście można przeczytać: 

 

Odpowiem sam za siebie. Znalazłem info, że działa najnowszy moduł nc+ bez trybu Legacy, a więc wychodzi na to, że jednak tak budżetowy sprzęt ma natywne CI+. Jest o tym tutaj: https://forum.satkurier.pl/topic/16689-moduł-cam-ci-platformy-nc-–-pytania-problemy-komentarze/?p=1346662

 

i: 

 

Jakby ktoś szukał taniego tuner, który obsługuje moduł nc+ (CI+, niebieski) to Ferguson Ariva 203 z najnowszym softem v1.33B2już to potrafi. Pierwsza inicjacja modułu była baaardzo długa (około minuty), ale przy kolejnych uruchomieniach jest już szybko (myślę że max 5-10 sekund).

 

Zatem działa czy nie? 

 

Bo jedna osoba pisze, że działa, inna, że nie. Albo więc działa albo nie działa. 

 

Wie ktoś jak jest na prawdę? 

 

Z kolei z salonu sprzedaży otrzymałem taką odpowiedź: 

 

„Dzień dobry. W odpowiedzi na Pana pytanie pragnę poinformować co następuje: Odbiornik Cryptobox 752 może mieć kłopot z nowym modułem nc+ wraz z kartą ‘cayman’, problem polega na tym że oficjalnie w odbiorniku znajduje się slot CI a nie CI+, aby zapobiec jakimkolwiek wątpliwością pragnę zaproponować odbiornik pod tym kątem w 100% sprawdzony, a jest nim Fergusoon Ariva 203. Model ten został celowo przystosowany do odczytu nowych modułów CI+ i w grupie dostępnych odbiorników jest najtańszym spełniającym oczekiwania.”

 

Tu też pisze jasno: 

Czy moduł CI+ od nc+ jest obsługiwany w odbiornikach marki Ferguson?

 
 

Wszystkie obecnie produkowane odbiorniki marki Ferguson, posiadające wejście CI, potrafią obsługiwać zarówno moduły CI jak i CI+ z trybem "LEGACY".

Moduły CI+ z trybem "LEGACY" posiadają w ofercie wszystkie platformy cyfrowe między innymi Cyfrowy Polsat i telewizja na kartę. 

Moduły te są prawidłowo obsługiwane w odbiornikach marki Ferguson. 

 

Platforma nc+, od 15 Lipca 2016r, oferuje w swojej sprzedaży nowy moduł płatnej telewizji satelitarnej CAM nc+ w standardzie CI+ bez trybu "LEGACY". 

Oznacza to możliwe niedogodności. Trzeba zadbać o najnowsze możliwe oprogramowanie dla urządzeń marki Ferguson. 

Tak wygląda nowy moduł CAM nc+: 

Moduł nc+.jpg

Wszystkie starsze moduły dystrybuowane przez nc+, zakupione przed 15 Lipca 2016r, będą działały prawidłowo. 


 


Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam TV samsung z 2012 r [z tunerem sat] z modułem aston 2.26 też posiadam fergusona 202....i ten moduł śmiga na tv i F 202.

Przyszedł znajomy z tym nowym modułem od nc+ i na TV ani w F 202 w ogóle nie zaskoczył.

Natomiast czytałem że moduł ci+ z polsatu śmiga prawidłowo na fergusonach.

Edytowane przez zabek1441758178
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ferguson203 napisał:

Może mi uprawnienia nie przeszły i dlatego nie działa to prawidłowo. 

No właśnie, od tego należałoby zacząć. Trzymałeś dłuższy czas na włączonym TVP1 HD (kanał 11 wg. układu nc+) ? Tutaj instrukcja obsługi modułu - p. 4.1 parametry transpondera na którym są przesyłane uprawnienia.

https://ncplus.pl/sklep/dokumenty/MIX/Instalacja i obsługa modułu CAM CI (Nagra).pdf

Ewentualnie sprawdź moduł w jakimś "pewnym" sprzęcie, np. smart tv z obsługą DVB-S i modułów CI+ lub w punkcie obsługi.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymałem na TVP1 HD. Natomiast nie wiem czy ten tuner w ogóle obsługuje nowe moduły NC+ CI+. Dlatego o to pytałem przede wszystkim na początku. ? Dokładnie tak zrobię jutro bo dziś nie mam takiej możliwości. 

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ferguson203 napisał:

Tak, jutro w sklepie w którym dokonałem zakupu sprawdzę. Jeśli w sklepie nie będzie chodziło, tzn, że uprawnienia. Poczekam na aktywację i po powrocie w domu w 203, sprawdzę czy to w ogóle na tym tunerze chodzi. 

Proszę dać znać.....bo jestem też ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...