Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 103 i Ariva 203


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jak powiększyć obraz filmu w Media Playerze w tym modelu? Po włączeniu Media Player przechodzę do zakładki filmy, odtwarzam z USB, miniaturka filmu zaczyna się odtwarzać po prawej stronie i nie ma nigdzie możliwości powiększenia do pełnego ekranu.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna odtwarzać się od początku.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie: http://www.ferguson-digital.eu/download-odbiorniki-satelitarne/ pojawił się nowy soft dla : A103/A103Mini/A203/A153Combo/A253Combo 20170316 V1.33B1 z opisu:

 

version: 1.33B1

- improved CI+ support for all CI models (beta versions!)
- improved soft standby work
- improved efficiency and stability
- and other minor mistakes...

Edytowane przez Red.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Czy w Arivie 203 można układać kanały na listach ulubionych według swojej numeracji , tz:

1 - TVP HD

2 - TVP 1 HD 

3 - TVP 2 HD

4 - Polsat HD

5 - Polsat 2 HD itd....

Kombinuję jak koń pod górę i nie mogę dojść jak to ustawić. Mam to ustawić sąsiadce ( starszej pani ) i jest mi głupio , że nie wychodzi nic z listami ulubionymi. Proszę o pomoc bo z instrukcji nic nie można załapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner Ariva 203 pracuje dopiero 3 dni i nie było dnia, aby tuner nie zdechł. Tuner pracuje i nagle obraz zostaje zamrożony  i na nic nie reaguje, pozostaje odłączenie od zasilania. Czy wszystkie te tunery tak mają, czy ten jest wyjątkiem?

Dekoder ten użytkuje starsza osoba, nic nie cuduje, przełącza tylko czasami kanały, a tu takie zwiechy. Poleciłem ten tuner tej pani i teraz świecę oczami. Czy jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja oprogramowania do Ariva 103 po RS232.

Aktualizację robiłem zgodnie z komentarzami z wątku https://forum.satkurier.pl/topic/7962-ferguson-ariva-202e/page-48 przy pomocy oprogramowania EromUpgrade i firmware pobranymi ze strony producenta.

Wydaje się, że wszystko OK:

 

Check serial port status ….          Done

 

Start donloading            dochodzi do 100%

Click “Next” to start burning. Old data will be lost. And the process CAN NOT interrupted. Click “Back” to re-download.

Wciskam Next

Star burning. DO NOT power off!

dochodzi do 100%

Program upgrade finished successfully

Click “Next” to upgrade other data.

Click “Finished” to exit.

Klikam finished

Program się zamyka, natomiast na dekoderze cały czas pozostaje On i nic się nie dzieje.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem się zapytać użytkowników Arivy 103 czy mają problem ze źle działającym EPG na programach TVP1HD, TVP2HD, Stopklatka?U mnie na tych kanałach Epg ładuje się tylko na jeden dzień, dodatkowo nie może w całości załadować. Timer ustawiony z powyższych kanałów przez Epg nic nie nagrał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy jest możliwość zapisania ( skopiowania ) list kanałów na pendriva i wgrania tych list ponownie?

Mam tu na myśli tuner Ariva 203.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście:
 
Tunery Ariva z procesorem ali A52/102/202/102mini/150/250/152/252/103/103 mini/203/153, mają możliwość zgrywania i wgrywania chanel list.bin . Taką listę można zgrywać i wgrywać po między różnymi modelami Ariv.
Aby zgrać chanel list na pendraiva wchodzimy w menu tunera => narzędzia => aktualizacja przez USB.
2858214700_1507014024_thumb.jpg

Aby wgrać chanel list.bin z pendraiva wchodzimy w menu tunera => narzędzia => aktualizacja przez USB.

1. Przed przystąpieniem do aktualizacji zapisujemy na usb bieżącą listę: chanel list.bin,
7987734300_1507014115_thumb.jpg


2. Aktualizujemy soft do najnowszej wersji i przywracamy ustawienia fabryczne, żeby usunąć wszystkie śmieci !


3. Wczytujemy plik z naszą listą (chanel list.bin) poprzez opcję "defaultdb",
6177302000_1507014153_thumb.jpg

4. Na koniec przywracam jeszcze raz ustawienia fabryczne !

Ta metoda ma swoje wady - np. nie przeniesiemy nazw ulubionych (FAV). Później je możemy sami dodać.
Ale daje 100% pewność usunięcia wszelkich śmieci z poprzedniej wersji oprogramowania.
Na forach pojawia się wiele metod na wgrywanie samego maincode, dogrywanie userdb itp. itd.
Jednak najstabilniej działają odbiorniki przestrzelone w całości nowym softem i z dograną
listą BIN wg w/w procedury.

Edytowane przez Burito
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, @Burito.

 

Czy u Ciebie EPG też bardzo kiepsko działa? Sygnał jest bardzo dobry, a EPG nie działa. Może ustawiłem coś źle w ustawieniach? Ten tuner poleciłem sąsiadce i teraz mam kłopot, gdyż tylko coś nie tak to już dzwoni do mnie i ja muszę to naprawiać. Jeszcze jedno: tuner zawiesza się dzień w dzień (zamraża obraz) i pomaga tylko odłączenie od zasilania. Masz na to jakiś sposób? Soft ma najnowszy. Aktualizowałem bezpośrednio przez internet i to nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał jest bardzo dobry , nawet największy deszcz czy śnieżyca nie zakłóca odbioru , nie ma żadnych artefaktów - tuner pochodzi 2/3 godziny i wtedy zdycha.

Wentylacja jest dobra gdyż tuner stoi na wierzchu i ma bardzo dobrą cyrkulację powietrza więc o przegrzaniu nie może tu być mowy. Sam już nie wiem co o tym sądzić. 

Ja mam swoje tunery i żaden tego nie robi. Moje tunery to TechniSaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Arivie 203 można zmienić rozdzielczość w aplikacji YouTube? Obecnie cały materiał wyświetlany jest w 360p i nie wiem jak zwiększyć rozdzielczość. Ariva 203 podłączona jest za pomocą Wi-Fi, a internet ma prędkość 60.

Pomoże ktoś?

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...