Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 103 i Ariva 203


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy dekoder Ferguson Ariva 103 będzie dobrze współpracował ze splitterem "Wireless SmartWI"?

Taki to sprzęt:

4631533400_1449525063_thumb.jpg

 

Dodam, że obecnie ten spliter współpracuje z dekoderem Ferguson FX-6600 i dekoderem SD od Cyfry+ Pioneer BCT-1430.

 

Znajomy planuje wymienić dekodery SD na HD i wybór padł po kosztach na A103 i nie chciałby zmieniać splittera.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Obecnie używam dwa dekodery Ariva 202E, jedna robi za serwer NC+ druga za slave i teraz potrzebuje podłączyć trzeci dekoder...

 

Mam zamiar zakupić dekoder Ariva 203 i ustawić jako MASTER a pozostałe (202E) jako Slave, z uwagi na to że nie jestem na bieżąco moje pytanie brzmi... 

 

Czy taka konfiguracja będzie działać prawidłowo?

 

Z góry dziękuje za odpowiedz 

Edytowane przez service
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Na stronie http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/Ariva-103/ pojawiło się nowe oprogramowanie do Arivy 103 o symbolu A103_V1.30B8. Czy mógłby ktoś napisać co poprawia ta wersja i czy warto ją instalować?

Jestem świeżo upieczonym właścicielem tego modelu tunera i bardzo proszę o podpowiedź.

 

Pozdrawiam

radmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radmi

 

Soft fabryczny A103_V1.30B8


 

version: 1.30B8

- fixed multiroom setting failure
- improved DTS pass through
- and other minor mistakes...

----------------------------------------------------------------------
version: 1.30B7

+ fixed all internet apps icons
- improved semi-twin tuner functionality
- removed iptv 100 channel limits
- quick access to iptv by pressing F4 on RCU
- fixed iptv list volume control
- fixed online update functionality
- fixed SCART 8-pin off in deep standby (clock off)
- improved aerial adjustment for Combo models
- improved audio DD & DD+ decoding
- fixed time-shift buffer size setting failure
- removed Picasa support (service off by Google from 1 May of 2016)
- rebuild FastScan functionality for NL, CZ, SK, BE, LUX
- and other minor mistakes...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a co konkretnie się dzieje? Dosyć dawno nie korzystałem z  Big2Small, ale dzisiaj zaszła potrzeba i ze zdziwieniem stwierdziłem, że na urządzeniu mobilnym można oglądać stream tylko z kanałów niekodowanych. Na kodowanych w MX Playerze kółeczko kręci się w nieskończoność, a na pewno kiedyś było dobrze. Na dekoderze podłączonym do tv wszystko jest ok, tzn. odbiera i kodowane, i niekodowane. Ariva 103mini, firmware poprzednie, tzn. 1.28B8.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."na urządzeniu mobilnym można oglądać stream tylko z kanałów niekodowanych. Na kodowanych w MX Playerze kółeczko kręci się w nieskończoność"

Dokładnie tak jak opisujesz ale to dot. poprzedniej wersji oprogramowania. Na najnowszym sofcie już tylko "sajgon"! Po wybraniu programu, wyskakują okna z listami, miesza totalnie z tym co powinien wyświetlać. Założenia są takie - dla programu oglądanego ten sam wybrany nic nie powoduje, dla innego zaś powinien spowodować czarny obraz. Tak się nie dzieje. Sprawę zgłosiłem do serwisu a oni dalej.

Edytowane przez miet55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc kupiłem dekoder ariva 103 i łącząc się z wifi nie pobiera mi wszystkich bram IP a mianowicie alternatywny DNS wyskakują same zera, dlaczego? Jak mam skonfigurować dekoder aby mi pobrało dns?, a może gdzieś w ustawieniach dekodera coś jest nie tak, proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przy smart wii , też mam co jakiś czas komunikat zakodowane, ale nie wiem co na to wpływa , niekiedy przez cały tydzień działa normalnie , a niekiedy wyskakuje co kilka minut. Nie ma na to wpływu ustawienie clocka w opcjach, testowałem. Sądzę że to bardziej jakieś czynniki zewnętrze , może coś zakłóca sygnał pomiędzy kartą a splterem , nie wiem.

 

 

natomiast po dzisiejszym update najnowszego softu A103_20160715_V1.31B1.abs przy włączeniu tunera mam za każdym razem napis zakodowane, muszę wyjąć i włożyć kartę aby działało poprawnie.

Edytowane przez mc55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hej...

Kupiłem Arivę 203 i chciałem wgrać listę... Coś jednak poszło nie tak i Ariva po wyłączeniu z prądu już nie wstaje. Na wyświetlaczu ciemność...

Prąd jest, bo USB się świeci, tak samo jak sieć LAN.

Pomoże ktoś?

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, czyli tak jak myślałem... Niestety brak sprzętu z RS232, a dodatkowo tam musi być kabel null modem...


Zrobiłem null modem z RCA jack na RS232 + adapter RS232 na USB i poszło. :)

Tuner żyje.

Edytowane przez Barti
Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem dekodera Ariva 203. Po wgraniu najnowszego softu (A203 20160908 V1.31B3) w menu brak jest opcji "USERDB" dzięki, której można było wgrać sobie wyedytowaną na komputerze listę kanałów do dekodera bez konieczności bycia skazanym na listę serwowaną np. przez NC+. Czy tylko u mnie to wyparowało? Czy da się w inny sposób wgrać listę przez USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi to jaśniej wytłumaczyć? Chciałbym wgrać gotową listę na nowy soft. Czyli co robię Dumpa i wgrywam go potem na nowy soft? W jaki sposób? Bo asy z oficjalnej strony Fergusona mi napisały, żebym sobie zainstalował stary soft :) Kabareciarze

Edytowane przez Razor2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz dumpa na pendriva.

Wczytujesz tego dumpa w programie do edycji list "Ariva_Editor" http://www.ferguson-digital.eu/?wpfb_dl=401 

Wgrywasz zapisany soft na pendriva i wgrywasz jako nowy soft tak jak wyżej napisałem.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...