Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 103 i Ariva 203


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważylem taką dziwną prawidłwoość na arivie 203, że fast scan  inaczej układa liste kanałów jesli dajemy zastąp obecną , kóra w tym momencie nie jest pusta, i zastąp / dodaj po uprzednim ręcznym wyczyszczeniu listy na zero. U mnie to sie obiawia tym ze w pierwszym przypadku np. na pozycjach 7,8 zostaja ustaiwone wersje sd programów polsatu, a  w drugim już hd.
Spróbuj moze wyczycić recznie liste i potem dopiero dać fast scan.
Ja mam znowu taki problem ze mi coś nie ustawia sensownie np AXN SPIN HD laduje to gdzie na pozycję 553 :) czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, Dziękuję za szybkie info.

Chodziło mi o specyfikację CI, czy to jest CI+ 1.3

Chyba, że się mylę i kieszeń CI nie ma takiej, a dotyczy to tylko modułu ?

Proszę o wyjaśnienie tej kwestii. Dziękuję.

 

PS. Chciałbym kupić Arivę 203 i do kieszeni CI włożyć moduł IRDETO z kartą Skylink

operator czeskich i słowackich kanałów na Astrze 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 203HD ma gniazdo CI (nie CI+ ) co zresztą na stronie Producenta jest napisane (Chwilowo ta strona nie działa), jest nowy soft do Ariva 203HD (A203_20151012_V1.28B8), ja załadowałem i polecam bo lepiej działa tuner.

Czyli ta Ariva HD nie będzie współpracowała z tym modułem Moduł CAM CI + Cyfrowego Polsatu co mają obecnie w ofercie czy będzie, bo się nad kupieniem tego zastanawiam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam w tym dekoderze w czytniku kartę Smart HD+ a w złączu CI moduł CAM CI+ CP, wszystko fajnie działa bez przycięć itp. anomalii. Jakby się pojawiły problemy z dekodowaniem kanału za pośrednictwem "białego przycisku" można ustawić czy ma być to za pośrednictwem czytnika lub złącza CI.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam w tym dekoderze w czytniku kartę Smart HD+ a w złączu CI moduł CAM CI+ CP, wszystko fajnie działa bez przycięć itp. anomalii. Jakby się pojawiły problemy z dekodowaniem kanału za pośrednictwem "białego przycisku" można ustawić czy ma być to za pośrednictwem czytnika lub złącza CI.

Ustawia się to jednorazowo i na stałe ,a nie tylko wtedy  jak się pojawiają problemy z dekodowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku modułu CAM Cyfrowego Polsatu, informacja o uprawnieniach odbioru (dacie ich ważności) nie jest w ogóle dostępna. W menu modułu widoczny jest tylko jego numer i numer karty oraz status karty.

Natomiast w przypadku karty Smart HD+ informacja o uprawnieniach odbioru jak najbardziej jest. :)

 

Ja mam identyczną konfigurację sprzętową i "ofertową", jak kolega @Burito. :D

Edytowane przez Barti
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku posiadania modułu CAM to właśnie ten moduł jest odpowiedzialny za pobieranie i aktualizację uprawnień odbioru na znajdującej się w nim karcie. Sam tuner raczej nie spełnia przy tym żadnej roli. Moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu działa poprawnie w Fergusonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, zakupiłem ostatnio dekoder Ariva 103 jako 3 dekoder, posiadam small card splitter II i niestety na tym dekoderze obraz co jakiś czas się przycina czasem wyskakuje napis "zakodowane", poczytałem trochę i podobno wystarczy zmienić opcje Card initial clock z 6MHz na 3,6MHz  u mnie nie pomogło, czy u kogoś występowały podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...