Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 103 i Ariva 203


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Astral88
Tak jak pisze @Tomek,

"Da radę z tej karty z marketu (pakiet Smart+ bodajże)?" z tego na 203 raczej nie nagrasz niezakodowanego materiału.

W arivie 203 kluczem jest moduł CI - ncam w tym przypadku. Bez tego nagrane materiały będą zakodowane i będzie się je dało odtworzyć tylko na tunerze przy włożonej karcie dekodującej.

 

 

Ale z tego mix zrgam czy nie?

Bo ktoś wyżej pisał, że ma arive 203 i nc+ na NCAM i zgrywa...

 

Bo już nie wiem teraz :?

 

Ps. w sklepie "nie dla idiotów" jest moduł conex, bez dekodera czyli karta+moduł ale tylko Smart HD+ (nie widziałem wczoraj żeby tam coś było o MIX-ie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astral88

Aaaa...dzięki. To się trochę rozjaśniło mi.

:smile:

 

PS. Zastanawiam się teraz nad tym czy nie kupić Combo.

Tylko znowu który? 150? 152? 250? 252?

Ale to chyba pytanie nie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. zastanawiam się teraz nad tym czy nie kupić Combo.

Tylko znowu który? 150? 152? 250? 252?

 

Żaden. Daj sobie spokój z Arivą, szkoda nerwów. Mam 250 i staram się NIE UŻYWAĆ. Do dzisiaj nie potrafią naprawić wyświetlania napisów na TV5 Monde Europe (próba wyboru powoduje natychmiastowy restart dekodera), a wiedzą o tym od co najmniej 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astral88

1) To jaki inny?

 

2) a TV5 sam nie puszcza napisów niezależnie od dekodera (jako nadawca)? :?:

Póki co mam jeszcze umowę z kablówką i tam na TV5 lecą cały czas napisy (fakt po francusku ale lecą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z maila od Fergusona:

 

 

"...

Uprzejmie informujemy, że dostępne jest nowa wersja oprogramowania:

 

1.28B3 dla modeli Ariva 103, 103 mini, 203, 153Combo

1.27B2 dla modeli Ariva 52E, 102E, 102mini, 202E, 150Combo, 152Combo, 250Combo, 252Combo

Nowa wersja oprogramowania systemowego wprowadza wiele usprawnień i poprawek błędów zgłoszonych dotychczas przez użytkowników oraz oddaje do użytkowania nowe funkcje. Zalecamy aktualizację do nowej wersji!

 

Najważniejsze zmiany w aktualnej wersji:

 

- poprawiono błąd equalizera wyświetlającego się na nagraniach

- poprawiono obsługę list kanałów

- poprawiono stabilność pracy ciągłej

- poprawiono nagrywanie dvb-t w trakcie odtwarzania nagrań w modelach Combo

- dodano funkcję "zawsze wyłączony" odbiornik przy "pamiętaj ostatni tryb pracy"

- poprawiono obsługę nagrań na Slave (multiroom)

- i inne poprawki

..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam odbiornik ferguson arriva 203 i mam problem z podłaczeniem do internetu.Podłaczam kabel lan i ustawiam DHCP na włącz i ustawia mi pomyślnie IP ale niestety w aplikacjach wyskakuje mi brak połaczenia z internetem.Chciałem tylko z aktualizować oprogramowanie przez sieć ale niestety nie moge jakoś połaczyć.Na co dzień nie korzystam z aplikacji w fergusonie.Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slovick

 

 

A103/203_20150319_1.28B3

oficjalny soft producenta

 

- poprawiono obsługę list kanałów

- poprawiono stabilność pracy ciągłej

- poprawiono nagrywanie dvb-t w trakcie odtwarzania nagrań w modelach Combo

- dodano funkcję "zawsze wyłączony" odbiornik przy "pamiętaj ostatni tryb pracy"

- i inne poprawki

===============================

 

 

A103/203_20150324_1.28B4

oficjalny soft producenta

 

- krytyczna poprawka funkcji zapamiętywania stanu przy braku zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

Mam dwa pytania.

1. Jak w arivie w menu ma być ustawiony konwerter, bo przestawiłem i nie pamiętam na jakim miałem ustawione .

2. Czy blokada rodzicielska działa w tym tunerku, bo ma ustawiona blokadę, ale jednak nie działa.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledze @bart23 chyba chodzi o to, czy nagrania są szyfrowane przez tuner.

W przypadku korzystania tylko z karty w czytniku uniwersalnym tunera, nagrania z kanałów kodowanych dostępnych z tej karty są niestety szyfrowane i nie jest możliwe późniejsze odtwarzanie ich na komputerze, mimo iż same pliki da się przekopiować do komputera.

Zabezpieczenie to da się niejako obejść, stosując moduł CAM wraz z włożoną do niego kartą. Wówczas nagrania z kanałów kodowanych dostępnych z tego modułu nie są przez tuner szyfrowane i dają się odtwarzać również na komputerze. Jednak wymagany jest tutaj tuner (model) ze złączem na moduł CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nagrania dokonane przez twojego Fergusona Ariva 103 próbujesz odtwarzać na kompie? Próbujesz odtwarzać nagrania z kanałów kodowanych odbieranych za pomocą karty włożonej do czytnika kart tunera? Jeśli tak to niestety nic z tego, bo nagrania są wówczas przez tuner szyfrowane i nie jest możliwy ich odbiór na komputerze. Żadna konwersja na inny format nic tu nie pomoże. A Ferguson Ariva 103 nie ma chyba gniazda na moduł CAM, którego zastosowanie pozwala niejako na obejście tego zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...