Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 103 i Ariva 203


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ariva 103 i Ariva 203 nie ma edytora list,więc trzeba listę układać w tunerze . Ferguson "zaleca" żeby to robić po każdej zmianie softu,co może być "u[beep]liwe" .

Jest kilka sposobów przenoszenia listy kanałów między różnymi wersjami softów,ja dodam "kolejny" :)

 

 

Ferguson Firmware Ariva_TP_PROG.dbs Tool v.2_Ariva 103/203 A100/200

http://upek-plff.cba.pl/full/index.php? ... NARZEDZIA&

 

....to nie jest "hejt" a działanie "konstruktywne" :smile:

A przy okazji,w softach dla Ariv103/203 został zmniejszony rozmiar pliku userdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Moje uwagi o Fergusonie Ariva 103. Mam w domu nC+ rozdzielone splitterem na 4 odbiorców. U mnie był (i jest) Philips PVR i Ariva 102E. U teściowej Ariva 102E i jakiś Linbox. Ten Linbox nie odbiera częstotliwości S2 więc teściowa zainwestowała w drugą Arivę 102E. Niestety nie były już dostępne ale zaoferowano Arivę 103. W piątek dostaliśmy ją ale postanowiliśmy, ze teściowa bierze tę moją 102E a 103 zostaje u mnie. Jeszcze w piątek uaktualniłem soft na najnowszy firmowy. W sobotę dokupiłem adapter WiFi na USB. Mam net 75 Mbit/s ale po WiFi działa to jednak trochę wolniej. Ale co z tego jak i tak nie działała chyba żadna apka sieciowa zaoferowana przez Fergusona w tym modelu z wyjątkiem przydatnego Ariva STBRemote dzięki której mam pilota w telefonie. Znalazłem w końcu w necie ten wątek i doczytałem się o ograniczeniach WiFi w tym Fergusonie. Podpiąłem go więc kablem poprzez WiFi Extender. Niby coś zaczęło działać, ale naprawdę bida z nędzą (włączenie YouTube normalnie zawiesza tuner). W sumie mam gdzieś te apki od Fergusona bo wszystko to samo mam na TV (działające dobrze i to przez WiFi) ale jak ktoś coś wypuszcza na rynek to powinien zrobić tak, żeby działało. Chyba w sobotę zauważyłem, że TVN24 rwie się. Ale nic w sumie nie zrobiłem i samo przestało. Teraz jest w porządku. To nie mój pierwszy Ferguson. Miałem już AF 6318, FX 7600 no i tego 102E. Nie miałem z nimi większych problemów ale każdy z nich miał jedną podstawową dla mnie wadę. Gniazdo karty abonenckiej ZAWSZE jest do kitu. Nie wiem w czym jest problem ale chyba są za luźne bo co jakiś czas trzeba poprawiać kartę, żeby odkodować sygnał. W tym 103 widzę, że jest to samo. W dodatku dwa gniazda USB są lipne! Wystarczy lekko poruszać pendrivem albo tym adapterem WiFi i tracą kontakt. Nie wiem skąd biorą te gniazda, ale w tym Linboxie teściowa nie ruszała kartą NIGDY. Na jakość obrazu nie narzekam a jeżeli chodzi o szybkość działania pilota i UI wszystkie Ferdki były szybsze od tych biednych nCplusowych tunerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już nie rwie TVN24. Podejrzewam, że przez moje kombinacje z pendrivem i adapterem WiFi przez chwilę było coś nie tak. Ale apki po necie dalej są do niczego. Działa Pogoda, ale to jak działa nie jest szczytem marzeń potrzebującego wiadomości o pogodzie. Więcej wiadomości otrzymasz z TV naziemnej na kanałach hybrydowych z pogodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie dłuższy post i przepraszam za zniecierpliwienie kolegów!

Adapter WiFi miałem przez jakieś pół dnia i nie dało się zmienić rozdzielczości na youtube. Później jak napisałem połączyłem go przez kabel LAN ale poprzez WiFi-extender (jakiś TP-Link). Na adapterze nie działało kompletnie nic a przy tym działa przynajmniej pogoda!:)) Spróbowałem tak jak napisałeś (tomek6680t). Zmieniłem na 360p i trochę się zmieniło:)

Wcześniej nawet na tym adapterze USB-WiFI wczytywało mi na przykład "Najpopularniejsze" w formie obrazków ale próba odtworzenia kończyła się komunikatem, że chyba nie ma tego pliku czy serwera, a potem zwiecha tunera (nie pamiętam teraz dokładnie a nie chce mi się znów podłączać tego adaptera). Po podłączeniu przez ten niby LAN też mogłem pooglądać sobie obrazki z youtube, ale próba odtworzenia kończyła się niekończącą próbą (kręcące się promyczki) pobrania i zwiecha tunera. Po Twoim poście zmieniłem ustawienia na youtube (dało się zmienić) na 360p i zmieniło się tyle, że kręcące się promyczki po chwili zanikły i pokazał się czarny ekran i oczywiście znów zwiecha.

Ale naprawdę mam to już gdzieś. Jak napisałem wszystko to co nie działa na Ferdku działa na TV więc daję sobie z tym spokój.

Do bart23 i tomek6680t:

U mnie TVN24 nie szatkowało tak jak to jest przy słabym sygnale, tylko zdarzały się takie przycinki jak to już ktoś wcześniej opisał w tym wątku (a nawet pokazał).

Ale ja mam swoją teorię. Tego dnia gdy mi przycinało, u mnie była paskudna pogoda (ciężkie chmury i lało). Mam oryginalną antenę jeszcze od starej Cyfry jakąś może 80-tkę. W czasie bardzo złej pogody (chmury burzowe) zdarzało się, że szatkowało obraz nawet na kanałach SD. Ale w omawianym przypadku TVN24 nie szatkowało tylko przycinało! Ale i tak uważam, że muszę zmienić antenę na większą bo to chyba jest główna przyczyna złego odbioru.

A teraz to dłuższe o czym napisałem w pierwszym zdaniu. Jak wyglądają moje doświadczenia z TV-Sat od początku (od razu mówię, że podane lata mogą się trochę różnić bo już nie pamiętam dokładnie kiedy co się odbywało):

- jakieś 12 lat temu mieszkam w bloku w mieście i mam kablówkę (starego typu, bez netu i telefonu) po kablu koncentrycznym (fajne czasy były, jak bym miał to mogłem podłączyć nawet 10 telewizorów i na każdym oglądać coś innego);

- jakieś 12 lat temu przeprowadzam się do Za[beep]ia Górnego gdzie nie ma kablówki i zamawiam Cyfrę. Przyjeżdża fachman i podłącza mi to z tą 80-tką o której pisałem powyżej. Nie ma wtedy jeszcze kanałów HD. Wszystko działa dobrze. Tuner - jakiś Pioneer (nie pamiętam który)

- jakieś 7 lat temu, dostajemy od Cyfry tuner gratis (za złotówkę) - Philips SD (nie pamiętam typu - ale wtedy chyba jeszcze nie było HD)) razem z anteną (jeszcze mniejsza bo 60-tka). W tym czasie czytam w necie o splitterach. Montuję tę 60-tkę i podłączam tuner (Philips) do innego TV i łączę ze splitterem.

- jakieś 6 lat temu, przekonuję teściową, że też może mieć Cyfrę po splitterze (i dołożyć się do rachunku) ale jak sobie kupi tuner. Teściowa kupuje Ferdka AF 6318 ale stawiam go u mnie podłączając do większej anteny, którą kupuję (setka chyba). Teściową podłączam do tej mniejszej 60-tki:). Dostaje też tego biednego Philipsa bo jest prosty w obsłudze i sam aktualizuje programy Cyfry. Do teściowej podłączam splitter. Wszystko gra.

- też jakieś 6 lat temu, kończy się dla mnie możliwość oglądania Formuły 1 na polskim kanale (nie pamiętam z jakiego powodu). Do dużej anteny zakładam więc konwerter "zezujący" na Astrę, kupuję FX 7600 i oglądam na niemieckim kanale Formułę 1 (a nawet TV Trwam!:))

- jakieś 5 lat temu, teściowa kupuje drugi TV bo w dzień siedzi w innym pokoju a na noc idzie spać do innego a też chce przed snem coś pooglądać!:))) Dostaje ode mnie w prezencie AF 6318. Wszystko gra.

- teraz nie wiem kiedy wprowadzają kanały HD. Ja wymieniam oficjalnego Pioneera na oficjalnego Philipsa PVR HD. Działa na 80-tce ale jak jest naprawdę zła pogoda to szatkuje.

- po jakimś czasie teściowa też uważa, że mogła by mieć HD. Kupuje Arivę 102E. Podłącza go do nowszego TV i ma HD (ale niestety nie na wszystkich kanałach bo jednak ma małą antenę:(

- ja wymieniam drugi TV na HD i do dużej anteny podłączam też Arivę 102E.

- teściowa zamienia stary polski kineskopowy TV na nowy i przed 2 tygodniami postanawia dokupić tuner HD. Pada na Arivę 103 tak jak napisałem w pierwszym poście w tym wątku.

W międzyczasie wymieniłem chyba ze 3 splittery, jeszcze więcej kart do nich i kupę metrów kabla telefonicznego do splittera, bo zawsze znajdzie się ktoś kto przyciśnie kabel meblami i trzeba wymieniać. I był ten Linbox u teściowej. Ostatnio jakiś [beep], urwał mi kabel od tej dużej anteny na dachu i teraz czekam na wiosnę, żeby założyć nowy i przy okazji jedną DUŻĄ antenę z jakimś quadem. Teściowa się dołoży:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ronny PL

 

U mnie taka konfiguracja jak u Ciebie działa czyli extender->potem u mnie jeszcze switch-> ariva 203. Sprawdź jakimś narzędziem jakie prędkosci masz po tym extenderze na wi-fi - bo tu pewnie jest problem.

Youtube działa na 720p przynajmniej płynnie na mojej konfiguracji. Natomiast najnowszy soft pryznjamniej u mnie, ma pewną ciekawą przypadłość - jeśli np chcę otworzyć Vimeo i i uruchamiam film działa to dość wolno i kończy sie komunikatem "wczytywanie..." aż w końcu tuner się zawiesza :). Natomiast jeśli najpierw odpalimy youtube obejrzymy kawałek dowolnego filmu i potem np. Vimeo problem nie ma - wszystko działa bardzo płynnie i szybko. Ot ciekawostka. Co do klatkowąń - czasem się zdarzy jak bardzo dużo elementów na ekranie jest ruchomych - ja miałem taki problem na obrazach kibiców machających flagami podczas turnieju 4 skoczni :) na tvp1 hd. Generalnie jednak działa płynnie - nie ma się co za bardzo czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojego tunera nie mam podpiętego ani dysku ani adaptera wi-fi. Antena 80, układ zezujący z markowym konwerterem, na poprzednim tunerze sd nic nie przycinało. Nie jest to efekt przycięcia znanego ze złych warunków pogodowych jak spada jakość. Są to poprostu takie stopklatki.

Dokonałem obserwacji i zauważyłem że takie efekty pojawiająsię tylko na programach typu TVN oraz TVN24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraca sprawa sprzed paru miesięcy czyli zamrażanie obrazu na TVN24 HD. Dwa ostatnie softy wyeliminowały zamrażanie, niestety nie na długo. TVN24 HD znów najprawdopodobniej coś zmienił w systemie nadawania bo zaczyna pojawiać się zamrażanie obrazu. Na innym sprzęcie to nie występuje!!! Za pierwszym razem Ferguson wyeliminował ten problem, aczkolwiek odbiło się na jakości odbieranego programu. Co teraz będzie - wolę nie pytać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie zauważyłem, żeby od wczoraj cokolwiek się zmieniło z TVN24HD. Od początku jak przyszedł najnowszy soft - problem został wyeliminowany, ale nie w 100%. Pisałem tu gdzieś, że np na skokach w scenach z dużą ilością ruchomych flag lekko przycina i podejrzewam i na tvn24hd jest podobnie. Tyle, że jest to na takim poziomie ze da się z tym żyć. Takich przycinek jak na starszych softach nie zauważyłem.

Z tą jakością to w B9 jest lepiej dużo niż w B8 - takie jest moje subiektywne zdanie. Tej z B9 bym się nie czepiał. Tym niemniej te mikropoczinki w skomplikowanych scenach są to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...