Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 103 i Ariva 203


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Od paru dni mam Arive 103mini, jak się domyślam sprzęt podobny do wymienionego w tytule topicu.

W dekoderze jest funkcja Big2small, która jak wiadomo umożliwia strumieniowanie do aplikacji na urządzeniu mobilnym.

Pytanie: czy można jakoś streamować do PC, np. do Windy?

 

Potwierdzam (A250), w tym sofcie działa you tube i EPG bez problemu (no może z wyjątkiem FOCUS TV :smile: ).

Przy okazji: działa Wam w YT przewijanie? Oraz w tej drugiej aplikacji You-nie-dla-dzieci?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

potrzebuje pomocy w jednej sprawie,

Chodzi mi o układ kanałów w NC+ w dekoderze ariva 203, mam soft V1.28B6 wyszukuje kanały i nie są tak poukładane jak w oryginalnym dekoderze, wiem ze jest edytor i z niego korzystałem ale nie mogę zrobić pustego kanału tzn w oryginalnym dekoderze nie ma kanału 29 czy umie mi ktoś pomoc jak to zrobić? jak też zrobić zeby można było na 9 i 30 zrobic canał+ HD chodzi o dublowanie.

 

Raz jedynie sobie poradziłem żę 2 razy wyszukiwałem kanały, potem sortowałem i usuwałem ale to troche problematyczne i czasowe.

 

może mi ktoś cos doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie!

Mam problem. Po otrzymaniu na forum informacji, że Ariva 103 ma funkcję zmiany Card Initial Clock na 3,6MHz zakupiłem takie urządzenie dla taty. Niestety nie udało mi się zmusić go do współpracy ze splitterem. Drugim tunerem jest Ariva 100 i z nim splitter ów działa. Na tej nowej Arivie 103 zmieniłem ww. opcję, zaktualizowałem firmware i nic, czy jest jakiś sposób, by współdziałał z moim splitterem (niestety nie znam jego nazwy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu nagle moja ariva 203 przestała odbierać większość kanałów , zostały tylko tvp 1 i 2 oraz jakieś zagraniczne stacje , Wszystkie discovery, tvn turbo, polsat - czarny ekran.
Podpiąłem tuner który dała cyfra (jakiś sagem)  i tam kanały wszystkie są.
Dzwoniłem do cyfry powiedzieli ze zmienili system kodowania na mp4 i dlatego tak sie dzieje.
Czy ktoś mógłby pomóc mi w tym, co zrobć aby odzyskać kanały.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "najprawdopodobniej", tylko na pewno!

Ja oczywiście również miałem podobną sytuację. Musiałem sam sobie na nowo zaprogramować brakujące kanały i ponownie odpowiednio poukładać je na mojej liście kanałów.

Bardzo mi w tym pomógł właśnie artykuł na portalu "SatKurier.pl", do którego link podał wyżej @jkw.

Taki to już "urok" posiadania własnego, niezależnego tunera. Dla mnie to jednak czysta frajda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jkw, u mnie bez problemów. Przy czym po zmianach od 1.10, stroiłem tuner metodą "LCN i FastScan nc+", czyli układ kanałów mam dokładnie wg. listy operatora (patrz parę postów wstecz). MiniMini+ HD - poz. 90 i 106, tp 11,278/V. Ariva 103mini.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...