Skocz do zawartości

Pakiet MultiChoice


michalx1974
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filmnet był świetny, za tamtych czasów nie ma sobie równych, na tym kanale były konkrety i bez reklam. Film za filmem oglądałem, aż chciało się oglądać, jeden kanał filmowy z premium ale za to jaki, co z tego że mamy teraz różne kanały premium z filmami jak wszystko jest troche nijakie i rozwalone na wiele kanałów. Czołówki między filmami i zajawki nadal są lepsze Filmnetu niż te dziwne super nowe w Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Canal+na poczatku dzialalnosci tez nie nadawal reklam w czasie kodowania programu.Reklamy byly tylko w czasie niekodowanym.Ja mialem analogowy Canal+ a ojciec Filmnet.Oczywiscie kazdy mial swoja antene bo MuitiChoice nadawalo na astrze a Canal+ wtedy jeszcze na eutalsacie 16stopni.Wiem ze chodzilem do ojca pokoju ogladac lige wloska a on do mnie angielska.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm piszecie że filmnet wchłonięty przez canal+ zakończył nadawanie.. a ja pamiętam rok 1997 i gazetę to i owo z reklama,,, jak HBO żegna filmnet i HBO wchodzi na polski rynek zastępując filmnet...

 

reklam to tak jak animowana była że HBO macha na pożegnanie filmnetu , coś takiego... (reklama na białym tle i na całej stronie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm piszecie że filmnet wchłonięty przez canal+ zakończył nadawanie.. a ja pamiętam rok 1997 i gazetę to i owo z reklama,,, jak HBO żegna filmnet i HBO wchodzi na polski rynek zastępując filmnet...

 

reklam to tak jak animowana była że HBO macha na pożegnanie filmnetu , coś takiego... (reklama na białym tle i na całej stronie)

Jak najbardziej to CANAL+ przejął kanał FilmNet!

Pamiętam, jak w tamtym czasie miałem FilmNet w kablówce (wówczas umowa była na mojego ojca), ale żeby go w tej kablówce odbierać to trzeba była opłacać dodatkowo abonament za sam FilmNet (wówczas to było jakieś kilka złotych za samą kablówkę + dodatkowo dwadzieścia parę złotych za FilmNet). Do odbioru kanału FilmNet w "mojej" kablówce dostawało się wówczas specjalny filtr wpinany pomiędzy wtyczkę kabla od kablówki, a gniazdem antenowym telewizora. :) Myśmy taki filtr mieli. :) I sytuacja taka trwała jakieś kilka miesięcy. Aż któregoś dnia mój tato dostał kopertę z CANAL+ ze swoimi danymi osobowymi i przydzielonym już numerem abonenta... :shock: A w kopercie tej był list, w którym CANAL+ informuje o przejęciu kanału FilmNet i że od któregoś tam dnia nadawany będzie tylko jeden kanał: CANAL+. Do listu tego dołączony był specjalny kupon, który uprawniał do wypożyczenia terminala CANAL+ za 0 zł, czyli bez obowiązku wpłaty kaucji, która wówczas wynosiła 199 zł. Do tego CANAL+ dawał jeszcze pierwsze trzy miesiące gratis, a umowa była do wyboru: na 6 miesięcy lub na 12 miesięcy. No i też z tej oferty skorzystaliśmy. :) W ten sposób w naszym domu zagościł CANAL+. :) Wkrótce potem FilmNet zniknął z kablówki, a jej operator rozesłał potem do tych, którzy mieli FilmNet, informację o rozwiązaniu umowy ze strony MultiChoice Polska i prośbę o zwrot filtra w jakimś tam terminie. I tak zakończyła się "kariera" kanału FilmNet w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nethold B.V - (właściciele Netholda - Compagnie Financiere Richemont AG i afrykańska grupa MIH) - właściciel FilmNetu oraz firmy dystrybucyjnej Multichoice.

31 marca 1996 - Nethold został przejęty przez Canal Plus poprzez wykupienie akcji

1 września 1996 - właściciel stacji Nethold połączył się z Canal Plus

13 lutego 1997 - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał pozytywną decyzję w sprawie fuzji Canal+ i Nethold

28 lutego 1997 - Filmnet zakończył nadawanie na terytorium Polski. Jest to wynikiem fuzji Canal Plus z grupą Nethold

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co do Filmnetu, to leciały na nim głównie produkcje telewizyjne. Przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiejnocy kupowali kilkadziesiąt filmów z większych wytwórni, głownie z Foxa i Paramountu. Naszemu Filmnetowi było daleko do zachodnich odpowiedników.

 

FILMNET jako jeden z pierwszych kanałów filmowych na rynku polskim miał podpisane umowy z wytwórniami 20th Century Fox oraz Warner Bros. Nadawał w miarę nowe filmy pełnometrażowe skierowane głównie do widowni rodzinnej. W ramówce można było znaleźć przede wszystkim komedie, filmy przygodowe, obyczajowe, filmy sensacyjne, rzadziej horrory czy science fiction. W weekendy stałym punktem były mecze piłki nożnej ligi włoskiej oraz południowo-amerykańskiej. Dużą część ramówki programowej tworzyły filmy telewizyjne o różnej tematyce. Kanał Filmnet zainicjował jako pierwszy nadawanie programów w dwóch wersjach językowych

Edytowane przez Mr. Orbita
Offtopic, przenoszę do działu Wspomnień czar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FILMNET jako jeden z pierwszych kanałów filmowych na rynku polskim miał podpisane umowy z wytwórniami 20th Century Fox oraz Warner Bros.

Chyba sobie żartujesz. Od Foxa na jesieni kupili ze 2 razy pakiet kilkunastu filmów (nowszych i starszych), a Warnera nigdy nie mieli. Ace Ventura, który był na Filmnecie, to produkcja Morgan Creek, a WB był tylko dystrybutorem kino/video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmnet był dobrym kanałem filmowym 20 lat temu.

Szkoda że ta stacja tak szybko się skończyła.

Mieli tam jeszcze Bundesligę NHL i Wrestling ale szybko Canal+ chciał ją przejąć.

Edytowane przez Telewizja Urbanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Z tego co wiem, pakiet Multichoice kosztował ok. 30 nowych polskich złotych.

Pakiet Multichoice istniał jeszcze wcześniej na przełomie 1994/1995.

Ok, dzięki. Tylko jeden pakiet był rozumiem? Nie było to rozbite na zwykły i premium z Filmnetem?

 

@Cyfrowy.Wizjoner fajnie że takie coś zachowałeś. Wstawiaj więcej jak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...