Skocz do zawartości

LG czy SAMSUNG


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A czego oczekujesz od TV? Jakie będzie źródło obrazu? Samsung ma teoretycznie mocniejsze przetwarzanie obrazu (400Hz kontra 200Hz) i lepszą przeglądarkę Smart, poza tym się nie różnią specjalnie, najlepiej obejrzeć obraz w sklepie przed zakupem. LG jest tańszy i nie wiem czy bym przepłacał za Samsunga (co nie znaczy, że którykolwiek jest lepszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Chcę TV 46" ze Smartem, 2 głowicami do PVRa (więc chyba obydwa odpadają), DVB-T DVB-C. Źródła:

Dekoder TV kablowej , analog, moduł CA, DVB-T. Jeśli chodzi o Samsunga to chyba UE46F7000 będzie spełniał moje wymagania, ale mam pytanie : Jaki LG jest mniej więcej = Samsungowi 7000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dwie głowice do pvr to zapomnij o TV, dokup tuner stb - będziesz mógł zarchiwizować nagrania.

Nie znam wszystkich modeli, poczytaj o tym LG 47LA660S i LG 47LB670V, ale jeśli chcesz Smart to chyba Samsung w tej chwili ma najbardziej rozbudowane funkcje, chociaż LG wprowadził w końcu TVN Player, więc nie wiem co więcej trzeba? Z polskiej oferty dla TV Smart jest TVN Player, IPLA, iplex, vimeo, youtube, accuweather itp... co chcesz tam mieć? Tu masz dla samsunga: http://content.samsung.com/pl/contents/aboutn/appsTvIntro.do, dla panasonica: http://panasonic.net/avc/viera/global/internet_apps/area/33, dla LG: http://www.lgappstv.com/appspc/main/main/nationSelect.do (nie ma polski nie wiem dlaczego :-) )

Smart jest mocno zależny od kraju jaki wybierzesz w menu TV i wtedy dostępne są inne aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubus76k, istnieją telewizory z dwoma tunerami dvb-s2 i nie rezygnuj z takiego rozwiązania, bo jest najlepsze.

Żaden zewnętrzny dekoder nie zapewni takiej wygody obsługi.

Przy zakupie warto zwracać uwagę by był również obecny tuner dvb-t2, jeśli nie chce się zostać za parę lat z ręką w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieją telewizory z dwoma tunerami dvb-s2 i nie rezygnuj z takiego rozwiązania, bo jest najlepsze.

Żaden zewnętrzny dekoder nie zapewni takiej wygody obsługi.

Przy zakupie warto zwracać uwagę by był również obecny tuner dvb-t2, jeśli nie chce się zostać za parę lat z ręką w nocniku.

Zgadza się, ale kolega szuka TV z dwoma tunerami dvb-c do kablówki chyba i to nie ta półka cenowa. Nie wspomina w ogóle o DVB-S2.

Zostań przy dekoderze kablówki z pvr, ewentualnie moduł CAM i pvr telewizora - tv zablokuje się na nagrywanym programie! Ale o dwóch tunerach zapomnij, tylko najwyższe modele mogą to oferować (choć wątpię czy znajdziesz inne niż z 2xDVB-S2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominał, że ma być tanio, a nic nie zastąpi ograniczenia się jedynie do odbiornika telewizyjnego, bez niepotrzebnych peryferiów, bo to rozwiązanie i eleganckie i pierońsko wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest znaleźć telewizor, który mieściłby w sobie wszystkie pożądane cechy, a więc tunery twin we wszystkich odmianach, dwa sloty na moduły CI+ i na dodatek, żeby obsługiwał standardy dvb-c2 i dvb-t2, ale skoro już mówimy o samsungu, to niemal z czystym sumieniem mogę polecić model: UE55F8500SL, gdyby nie ta cena. ;)

 

Bierz samsunga, bo z tych dwu, które podałeś, będzie z pewnością lepiej służył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi mi o to aby TV miał 2 głowice DVB-C i aby nie blokował się na nagrywanym programie, generalnie UE46F7000 ma 2x DVB T/C/S2.

Jak zauważa Jego Cień, chcę pozbyć się dekodera aby korzysztać jedynie z TV.

Dokładnie trzeba by zainwestować w UE55F8500 lub LG 65LA965V gdyby nie ta cena :) . Postawiłbym na LG , posiada LED Cinema 3D Smart TV doszedł TVN Player a do nagrywania programów , filmów , muzyki używam nagrywarki Blu-ray UltraSlim 3D BP40NS20 z możliwością czasowego zapisu dużych ilości danych :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wybiorę Samsunga, tylko czemu ma kamerkę ? Denerwuje mnie wszechobecna inwigilacja :(

O ile wiem, to można ją wyłączyć, a w razie napadu paranoi, po prostu zakleić. :D

 

@grekus1980, zajrzyj do wątku obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Hej

Nie kupuj 6900 !!! Sam sprzedawca w MM mi odradzał, to najtansze UltraHD - badziewie. Ja narazie oprócz HBBTV (pisałem w innym watku) jestem w pełni zadowolony. Wybierałem pomiędzy LG , Panasonic i Samsung z tej samej półki cenowej , padło na Samsunga ze względu na intuicyjną obsługę, czytanie wszystkich formatów video i SMARTa oraz bezproblemowej obsługi DVB-C.

LG przegrał bo dla mnie jego obsługa jest strasznie powolna.

Panasonic AS640E upadł ze względu, że w DVB-C i nie wiem czy nie równiez w T nie czyta LCN

 

Ale wybór nalezy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Jak Twój Samsung czyta LCN?

Mój HU6900 wydaje się nie czytać LCN (nie ma w ogóle opcji LCN w menu).

-----

Panasonic AS640E upadł ze względu, że w DVB-C i nie wiem czy nie równiez w T nie czyta LCN

 

Hej,

Mój czyta bez problemu, a skąd takie przekonanie, że Twój nie czyta ? Nie ma w menu ustawienia LCN. Kablówka poprostu wysyła go w tablicach, jak robi to poprawnie to kanału ustawią Ci się w kolejności jak z listy od operatora kablowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...