Skocz do zawartości

MiracleBox HD-6 Plus CI - czy warto?


LDAWID
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, albo nie nie widzę albo jestem...

Dekoder jak w temacie-warto się nim interesować, czy odpuścić sobie?.

Od początku; do tej pory używałem Opticum 9600 mini ale po którejś naprawie zasilania, dojrzewam do zmiany :P .

Oko zawiesiłem na MiracleBox.

Moje preferencje w tym względzie:

- linux na pokładzie

- możliwość jako takiej żonglerki oprogramowaniem(softem)

- ponadprzeciętny obraz (HD 1080p)

- bezawaryjność

- jakby była możliwość, to i ew. podpięcie SATA

- złącze dla modułu dostępu warunkowego CI oraz drugie uniwersalne.

Pod rozwagę biorę także MiracleBox Premium Mini 1xDVB-S2

Co Szanowni specjaliści na to?

Liczę na podpowiedzi.

Pozdrawiam ...Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie bym brał Premium Mini. Bo?

-Lepsze podzespoły, wygląd i nowsza produkcja.

- Bieżące aktualizacje różnych imagów np. : OpenPli,Open ATV,Egami i inne

- Aktualne wsparcie techniczne, pluginy itd.

- Działanie Kart NC+(cameleonów) i modułów Cyfrowego Polsatu/NC+ w zależności od imaga/softu

- Współpraca z praktycznie wszystkimi dyskami przez port usb (z satą też się pewnie coś da zrobić)

Twoja decyzja. Odpowiednikiem Miracleboxa premium mini jest Golden Interstar LX2. Wszystko to samo, jedynie wygląd inny i w goldenie w tej cenie masz dwie głowice Sat.

Poszukaj na innych forach jest trochę o tym.

Pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, troszkę się ociągałem, ale:

MiracleBox mini w domu-ale mi się dostało od małżowinki... hi hi

Sprawy techniczne; wrażenie estetyczne korzystne nadzwyczaj.

Zaimplementowana Enigma rusza od "szczała"

Mankament-poruszony już u sprzedającego-po dłuższej(kilkugodzinnej)przerwie w pracy urządzenia, ponowne jego włączenie objawia się tzw. "pikselozą" na ekranie telewizora(w jego 3/4 powierzchni patrząc od dołu). Toto sukcesywnie znika po ok. 3 min od włączenia Boxa. Sprzedający twierdzi, że może być to wina głowicy i sugeruje zakup innej o lepszym zysku.

Drugi mankament: w celu sprawdzenia sygnału z innego źródła przeniosłem MB i po załączeniu zasilania, na displey-u komunikat:

RH5300. Zero kontaktu z MiracleBox-em. Sprzedający twierdzi, że to wina oprogramowania i prześle mi spreparowane nowe, do wgrania poprzez USB. Czekam do jutra(tak się z nim umówiłem, i zobaczymy.

To tyle atrakcji na razie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,

 

Mam ten sam problem. Kupiłem MiracleBox Mini i wsadziłem kartę Cyfrowego Polsatu CI+... no i kompletna porażka. Kanały HD to jeden piksel (nie do oglądania) a na zwykłych co chwile obraz się rwie. Za to jak oglądam coś co nie wymaga dekodowania przez moduł CI to wszystko jest ok. Sprzedający polecił zaktualizować soft i być może to coś da :-(

 

Dodatkowo od czasu do czasu przy zmianie kanału tuner wyświetla zielony ekran śmierci i się restartuje...

 

Spodziewałem się lepiej dopracowanej konstrukcji.

 

Może ktoś to już przewalczył i ma pomysł co poza odesłaniem tunera mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miraclebox Mini 1xDVB-S2 / 2xDVB-S2 to to samo co Xpeed LX-2 w lepszym wykonaniu, posiadam 2 te odbiorniki - dokładnie to samo :)

 

 

@dryjab

 

Rozmawiałem ze sprzedającym i byłem u niego( mam moduł CI+ Polsatu i nie działa poprawnie, od nowej wersji softu która Polsat wypuścił), testują sterowniki pod nasze moduły. Nowe sterowniki powinny pojawić się do tygodnia czasu.

 

To że zielony ekran Ci wyskakuje, to pewnie przez jakąś wtyczkę. Wgraj sobie EGAMI albo

 

http://speedy.sh/zqzWF/OpenMB-4.0-VELA- ... 5.2014.zip

 

225.jpg

226.jpg

 

Osobiście polecam EGAMI lub Miraculous oryginalny.

 

@LDawid,

To że Ci się to wyświetla to po prostu wywaliłeś soft cały problem. Wgraj nowy soft i gotowe. Tych tunerów się nie da uszkodzić samemu - chyba że ktoś w Bootloaderze/CFE będzie grzebał.

Jeśli nie pomorze - to odeślij - gwarancja jest, więc trzeba z niej korzystać :) Pytanie brzmi czy masz ostatni bootloader ? Bo pojawił się nowy i w tym celu aby nowe softy działały trzeba było go zaktualizować.

 

Co do Miraclebox HD-6 CI+ - odbiornik tylko do oglądania - nic w nim nie 'pogrzebiemy'. Dla osób co chcą tylko oglądać pewnie się nada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dodatkowo od czasu do czasu przy zmianie kanału tuner wyświetla zielony ekran śmierci i się restartuje...

 

Podepnij pendrive'a. Zapisze się na nim log a tam jako cierpliwie poczytasz dowiesz się jaki plugin od E2 wywalił się.

Ba jeśli to E2 w pełni open (za wyjątkiem zamkniętych edycji jak np. OpenPLi, który nie zawiera plików źródłowych pythona a jedynie tylko prekompilaty) zlokalizujesz nawet miejsce kodu gdzie dochodzi do błędu. Czasem daje się to poprawić. Niekiedy banał ale też trzeba się liczyć z wiedzą o budowie motoru E2.

Jak trochę ogarniesz drzewo katalogów może [beep]ko usunąć katalog z tym pluginem. Jedyna trudność w ogarnięciu pythona to to że ilość wcięć decyduje o strukturze zagłębień w instrukcjach jak warunki, pętle itp. (odmiennie niż w innych językach programowania gdzie do tego celu są słowa kluczowe albo stosowne znaki jak w C).

 

A wracając do głównego tematu, a jaki zegar procesora? Bo procesor obsługuje OpenGL czyli jest szansa na odpalenie XBMC. Prace na przeportowaniem XBMC na procesory BroadCom z obsługą OpenGL trwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LDawid,

...To że Ci się to wyświetla to po prostu wywaliłeś soft cały problem. Wgraj nowy soft i gotowe...

.

Witam, to Powiedz mi-jak to zrobiłem wyłączając jedynie MB od sieci, przenosząc odbiornik do innego źródła sygnału antenowego potem, włączając zasilanie i... komunikat na displey-u RH5300. Poza tym, wczoraj od sprzedającego otrzymałem paczkę dla upgrade poprzez USB i w żaden, ale to w żaden sposób MiracleBox nie chciał łyknąć softu :oops: .Po prostu brak reakcji na "szczałki" z panelu :> i OK z pilota(nie licząc przy tych operacjach "mrugania niebieskiej LED-y :mrgreen:

Umówiłem się ze sprzedawcą, że mu go podeślę. Nie mniej dzisiaj napisał do mnie iż(cytata :lol: ):

Witam,

Własnie dziś otzymalismy nowy moduł CI+ Polsatu.

Moduł działa poprawnie.

Oprogramowanie przygotowane przez 'forumowicza' - przetestowane.

 

http://speedy.sh/zqzWF/OpenMB-4.0-VELA-MBMINI-05.05.2014.zip

 

Obsługa wysokiego Bitrate musi być WŁĄCZONA.

 

Widać, że solidny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego!

 

Widać mamy tego samego sprzedającego :-) Mail toczka w toczkę ten sam. U mnie upgrade się udał, kolejny fajny soft (przerobiłem już chyba wszystkie dostępne na świecie - nie przeszukałem tylko serwerów w Korei Północnej ale zaraz to chyba zrobie :->) ale jak była pikseloza w kanałach HD tak jest. Idealnie działa tylko tuner naziemnej cyfrowej. Gdybym widział to przed zakupem to bym sobie kupił tuner DVBT w Biedronce za 60pln i miałbym to samo... :-(

 

Jeżeli pojawi się już jakaś łatka umożliwiająca oglądanie czegoś z Cyfrowego Polsatu to dajcie znać. Chyba, że u innych ten problem nie występuje a ja mam szczelony egzemplarz?

 

Ps. Soft zaproponowany w mailu przez "naszego" sprzedającego to ten sam który co chwile wyświetla ekran śmierci, więc daruj sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda moje pytanie nie dotyczy modelu, :read: jak w nagłówku lecz MiracleBox Premium DVB-S/DVB-T2 :!: (nie Premium Mini), to nie chciałem zakładać nowego wątku. :) Czy Ktoś mógłby potwierdzić lub zanegować wsparcie dla CI+ w wymienionym przeze mnie odbiorniku? :roll: Wiem, że starszy tj. HD9 ma coś takiego a czy do tego jest jakiś soft, który spełni moje oczekiwania pod tym względem? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy w temacie MiracleBox HD-6 to powiedźcie mi 3 ważne rzeczy o MiracleBox HD-9:

-Jak wygląda jednoczesna współpraca z modułem Cyfrowego Polsatu CI+ i z modułem NC+ CI+ :?:

-Czy można bez problemu przenosić nagrania z kodowanych kanałów do komputera :?:

-Czy ten dekodera ma na prawdę całkowite wsparcie CI+ :?: Na jednych stronach są informacje że jest CI+ jest wspierane a na innych stronach tych informacji już nie ma.Pytam ponieważ dobrze by było gdyby ten dekoder miał już na przyszłość te CI+ ponieważ w kiedyś mogą wyłączyć standard CI a zostanie tylko CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam !

 

Zajrzałem sobie w ten temat i widzę, że ktoś napisał, że omawiany tu odbiornik to odpowiednik mojego "Xpeed LX2", więc chciałbym dopytać, bo może ktoś się orientuje jakie oprogramowanie do "LX2" najlepiej współpracuje z modułem "Cyfrowego Polsatu" (tym starym, tzn. bez +) ???

 

Ja od początku używam w "LX2" oprogramowania "Hyperion 4" i od początku moduł "Cyfrowego Polsatu" nie chce mi działać, tzn. nawet jak załączę obsługę wysokiego bitrate, to na ekranie jest tylko "pikseloza"...

 

Podobno to jest kwestia sterownika "dvb", więc może na jakimś innym oprogramowaniu jest on poprawiony, albo da się zaktualizować sam ten sterownik i będzie wszystko ok na "Hyperionie"???

 

Dzięki za info :-) .

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)  .

 

Będę musiał wypróbować, bo ja od początku używam w moim "LX2" oprogramowania "Hyperion" i jego twórcy twierdzą właśnie, że to, że moduł "CI" "Polsatu" nie działa w tym sprzęcie, to nie wina samego "Hyperiona", tylko sterowników, których kod źródłowy jest zamknięty i nie mają do niego dostępu.

 

A jakiej wersji "Egami" używasz i czy na pewno masz "Xpeed LX2" ???

 

Wybacz, że tak nie dowierzam, ale ja od ponad roku mam "LX2" i od tego czasu sprawa poprawnego działania w nim modułu "Polsatu" była dla mnie nie do przeskoczenia, przez co od ponad roku właśnie opłacam pakiet "sport" w "Ipla" (dla "Polsatów Sport" :grin:  ), a Ty tutaj tak po prostu napisałeś, że moduł bez problemu Ci działa :grin:  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)  .

 

Będę musiał wypróbować, bo ja od początku używam w moim "LX2" oprogramowania "Hyperion" i jego twórcy twierdzą właśnie, że to, że moduł "CI" "Polsatu" nie działa w tym sprzęcie, to nie wina samego "Hyperiona", tylko sterowników, których kod źródłowy jest zamknięty i nie mają do niego dostępu.

 

A jakiej wersji "Egami" używasz i czy na pewno masz "Xpeed LX2" ???

 

Wybacz, że tak nie dowierzam, ale ja od ponad roku mam "LX2" i od tego czasu sprawa poprawnego działania w nim modułu "Polsatu" była dla mnie nie do przeskoczenia, przez co od ponad roku właśnie opłacam pakiet "sport" w "Ipla" (dla "Polsatów Sport" :grin:  ), a Ty tutaj tak po prostu napisałeś, że moduł bez problemu Ci działa :grin:  .

Xpeed LX2 z całą pewnością nie współpracuje prawidłowo z modułem CI+ CP. Dystrybutor odpowiedział, że niestety jest to wina sterowników, przekaże problem dalej, ale raczej nie należy się spodziewać pozytywnej reakcji producenta  :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...