Jump to content
tracer10

Sat Kurier a moderacja komentarzy

Recommended Posts

Witam.

Pytanie do kogoś ważnego. kogo wy zatrudniacie na moderatorów ? przecież to jakiś skandal co wyprawiają ci pseudo moderatorzy.

 

Pytam o portal , nie o forum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak publikujesz komentarze na poziomie: cyt: "gdzie jest mój komentarz z rana komuchy ? [beep]ony portal cenzorski. pytam się moderatorku [beep]a gdzie jest mój post ? [beep]any [beep]" to nawet nie mamy o czym rozmawiać (i ten komentarz to jest prawdziwy skandal). Poćwicz kulturę, to może coś się pojawi z Twoich treści, na razie nie ma szans. Zamykam. Niejasności proszę zgłaszać na redakcja [malpa] satkurier.pl ale o ile są zasadne, o to powyżej nawet się nie pytaj, bo nie poleci.

 

PS: Komentarza z rana nie widziałem, nie wiem co tam było, ale jak prezentował zbliżony poziom jak ten, to się nie dziw. Przeważnie usuwane są wyłącznie treści naprawdę bardzo wulgarne, wielokrotnie powtarzające się kopie tej samej treści wstawiane pod różnymi newsami albo uwagi do redakcji (bo zostają zrealizowane lub przekazane, w zależności co potrzeba), nigdy nie wypada nic bez powodu, więc jeśli coś Twojego nie zostało puszczone, to po prostu przegiąłeś.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowny Adminie sprytnie załatwiłeś sprawę zamykając temat ale

1. mój post faktycznie brutalny to znalazłeś , a to był post rozpaczy , rozumiesz to ? czy nie ? 6 lat mam konto tu na forum a ze 7 lat czytam Sat Kurier i szlag mnie trafia kiedy moje normalne posty nie są publikowane.

Nie znalazłeś postu do tematu o TV Disco ? czy nie chciałeś znaleźć ? prędzej to drugie , do 3 innych artykułów też nie znalazłeś , za to poszukałeś to co Ci pasuje co ?

2. posty o których piszę były najzupełniej normalne bez żadnych wulgaryzmów , ale za to nie pasowało moderatorowi , że napisałem spokojnie że w TV Disco rządzi disco polo co nie miało miejsca na początku tej stacji , straszny tekst co ? podobnie inne posty.

Przeanalizuj sobie moje wpisy i stwierdzisz ze post który potrafiłeś znaleźć to krzyk rozpaczy i tyle. Jak można tak postępować ? u was moderatorzy to bogowie ? trzeba pisać to co oni chcą ? na to wygląda.

 

więc bez takich manipulacji proszę , myślisz że czemu tu napisałem ? bo mnie takie coś doprowadza do szewskiej pasji jak cwaniaczek któremu ktoś dał prawo moderowac robi to co mu się podoba bez zupełnej kontroli , jak bóg , co mam zrobić żeby to co napiszę zostało opublikowane ? jak macie jakąś linię redakcyjną której bronicie to napiszcie o tym jawnie , aby każdy mógł sie dostosować lub dać sobie spokój z pisaniem.

Nie wolno źle o platformie n ? powiedzcie jasno i tyle , trudne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Nie rozumiem, gdyż kultura wypowiedzi obowiązuje zawsze. Komentarza nie znalazłem z bardzo prostej przyczyny - co nie jest zatwierdzone do wyświetlania, zostaje całkiem usunięte i jest nie do odzyskania. Za to wszedłem na komentarze i Twój zacytowany był pierwszy od góry. Więcej nie szukałem, bo ten jeden mnie wystarczająco zniesmaczył.

2. Jakby to było napisane kulturalnie, to by poszło, bo nie mamy żadnego interesu w niepuszczaniu wypowiedzi, które są kulturalne, nie obrażają nikogo i nie są dublami. Gdyby w komentarzu było tylko to, co napisałeś, to by poszedł, podobne były puszczane wielokrotnie.

 

Poza tym pragnę odnotować, że pod newsem TV Disco jest jeden Twój komentarz, na drugiej stronie, właśnie o disco polo, z 14:56:37, więc nie z rana. Jeśli napisałeś jeszcze raz to samo, to dubel wyleciał, a jeśli to było coś innego, to się nie nadawało do wyświetlenia. Bo opcji, że nie sprawdziłeś na drugiej stronie, tylko wyleciałeś z obrazą majestatu nie zakładam, trzeba byłoby być totalnie nieprzytomnym.

 

Co masz zrobić? Starać się nie używać wulgaryzmów, nie obrażać w wypowiedziach, nie wklejać tego samego wielokrotnie, nie wklejać linków do pirackich transmisji online (też zwykle wylatują) - tyle. Żadnej innej linii nie ma i powtarzam - jakby Twoja wypowiedź nadawała się do wyświetlenia, to by poszła. Jeśli nie poszła, to znaczy że coś nawywijałeś, a co, tego się nie dowiem, bo komentarze naruszające w/w zasady, jeśli zostaną namierzone, wylatują całkowicie z systemu. Mało tego - komentarze bardzo rzadko wylatują. Dziennie na ok. 100-150 wypowiedzi jak się trafią 2-3 wycięte, to jest sporo, więc nawywijałeś grubo.

 

Ogólne zasady moderacji komentarzy na satkurier.pl, czyli komentarz może nie pojawić się, jeśli:

- jest obraźliwy/wulgarny,

- jest wklejany wielokrotnie w wielu miejscach,

- zawiera linki do pirackich transmisji online, pirackich serwisów,

- jest skierowany do redakcji, ma charakter wewnętrznego (są przekazywane, realizowane lub ignorowane jeśli bezzasadne, komentarze nie są od zgłaszania uwag, od tego jest mail redakcyjny),

- przypadki wyjątkowe (spam, bełkot tj. niezrozumiała treść, mogą też nie pojawiać się komentarze osób zbanowanych na forum, jeśli dojdziemy, że komentarz pochodzi od kogoś wyrzuconego, zwykle przypadkowo, bo komentowanie nie jest zrobione na logowanie, więc nicki nie muszą się pokrywać).

 

Jednocześnie poziom moderacji może zależeć od osoby akurat siedzącej na panelu - jedna osoba może komentarz z jednym wulgaryzmem wywalić, inna go wygwiazdkuje i puści, zasady nie są sztywne i to nie ulegnie zmianie. Zawartość, jeśli tylko nie narusza niczego w/w, nikogo w redakcji nie interesuje, co zresztą widać jak na dłoni pod newsami - są i pozytywne i krytyczne komentarze i dla platform i dla kanałów.

 

Oprócz tego ew. naruszenia w komentarzach można zgłaszać z uzasadnieniem mailowo i wtedy mogą być usuwane.

 

Moderacja w komentarzach jest dużo lżejsza niż tu na forum i ja prywatnie od dawna jestem za jej zaostrzeniem do poziomu forumowego, ale to nie mój obszar działań.

 

Przestrzegam przed kolejnym otwieraniem wątku, bo jasno napisałem, żeby w tej sprawie kontaktować się z redakcją. Żeby nie było przykrej niespodzianki na forum. Jak temat jest zamknięty, to jest zamknięty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio komentarzy na Satkurier.pl nie da się czytać. Ich poziom merytoryczny jest bardzo niski, np. pod tym newsem: https://satkurier.pl/news/117018/tv5monde-fbs-hd-testuje-na-19-2e.html jest 11 komentarzy, żaden nie na temat. I tak jest wszędzie, coś o "parowanym kątęcie", "4K", "wielkim wiejskim telewizorze" itd.

Czy nie byłoby lepiej wprowadzić logowanie do komentarzy danymi z forum? :?: Pozbyliśmy się tych "Wandałowiczów", "Kanałowiczów", "Kontentowiczów" :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się. A skoro puszczacie takie kwiatki, to lepiej pozbyć się moderacji. Niech pojawiają się zaraz po opublikowaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moderacja jest nadal niezbędna z uwagi na obecność wulgarnych treści, które są wycinane. To jest główny cel moderacji i to nie ulegnie zmianie. A treści głupie? Treści głupie nie są wulgarne, więc trudno :P Zgłoszę pod rozwagę redakcji wycinanie tych "kątętów" - zgadzam się, że zrobiło się to już nudne i IMHO wystarczy tego trollowania, ale decyzja niezależna ode mnie. Nie spodziewałbym się wysokiego poziomu w komentarzach - od tego mamy forum ;)

 

Logowanie jest w planach, tylko że raczej nie wydaje mi się, aby to spowodowało zniknięcia "kątętów" - po prostu się zarejestrują :P Zmiany w komentarzach są przewidywane gdzieś w okolicy zmiany wyglądu serwisu. Nie zapadła jeszcze decyzja, czy będą wyłącznie na logowanie, czy logowanie+anonimowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niestety dołączę się i ja do tych parowań sprzętu.Nudne się to zrobiło, gdyby tak @bogdan moderowal to pewnie by nie przeszły:D Na innym portalu te same troll posty się już pokazują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przejmowałbym się zbytnio, bo... pisanie komentarzy to czas, w końcu komuś się znudzi, zajmie się czym innym i problem rozwiąże się sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem za logowaniem. Bo niejednokrotnie zdarzały się podszywania pod wypowiedzi. Mnie też to spotkało. Ale anonimowe niech lepiej zostaną, bo zrobi się zbyt pusto. A tego chyba nikt nie chce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej byłoby wyróżniać komentarze z kont zalogowanych, co całkowicie uniemożliwi podszywanie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A te konta z bazy forum, czy będzie osobna (co wymagałoby ponownej rejestracji)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mi w dalszym ciągu skutecznie poprawiają humor niektóre komentarze kanałowiczów. Tak samo jak gdy ktoś się jeszcze złapie i odpisuje myśląc, że ktoś tak poważnie pisze:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@draco_san - jeśli już, to tylko połączone z kontami forum. Tak by to było bez sensu, choćby dlatego, że ktoś inny mógłby sobie zaklepać nick kogoś z forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie wszystkich forowiczów! Do tej pory tylko czytałem dyskusje na tym zacnym forum, ale wypowiedzi w tym wątku wywołały mnie do tablicy i uznałem, że zabiorę głos w tym temacie.

 

Ci, którzy czytają komentarze na stronie głównej Satkuriera, z pewnością mnie kojarzą. Udzielałem się w komentarzach od ponad roku. To, co się zaczęło wyprawiać w tych komentarzach od jakichś dwóch-trzech miesięcy, jest rzeczywiście poniżej wszelkiej krytyki i woła o pomstę... Ale co złego, to nie ja! :smile: Ja nic złego nigdy nie robiłem, wyrażałem tylko swoje poglądy. Nie da się zaprzeczyć, że moje poglądy często były kontrowersyjne (kto czyta, ten wie, o co chodzi :> ), ale każdy przecież ma prawo do takich, a nie innych poglądów... Uważam, że wszystkie moje komentarze - mimo że kontrowersyjne - były merytoryczne. Nigdy nie używałem wulgaryzmów, idiotyzmów itp., nie mam żadnych wyrzutów sumienia. :P

 

Niestety od kilku miesięcy poziom komentarzy poleciał w dół. Pojawili się te różne nicki typu @Wandał Kanałowicz, @Kontent Kontentowicz, @Kondon Kondonowicz, @Bałwan Bałwanowicz i inne takie. Trolle zaczęli się ze mnie w ten dziecinny sposób nabijać i mnie parodiować. A gdy jeszcze w temacie o kanale TVR zdradziłem (chyba niepotrzebnie), że mieszkam poza miastem i mógłbym być jego grupą docelową, wtedy dopiero na potęgę się nasiliło nabijanie się z mojej osoby. Nasiliły się te szydercze teksty o "wiejskim telewizorze", "parowaniu kanałów ze stodołą" i inne takie głupoty. :/ Sam się mocno dziwiłem temu, że takie denne, niemerytoryczne i bezwartościowe wpisy przechodzą przez moderację... Po jakimś czasie zrobiło się to niestety nie do zniesienia! :evil:

 

Od początku czerwca już się nie udzielam w komentarzach na stronie głównej :!: Poinformowałem o tym zresztą w jednym z komentarzy na początku czerwca. Przez najbliższy czas na pewno nie będę się już udzielał w komentarzach, zawiesiłem komentowanie artykułów na stronie głównej na czas bliżej nieokreślony (a może nawet na zawsze - nie wiadomo). Kilka dni temu dowiedziałem się, że mimo mojego kilkutygodniowego już milczenia trolle w dalszym ciągu mnie parodiują w komentarzach (poinformował mnie o tym kilka dni temu ktoś w komentarzach na Media2, gdzie też się sporadycznie udzielam). Ale to już wyłącznie sprawa tych trolli - ja tego już nawet nie czytam i nie mam na to wpływu...

 

Również uważam, że moderacja komentarzy na stronie głównej powinna zostać zaostrzona i nie powinno się publikować byle jakich głupot. Logowanie moim zdaniem też byłoby świetnym pomysłem, bo skończyłyby się podszywania pod różne osoby (pode mnie też kilka razy się podszywali dla jaj i pisali głupoty pod moim nickiem i musiałem za każdym razem prostować, że to nie była moja wypowiedź, tylko podszywacza). Dlatego trzymam kciuki za zmiany, które zapowiada Mr.Orbita. :brawo:

 

Trochę mi przykro, że niechcący stałem się sprawcą tego całego śmietnika, który od kilku miesięcy w komentarzach panuje.. Ale tak jak wyżej napisałem: uważam, że nic złego nie robiłem, wyrażałem tylko własne zdanie o tym i owym. Nie mam sobie nic do zarzucenia. To trolle się na mnie uwzięli (zupełnie bez sensu!) i zaczęli ze mnie szydzić, robiąc taki śmietnik w komentarzach. :/

 

No i to by było na tyle.

Do widzenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że jest to oświadczenie z usprawiedliwieniem.

No comments!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Część moich postów również pokasowali bez powodu. Nie wiem dlaczego, bo większość z nich to były zwykłe pytania, w żadnym nie było wulgaryzmów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby były pytania to by nie były kasowane. Ogólne zasady moderacji są na poprzedniej stronie, przeczytaj i przemyśl którą naruszyłeś to poznasz odpowiedź dlaczego.

Ogólne zasady moderacji komentarzy na satkurier.pl, czyli komentarz może nie pojawić się, jeśli:

- jest obraźliwy/wulgarny,

- jest wklejany wielokrotnie w wielu miejscach,

- zawiera linki do pirackich transmisji online, pirackich serwisów,

- jest skierowany do redakcji, ma charakter wewnętrznego (są przekazywane, realizowane lub ignorowane jeśli bezzasadne, komentarze nie są od zgłaszania uwag, od tego jest mail redakcyjny),

- przypadki wyjątkowe (spam, bełkot tj. niezrozumiała treść, mogą też nie pojawiać się komentarze osób zbanowanych na forum, jeśli dojdziemy, że komentarz pochodzi od kogoś wyrzuconego, zwykle przypadkowo, bo komentowanie nie jest zrobione na logowanie, więc nicki nie muszą się pokrywać).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logowanie się, by napisać komentarz na forum - popieram, ale osoby niezalogowane także powinny mieć możliwość wypowiedzenia się. Dobrym pomysłem byłoby wyróżnienie, np. grubszą czcionką osób posiadających konta na Forum. Jakieś większe restrykcje nie są potrzebne. "Dziwny" komentarz świadczy o jego autorze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wymoderowano - treść poniżej poziomu forum

 

Dlaczego tak ambitny komentarz jest publikowany na portalu? Na forum dbacie o kulturę wypowiedzi, a na portalu wolna Amerykanka i rób co chcesz? Jak takie komentarze mają być wyswietlane to juz lepiej całkiem wyłączyć możliwość pisania, skoro nikt nie czyta tych bzdur. Wstyd dla piszącego oraz tej osoby co takie brednie zatwierdza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sporny komentarz został wycięty, ale wątek zamykam - nie służy do zgłaszania komentarzy naruszających zasady - proszę pisać na redakcja [at] satkurier.pl, zgłoszenia tego typu na forum nie będą rozpatrywane.

Forum od zawsze jest moderowane mocniej, tak jest od samego startu. Komentarze są słabiej i tak jest także od lat, co jest wycinane jest napisane wyżej. Moderacja nie czyta dokładnie każdego komentarza, więc może coś przemknąć, czynnik ludzki, nie da się tego wyeliminować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...