Jump to content
Endrius_

Śmiechu warte

Recommended Posts

Dla przypomnienia był to program rozrywkowy, nadawany w latach 1994-2009, produkowany przez TVP Szczecin, na licencji telewizji ABC.

W programie pokazywano i oceniano zabawne lub niezwykłe fragmenty domowych i amatorskich nagrań video, zgłaszanych do programu przez samych autorów.

Program Śmiechu warte prowadzili Tadeusz Drozda (pierwszy prowadzący, wtedy program miał największą oglądalność), a ostatnimi prowadzącymi były Joanna Bartel i Magdalena Kotarba, Krzysztof Piasecki (2006-2008) oraz Wojciech Kamiński i Przemysław Żejmo - członkowie zielonogórskiego kabaretu Jurki (2004-2005) oraz Katarzyna Suchorzewska (1996-2008), od (1994-1996) Klaudia Semeniuk i Anna Lewandowska-Kasprzycka, (2003-2004) Adam Dzieciniak.

Od siebie dodam, że bardzo miło wspominam ten program jak i samego pierwszego prowadzącego Tadeusza Drozdę.

Można śmiało powiedzieć, że to był taki program a'la YouTube - śmieszne amatorskie nagrania przeróżnych sytuacji.

W pamięć zapadło mi także wybieranie jury przez prowadzącego, który odwrócony tyłem do publiczności rzucał piłeczkami.

Ten program idealne nadaje się do kanału TVP Rozrywka, ciekawe jakby wyglądała reaktywacja Śmiechu warte w dzisiejszych czasach ? :)

W tym programie najbardziej pdobały mi się cztery filmy:

- Parodia reklamy Fajne Alibi (2002)

- Dog i harmonijka (2002)

- Game Over (2007)

- W prawo zwrot (2008)

A ja pamiętam ten program z filmików typu: położone grabie -> nadepnięcie -> "oj jak boli oj jak boli" :D

Ojj, pamiętam też ten odcinek "Kiepskich", pamiętam. ;)

A tak poza tym to mój tato dawniej, gdy był jeszcze taksówkarzem, wiózł gdzieś w Opolu Tadeusza Drozdę w swoim samochodzie. :)

A no tak, Tadeusz Drozda chyba w tym odcinku ostro skrytykował Kiepskich, i kazał im już nie nadsyłać więcej ich beznadziejnych filmików. :D

Noo i stwierdził, że filmik od Kiepskich jest nudny i denny... ;)

Gdy ŚW Prowadził Kabaret Jurki to z tamtego okresu kiedy oni prowadzili ten program podobały mi się żarty Janiny Rulez oraz Mini Show w którym Gościem był Mario i mówił o jakimś Outsiderze Tunicznym.

Nie jestem fanem Kalibra 44, ale w jednym z ich tekstów idealnie określony został poziom żartów tego programu. Wczesnym dzieciństwie jeszcze mógł śmieszyć poprzez głupawe filmiki, ale potem przyprawiał tylko o mdłości.

I tak wszystko przebijała świetna muzyka z czołówki i outra - tutaj w pełnej wersji:

To co znamy z outra to druga zwrotka i refren.

Dzisiaj na Youtubie pojawiły się archiwalne odcinki programu "Śmiechu Warte", w tym historyczny pierwszy odcinek, który to można zobaczyć tutaj:

Nagranie pochodzi z 4 maja 1994 roku :)

Generalnie program był dobry zarówno za Tadeusza Drozdy jak i mojego imiennika Krzysztofa Piaseckiego. Jurki jak i pani Bartel to niestety była równia pochyła. Za Piaseckiego kojarzę natomiast początki majstrowania przy piosence tytułowej gdy Aleksander Nowacki "zatrudnił" żeński wokal na swoje miejsce.