Skocz do zawartości

DVB-T - problem w Golubiu-Dobrzyniu


pretorian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

mam następujący problem u siebie w mieszkaniu. Jakoś dwa tygodnie przed zapowiadanymi zmianami zaczęły pojawiać się problemy z TV. Po godzinie 17 obraz zaczyna skakać lub całkiem zanikać. Wstrzymałem się z jakimiś pracami, gdyż czekałem na wprowadzenie zmian, po komunikacie w TV przeprogramowałem telewizor, ale problem nie ustąpił. Dzieje się to dzień w dzień w godzinach wieczornych, problem znika nad ranem i po godzinie 17 znów się pojawia. Chciałem sam sobie z tym poradzić, ale po wizytach w punktach zajmujących się dvb-t nie uzyskałem informacji, panowie nawet nigdy o tym problemie nie słyszeli. Postanowiłem więc podłączyć do anteny dekoder, który w dzień wykazywał mi okolo 98% jakości i sygnału. Przyszły godziny wieczorne i sygnał zaczął skakać od 0 do 30. Gdzieś na forum wyczytałem, że może to być problem zbyt mocnego sygnału, a przerzedzenie powietrza wieczorem jeszcze go wzmacnia, odłączyłem więc zasilacz od anteny i zamontowałem tylko wtyczkę - problem nie ustąpił. Teraz najciekawsza informacja :). Poszedłem do sąsiadów, którzy też mają zainstalowane anteny naziemne i u nich jest identyczny problem. Przeczytałem "milion" stron forów i różnych stron, co doprowadziło mnie do gorączki :). Czy mieli Państwo podobny problem - bo jak zaznaczyłem dotyczy on całego bloku.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie zasilacza od anteny i zamontowanie zwykłej wtyczki nic nie da jeśli w antenie jest wzmacniacz bo wówczas pozbawiony zostaje on zasilania. Wygląda to jakby wieczorem ktoś włączał pewnie nieświadomie jakieś źródło zakłóceń lub samoczynnie się ono włączało. Przyjrzyj się czy odbiór nie pogarsza się czasem w momencie załączania się oświetlenia ulicznego, może któraś z latarni mieć problem i generować zakłócenia - takie przypadki podobno się zdarzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pomóc w lokalizacji źródła zakłóceń mógłby analizator widma.

W Twoim,Kolego przypadku spróbuj posłużyć się TV analogowym,z podłączoną anteną,

której obecnie używasz.

Wstrajając kolejno wszystkie kanały od najniższego w paśmie VHF do ostatniego w paśmie VHF obserwuj i notuj,

na których kanałach zmienia się struktura szumów (których jednolity wygląd zapewne znasz).

Zapisuj również czasy powstawania i zaniku zakłóceń.

Ich źródłem może być internet LTE,również wspomniana lampa,nadajnik CB z "dopalaczem" i inne "wynalazki",

a także sprzęt AGD-mikrofalówki,urządzenia z iskrzącym silnikiem,spawarki,piloty do zdalnego sterowania radiem (np.zabawki).

Należy porównać częstotliwość,w którym nadaje z częstotliwością podejrzanych kanałów i ich harmonicznych.

O ile podejrzane jest całe pasmo,spróbuj pozbyć się wzmacniacza wraz z separatorem(może być we wtyczce).

Właściwie od tego należałoby zacząć,jak pisze Kol. @adrian1981

Zdobądź też wiedzę,jaki zasięg ma opisywane przez Ciebie zjawisko.

W najgorszym razie należy interweniować w PAR,przesyłając odpowiedni formularz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...