Skocz do zawartości

Filmy fabularne i seriale z cyklu "Walt Disney przedstawia"


Project_ALF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Szukam tytułu filmu (najprawdopodobniej produkcji Walta Disney'a), wyemitowanego na początku lat 90', w dwóch odcinkach, w soboty popołudniu, po bajkach Disney'a.

Jest to historia chłopca, który wprowadza się wraz z rodzicami do starego domu. Wkrótce chłopiec zauważa, że dom ten jest nawiedzany przez ducha dziewczynki. Chłopiec postanawia mu pomoc. okazuje się, ze duch nie zazna spokoju, dopóki nie pozna okoliczności swojej śmierci i nie znajdzie swojej ulubionej zabawki- porcelanowej lalki. Wspólnie dzieci odkrywają, ze rodzice dziewczynki zostali zabici przez jej chciwego wuja, który chciał posiąść ich majątek. Po ich zabiciu, wuj postanowił się pozbyć tez córki i wrzucił dziewczynkę do studni. Tam duszek znajduje zaginiona lalkę. Okazuje się, że przewidujący podstęp rodzice schowali w główce lalki diamenty i inne szlachetne kamienie.
Po odkryciu przyczyny jej śmierci i znalezieniu lalki duch dziewczynki wreszcie może zaznać spokój.

Film bardzo mi się podobał, przez wiele lat szukamy z koleżanką jego tytułu, dotychczas bezskutecznie...
Może ktoś go zna???
Będę wdzięczny za informacje :)
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć 

Super forum

Ja też szukam jednego tytułu 

Pamiętam że było coś jak średniowiecze a 2 postacie walczyły ze sobą na specjalnych czarnych kombinezonach  które to pocierając rękaw o rękaw na których to były metalowe koła wywoływały coś jak prąd elektryczny:) 

Musiał być to ok 1994/95 rok i zimą 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A czy kojarzy ktoś taki serial...  kobieta zostaje chyba gosposią w domu samotnego mężczyzny z dziećmi.  Wprowadza się razem ze swoimi dzieciakami. Na początku dzieciaki się nie lubią, ale jak wiadomo z biegiem czasu zaprzyjaźniają i chyba nawet zostają rodziną ;) od kilku lat mnie to męczy i nie mogę skojarzyć tytułu... nawet jak czytam udostępnioną przez was listę filmów i seriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, trafiłam dziś tutaj szukając filmu disneya z sobotniej ramówki. Chodzi o film o dziewczynie,  która w szkole jest "szarą myszką" chciałaby być ''popularna" i wpada na pomysł że zmieni się w taką osobę którą chciałaby być wykorzystując program wymiany uczniów. Czy ktoś kojarzy taką fabułę? Pamiętam że oglądałam to w wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A kojarzy ktoś taki film SF w którym ekipa statku kosmicznego traci dowództwo i przejmuje je jakiś młody oficer, a na końcu znajdują ziemię? Bo mają właśnie jakąś taką misję że szukają planety jakiejś. Po drodze znajdują jeszcze jakiegoś kosmicznego rozbitka. Który im pomaga. Nie wiem czy tego nie grali w dwóch odcinkach albo czy to nie był serial kilku odcinkowy. Ale efekty i scenografia były niezłe jak na tamte czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje dzieciaki w ten sposób "odkryją" Disneya.

W streamingu od dawna brakuje tych klasyków.

Nie wiem jak jest w tym przypadku  z telewizją linearną,  bo z  niej nie korzystają.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 19.04.2022 o 17:06, Qriss napisał:

A kojarzy ktoś taki film SF w którym ekipa statku kosmicznego traci dowództwo i przejmuje je jakiś młody oficer, a na końcu znajdują ziemię? Bo mają właśnie jakąś taką misję że szukają planety jakiejś. Po drodze znajdują jeszcze jakiegoś kosmicznego rozbitka. Który im pomaga. Nie wiem czy tego nie grali w dwóch odcinkach albo czy to nie był serial kilku odcinkowy. Ale efekty i scenografia były niezłe jak na tamte czasy.


Hej! Zarejestrowałem się tylko po to, żeby Ci odpisać :D
Trafiłem tu szukając tego samego filmu i w końcu znalazłem na scifi.stackexchange.com - to Earth Star Voyager.

Nie ma za co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 14.04.2019 o 16:09, misiolka napisał(a):

Też jestem 79? skoro masz taka świetna pamięć to może pamiętasz film albo serial nie jestem pewna czy z disneya. Dzieci po śmierci rodziców nie chcąc być rozdzielone "wynajmują" bezdomnego żeby udawał ich dziadka. Wiem że najmłodsza dziewczynka nie mówi a w sądzie w ostatniej scenie nagle przemawia i prosi żeby dziadek z nimi został czy coś takiego. Proszę o pomoc

Ten film to rodzina dla Joego

W dniu 24.01.2021 o 22:02, desperatkaj napisał(a):

A czy kojarzy ktoś taki serial...  kobieta zostaje chyba gosposią w domu samotnego mężczyzny z dziećmi.  Wprowadza się razem ze swoimi dzieciakami. Na początku dzieciaki się nie lubią, ale jak wiadomo z biegiem czasu zaprzyjaźniają i chyba nawet zostają rodziną ;) od kilku lat mnie to męczy i nie mogę skojarzyć tytułu... nawet jak czytam udostępnioną przez was listę filmów i seriali.

Cześć,  zarejestrowałem się tutaj bo też szukam tego serialu i nie pamiętam tytułu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł 68 napisał(a):

 kojarzy się z " Twoje, moje, nasze"

Chyba to nie  to :( tam i kobietą i mężczyzna mieli po troje dzieci. Pamiętam też facet był bardzo bogaty

W dniu 14.04.2019 o 16:09, misiolka napisał(a):

Też jestem 79? skoro masz taka świetna pamięć to może pamiętasz film albo serial nie jestem pewna czy z disneya. Dzieci po śmierci rodziców nie chcąc być rozdzielone "wynajmują" bezdomnego żeby udawał ich dziadka. Wiem że najmłodsza dziewczynka nie mówi a w sądzie w ostatniej scenie nagle przemawia i prosi żeby dziadek z nimi został czy coś takiego. Proszę o pomoc

Ten film to rodzina dla Joego

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...