Skocz do zawartości

MUX L3 (MWE Broadcast)


pl677
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

30 stycznia to pierwszy dżień jak NTL Radomsko umiescił na ekranie oznaczenia wiekowe.

Dotychczas jedyna audycja z oznaczeniem to przygotowywany przez Stars.tv

magazyn HIT ZA HITEM.

Jeszcze gdyby ramówka zgadzała się z EPG byłoby superr

Teraz jest program o zwierzętach , a w EPG 10:00-10:30 TV EUROPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Od wczoraj w MUX-L3

Vox Music Tv posiada EPG, jednak nazwa skrócona do Vox Music.

Mała zagwozdka:

wczoraj również zmieniła się numeracja LCN w tym mux-ie, dla przykładu:

-Ntl zmienil pozycję z 23 na 21,

-Stars.tv z 49 na 22..

Pozycję na liście LCN reguluje rozporządzenie KRRiTV, jednak nowego nie udało mi się znależć.

A poprzez tą modyfikację sporo osób miało problemy z odbiorem tv. Pomagało odłączenie od sieci lub ponowne skanowanie.

Zastanawiam się jaka była podstawa korekty umeracji LCN, chyba że nowe rozporzadzenie będzie później na stronie KRRiTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie domyślam się że nadawca wybrał DVB-T co daje większą liczbę potencjalnych odbiorców. W pozwoleniu na testy ma możliwość użycia DVB-T2, jednak mniej ludzi możliwość odbioru na posiadanym spzęcie. Ponieważ większość sprzedawanych tv ma wbudowany tuner DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawą sytuację:

23 grudnia na dekoderze nazienmym Cyfrowego Polsatu THD-210 do odbioru Mux4 mam zapasowy odbiór sygnału naziemnego.Po przestrojeniu aby pawidłowo odbierać Mux-L3 po zmianach na muksie pojawiło się EPG na kanale Vox Music,

lecz jest problem, który polega na tym żę na wszyskich kanałach tego lokalnago muxa, który polega na tym że w EPG są opisy programów, jednak w miejscu, gdzie jest prawidłowo tytuł programu jest PUSTE POLE, wygląda to tak jakby korektorem był wymazany tytuł.

Dokładnie ten sam problem jest na tv Philips u sąsiadki.

U mnie Samsung prawidłowo pokazuje tytuły.

Na innych mux-ach tego problemu nie ma.

Stars.tv w swoim wątku napisał że teraz mux wychodzi z jego serwerowni i może inny program jest użyty do obsługi EPG.

Niestety nie znam się na tym i nie wiem gdzie to zglosić.

Dziwnie wygląda to jak nacisnę na pilocie klawisz EPG/program i widać tylko godziny bez tytułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Aleksandrowie Łódzkim na antenie ATX-91 odbiór jak najbardziej prawidłowy - siła sygnału 85 do 99% jakość około 85-86% (w zależności od odbiornika) - w antenie symetryzator dalej sumator sygnałów UHF - VHF - FM a potem multiswich 9/8 firmy Signal.

 

Pozdrawiam,

Aleksej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie od lutego multipleks NTL z testowego nadajnika w Łodzi zacznie nadawać testowo w standardzie DVB-T2. Zastanawiam się co stanie się wtedy na pozostałych nadajnikach z sieci  NTL? Cała sieć na kanale 36 działa w tzw SFN, czyli emisji synchronicznej. Jeśli testowy nadajnik w Łodzi przełączą do DVB-T2, to ciekawe, czy nadajniki w DVB-T i testowy DVB-T2 się prawidłowo zsynchronizują i ciekawe, czy to będzie dobrze odbierać, zwłaszcza gdy ktoś mieszka w takim miejscu do którego dolatuje sygnał DVB-T z Kamieńska i przyszły DVB-T2 z Łodzi.

 

Jeśli ktoś wie czy tak zadziała to piszcie. Strasznie mnie to interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już w Europie testowali rozwiązanie łączące sygnał DVB-T i DVB-T2 z jednego nadajnika i na tym samym kanale. I z tego co pamiętam był to jeden nadajnik a nie kilka pracujących w sieci SFN. Moim zdaniem nie powinno być problemu z poprawnym odbiorem MUX L3. A nawet jeśli będą to w pozwoleniu nie ma terminu w jakim czasie ma być nadawana emisja testowa DVB-T2, lecz kiedy testy powinny być prowadzone oraz okres w którym DVB-T2 ma być wdrożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przywiozłem dzisiaj z Działki odbiornik Cyfrowego Polsatu ten naziemny i podpiąłem pod Yagi 9 Elementowe (Radiowa) sam symetryzator  i efekt jest następujący

 

Kanał 24 MUX 2 sygnał Bardzo dobry

Kanał 36 MUX L3 zero reakcji

Kanał 43 MUX 3 Sygnał bardzo dobry

Kanał 46 MUX 1 Sygnał bardzo dobry

Kanał 49 MUX 4 Sygnał bardzo dobry

 

czyli sygnał nie jest taki aż wybitnie mocny skoro, ta sama antena Odbierała TVP jak jeszcze z Sienkiewicza nadawała swój mux i wtedy nie było problemów z namierzeniem,

Edytowane przez Michal Tybura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NTL Radomsko zapowiada w poludnie relację z finału Orkiestry Owsiaka, natomiast w EPG:

12:00 telezakupy

Tak dba o własną promocję, pewnie tam myślą że to jedyna tv dostepna i wystarczy puścić:

cokolwiek,

i będzie oglądalność na poziomie 100%.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Zgierzu z antenowej instalacji blokowej(dawny azart) mam jakość 100 proc.Nawet jak przejdą na dvb t2 to widziałem już dużo odbiorników w elektromarketach,ceny już nie są zaporowe.jednak te kanały ida fta z satelity więc w razie czego włącze je sobie z satelity.Mam nadzieje że rozwój oferty naziemnej cyfrowej tv będzie szybko postępował a wtedy płacenie kablówkom i platformom będzie pozbawione sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...