Skocz do zawartości

MUX L3 (MWE Broadcast)


pl677
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, że zwiększenie mocy stacji nadawczej w Częstochowie może spowodować rozszerzenie  dostępności MUX-L3 poza obszar wskazany w rezerwacji. Dla stacji CZĘSTOCHOWA 1 w woj. śląskim jest to Częstochowa (miasto na prawach powiatu) i gmina Poczesna. Zmiana PZC, a w dalszej kolejności decyzji rezerwacyjnej może być w tym kontekście niezbędna. Parę lat temu przerabiał to operator MUX-L1.

Chyba, że zastosowany będzie wybieg z pozwoleniem na emisję eksperymentalną...

Edytowane przez monter1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy zwiększyć moc w Częstochowie, bo otrzymujemy sygnały od mieszkańców Częstochowy, że wcale nie odbierają MUX L3. Poprzedni właściciel nie zwiększał bardziej mocy w Częstochowie, bo ograniczała go wtedy nominalna moc nadajnika należącego wtedy do TVN S.A. My po prostu wymienimy nadajniki pomiędzy naszymi lokalizacjami, gdzie mamy zapas mocy i wtedy wzmocnimy MUX L3 na Śląsku, zgodnie z pozwoleniem radiowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PowerTV napisał:

My po prostu wymienimy nadajniki pomiędzy naszymi lokalizacjami, gdzie mamy zapas mocy i wtedy wzmocnimy MUX L3 na Śląsku, zgodnie z pozwoleniem radiowym.

 

A co z lodzkim nadajnikiem ?
Skoro duzy macie zapas mocy .

Zamierzacie moze zwiekszyc moc nadajnika ?

Lub zmiana lokalizacji tego nadajnika ?

Jaka przyszlosc czeka ten nadajnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2020 o 23:19, PowerTV napisał:

MUX L3 na nową, wyższą wieżę w Kamieńsku został przeniesiony 23 czerwca. Tak wynika z informacji od Emitela. Czy widzicie poprawę odbioru? Moc nadawania jest taka sama, ale anteny nadawcze są zamieszczone wyżej i powinny siać dalej.

 

 

 

To emisja z nowej wieży czy ze starej, już się pogubiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PowerTV napisał:

W Łodzi nie możemy zwiększać mocy nadajnika, bo zakłócimy kujawsko-pomorskie. Możemy próbować zwiększać moc na południu zasięgu.

 

Wg moich danych czestotliwosc 594MHz - Dwa nadajniki sa bardzo silne:

594 k.36 MUX-3 (Bydgoszcz) Bydgoszcz *Trzeciewiec* KJP 100kw H.

594 k.36 MUX-3 (Bydgoszcz) Toruń *Komin PGE Toruń* KJP  12kw H.

Lodzki nadajnik Sienkiewicza niecaly 1kw.

Gdzie Kamiensk ma okolo 2kw.

 

Nadajniki z EC4 maja 100-150kw.

Bo moc jest bardzo slaba.

Moze by podniesc do 1kw?

Niby malo ale moze polepszy.

Lub lokalizacje nadajnika mozna zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4km od Częstochowy mój znajomy odbiera kanały MWE w dość dobrej jakości na zwykłej antenie tyłem do nadajnika Błeszno, choć czasami ale bardzo rzadko zdarzają się przycinki, natomiast w samej Częstochowie tez słyszałem że są problemy z odbiorem, ale to pewnie przez beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak prawdopodobnie będzie problem z MUX-L3 na Śląsku na kanale 36. Zapytałem "starego radiowca":

"    https://pl.wikipedia.org/wiki/Wieża_telewizyjna_Praděd
Obecnie odbierane w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. W Opolu jak lokalna stacja. 100 kW dookólnie. Dzisiaj MPEG2 ale będzie MPEG4 DVB-T2 z taką samą mocą."


Wchodzicie na stronę https://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html TYLKO przeglądarka Opera

Cesko/MUX1/Moravskoslezky/Jesenik-Praded.
Nie mam pojęcia czy te mapy są aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://emitel.pl/wp-content/uploads/2020/03/Zmiana-planu-zagospodarowania-czestotliwości-470-790-MHz.pdf

 

Strona 44

CZĘSTOCHOWA 1/KAMIEŃSK/TOMASZÓW

 

Dlaczego dla obszaru wykorzystania częstotliwości brakuje np. Radomska,  Piotrkowa Tryb. 

Patrząc na te "duże miejscowości" a nie patrząc na emisje eksperymentalne które rządzą się swoimi prawami np. Łódź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...