Skocz do zawartości

MUX L3 (MWE Broadcast)


pl677
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym momencie MUX L3 liczy chyba już 14 programów. Miejsce na kolejne zrobi się po zmianie modulacji. Przypominam, że przed przejęciem NTL Radomsko przez Grupę MWE na MUX L3 było łącznie tylko 5 programów TV. Zatem praktycznie potroiliśmy liczbę nadawanych stacji, co z pewnością znacznie uatrakcyjniło ofertę tego multipleksu.

 

Planujemy coś nowego na 1 lipca (może nawet w HD), ale zawsze może też wskoczyć coś nowego wcześniej - drzwi są otwarte dla wszystkich nadawców z każdej grupy medialnej, którzy są wypłacalni i mają polską koncesję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy chcemy kolejny syfiasty kanał, ale skoro płaca za muxa to i tak dodacie, jednak warto by pomyśleć nad czymś ciekawym i rozwijającym niż takie zapchajdziury.

Do tego jeszcze dacie kanał w HD, a wiadomo jak będzie wyglądac to pseudo HD. Nawet modulacja nie da rady.

Trochę wstyd.

Edytowane przez Mikuu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PowerTV napisał:

...co z pewnością znacznie uatrakcyjniło ofertę tego multipleksu...

Mango24 & TVOkazje

Odpycha a nie przyciąga.

Co do reszty zawartości.

Dobry ruch z państwa strony ( odnośnie kanałów Eski 4Fun Stars Nuta-TV Power-TV ).
Może czas teraz na jakiś informacyjny ( Może TVN24 lub Polsat-news ? ) poza Biznes24.

W dniu 14.05.2020 o 21:09, PowerTV napisał:

Niestety ze względu na epidemię koronawirusa Emitel nie otrzymał jeszcze nowych anten na wyższy maszt MUX L3, wiec przenosiny oraz zmiana modulacji są zaplanowane na późniejszy czas. Jutro powinniśmy wiedzieć więcej.

Ale nowy kanał ponoć już śmiga ;)

Kiedy zmiana modulacji na inna ?

I co z nowym nadajnikiem ?

Łódzki będzie nadal wykorzystywany Lodź-Sienkiewicza ?

Czy nastąpi już jego wyłączenie ?

Bo był przeznaczony na test.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV ja fragment zdania odczytuję tak strzelając jaki to kanał "Planujemy coś nowego na 1 lipca (może nawet w HD)".

-nowy kanał (ale być może nawet HD) ale nie podniesienie jakości do HD istniejącego kanału w MUX NTL Radomsko.

-raczej kanał który nie jest dostępny w SD w jakimś MUX (bo nie ma szansy że aby był to Polsat SD, TVN SD i to jest dobra informacja, także brak szansy na TVN  HD albo Polsat HD). Oczywiście wspominałeś że nadawcy są nie zainteresowani tym.

Myślę że już to może być TVS (HD) albo jakiś informacyjny Polsat News (HD) gdyż Polsat chce aby był "dla mas": https://satkurier.pl/news/184304/polsat-news-niekodowany-takze-w-upc-polska.html albo TVN24 (HD) albo wPolsce (HD) albo Republika (HD).

 

Rozumiem że to nie jest koncert życzeń ale moje przewidywania na zasadzie "które kanały chcą trafić do mas" albo są najczęściej jakoś darmowe (z wyjątkiem TVN24). Polsat News naziemne, Republika MUX na Śląsku, wPolsce WP Pilot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Polsat News nie ma co liczyć - jest na MUX4 i tyle.

TVN24 to kanał premium  - bardzo marne szanse, nie liczyłbym na niego absolutnie.

Republika jest na Śląsku, więc może, ale nie liczyłbym na coś porządnego na tym muxie już. Wychodzi jasno, że w mux L3 ma być byle co i kanały mają za niego płacić. Po części to nawet logiczne, tylko szkoda, że same badziewia.

Zdaję sobie sprawę, że może piszę zbyt mocno, ale no, sorry, takie programy to dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ziomq napisał:

@PowerTV może stopkę byś zmienił. Doszedł jeszcze m.in. Biznes24 oraz Echo24.

Mówisz o tym samym Echu24, w którym grupa MWE ma 0% udziałów?

 

Co do kanałów na MUXach - tak czułem, że zjawi się akurat Mango (raz, że mają pewnie teraz spory ruch; a dwa że raczej nie ma "normalnych" chętnych na naziemną). Smutne,  no ale cóż - z grupy FTA nie ma zbyt dużo chętnych (bo niemal wszyscy zdążyli "zasmakować"), KRRiT tak zaprojektowała konkursy na MUX-L, że startowali tylko dotychczasowi nadawcy ("nowych" odsyłano z kwitkiem); a i też nie ma nowych stacji, które chciałyby wejść do naziemnej - nawet takie "rarytasy" jak dlaCiebie.tv, TV Regio czy Twoja.TV nie są zbytnio zainteresowane (choć też inna kwestia, że ww. kanały tego typu to praktycznie YouTubowe playlisty w trybie "shuffle" - ale o kanałach widmo chyba zrobię osobny temat, bo mnie ich temat ogólnie ciekawi). Ten stan zmienić się może jedynie po 2022 (BTW fajnie by było, gdyby sieć MUX5 i MUX6 też trafiła pod takie MUXy).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to już z nowego obiektu ? U mnie przerywa ale odległość od nadajnika to 63 km. Generalnie zawsze byłem "na skraju odbioru".

Radoszyce, woj. świętokrzyskie.

 

Edit: teraz jest OK, przyznaję że wcześniej było wietrznie u mnie.

Edytowane przez ziomq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV w Aleksandrowie Łódzkim na antenie ATX-91 z symetryzatorem sygnał dobry około 25dB czyli mniej więcej taki sam jak przed zmianą FEC. Odbiór stabilny zarówno na Zgemma H7S jak i na dwóch TV OLED LG oraz DVB USB dongle wpięte w Opticum HD51.

 

Jeśli chodzi o kanał który bym bardzo chciał widzieć w lokalnym MUX to TOYA TV HD reszta mnie nie interesuje.

 

Aleksej

Edytowane przez aleksej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aleksej napisał:

Jeśli chodzi o kanał który bym bardzo chciał widzieć w lokalnym MUX to TOYA TV HD reszta mnie nie interesuje.

Juz masz tam programy TVtoya ( Wydarzenia sa emitowane i wystarczy )

@PowerTV

Co z emisja z Sienkiewicza w Lodzi a emisja z nowego obiektu ?

Czy jesli bedzie uruchomiony przekaz z nowego obiektu to z lodzkiego nadajnika przekaz zniknie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mango24 sygnalizuje że jest emitowane z teletekstem, niestety jest emitowany "pusty" sygnał i czarny ekran po włączeniu opcji teletekst na pilocie.

Jedyny kanał w MUX-L3 tak ustawiony ?

Od jutra nie bedzie EPG na Nuta TV,  Power Tv,   Biznes24 oraz Top Kids Junior. Na tych wspomnianych kanałów już nie widać EPG na kolejne dni.

Znowu ktoś zapomniał dopisać na kolejne dni EPG. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...