Skocz do zawartości

Polskie platformy na odbiornikach z Enigmą 2


Mujek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Xtrend ET9200, więc dwa czytniki plus dwa CI. Na razie skorzystam tylko z Smart HD i na zapas mam jeszcze kartę TNK SD do 10/2016.

 

Interesuję się teraz abonamentem, ale czytałem, że to nie jest takie proste na odbiornikach, które nie są "z firmy".

 

Wiem, że nc+ odpada, bo oprócz podstawowych kanałach nic nie działa.

 

Działają jeszcze stare karte cyfre, ale chyba jako nowy abonament już nie dostaję się takiej karty.

 

Czytałem, że z modułem CI można skorzystać z CP. Skoro to jest moduł CI+, obawiam się, że z tym łączą się ograniczenia z nagrywaniem. Czy to prawda i czy ten moduł naprawdę wspólpracuję z takim odbiornikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiem, że nc+ odpada, bo oprócz podstawowych kanałach nic nie działa.

 

Co do NC+ W przypadku kart po Cyfrze+ nadawca w każdej chwili może dosłać upgrade firmware'u kart i używać opcji które nie dość że sparują kartę z hardware tunera to jeszcze ogranicza ilość jednocześnie dekodowanych strumieni (wbrew pozorom Nagra MA może być bardziej restrykcyjna niż przestarzały już Conax),.

Co do kart N, i NC+ Conax - to zależy do jakiego tunera jest przypasana karta. Jak do BSKA i BSLA to można traktować że nie są parowane.

Polsat Cyfrowy - tez zależy jaka karta (stary ROM) lub do czego była sparowana. To drugie daje furtkę do rozparowania karty.

"Rozparowanie" w obydwu przypadkach odbywa się bez ingerencji w samą kartę.

 

W przypadku NC+ po prostu przespałeś znakomita okazję. Początkowo zestawy NC+ MIX to tunery BSKA i BSLA. Czyli otrzymałbyś kartę która mógłbyś bezproblemowo użyć w porządnym tunerze.

 

Co do CI. Niestety ale nadawca może wymusić tryb natywnego CI+ i niestety zostajesz na lodzie (tj bez możliwości nagrywania oraz w niektórych przypadkach również timeshiftu). Teraz możesz szukać kogoś by (jeśli nadawca to dopuszcza) na zasadzie cesji przekazał Tobie abonament z tunerem BSKA i BSLA. Ponadto jak się dobrze zakręcisz to i dostanie tuner po byłe Cyfrze+ z karta NagraMA jako nowy abonent NC+ (jest to możliwe). Może gdzieś jeszcze się "zakonserwował" zestaw NC+ MIX z tunerem BSKA i BSLA - jeśłi tak to kupuj w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Od kiedy to Conax jest przestarzały?

 

Od dziesięciolecia. Conax CAS7 to już dziadek.

Same hardware karty karta to już wręcz minerał. Swoisty skansen.

 

Zresztą Kudelski sporo zyskał przejmując SECA Mediaguard a raczej sporo w kwestii hardware karty. Szybko zaszczepił to w swoich produktach.

 

Moduł nc+ mix z miesiącem wszystkiego za darmo i możliwością przejścia na abonament. Albo tuner BSLA/BSKA z E2 i kartą. Drugie wyjście najlepsze bo będziesz miał multiroom za darmo z Xtrendem.

 

Moduł to najgorsza możliwość. Znacznie ograniczone możliwości. a tunery z gniazdem CI+ z GUI mentalnie tkwiącym nadal w początkach lat 90tych to niestety nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...