Skocz do zawartości

Odbiór DVB-T przy złej pogodzie (śnieg)


piranha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj (tj. 12.02.2014) w Beskidach ostro sypnęło śniegiem, od rana napadało z 15 cm w niektórych miejscach, nadal pada.

 

 

Normalnie, przy dobrej pogodzie mam:

Siła 99%

Jakość 97%

 

natomiast dzisiaj zniknął całkowicie mux 2, a pozostałe muxy 1 oraz 3 cały dzien

zacinały i nie dało się oglądać.

 

Co ciekawe słowackie i czeskie muxy bez żadnych problemów. :shock:

 

Nic już z tego nie rozumiem, pierwszy raz przydarzyła mi się taka sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVBT szczególnie daje w kość wsród pagórków. Trzeba szukać miejsca, proste "jak najwyżej" nie pomaga. Stabllne miejsca czasem zaskakują.

Teraz gdy Sucha Gora ma silny i JEDNAKOWY poziom sygnału występują też hocki-klocki.

Kanały 29, 32 poprawnie. 52 na granicy sygnału . Jak leżał śnieg odbiór BARDZO DOBRY, dziś po śniegu i odbiorze k. 52 - wspomnienie. Próbowałem całą gamę anten.

Mogę powiedzieć, że jakość anteny to 3-rzędna sprawa. Liczy się miejsce i FART. Obszedłem posesję i ku ogromnemu żdziwieniu znalazłem miejsce gdzie sygnał poprawny tych 3 kanałów. Miejsce prawie na ziemi, zasłonięte budynkiem.

Mimo to i na Telmorze i na siatce wszystko idzie pięknie. W innych lokalizacjach i najdroższa antena nie pomaga.

Może ktoś potrafi wytłumaczyć czemu tak JEST, ze sygnał 3 kanałów jest niby taki sam (kierunek, moc) z nadajnika, a odbiór jakby fale tych 3 kanałów "biegły" innymi torami. I takie WSPÓLNE miejsce odbioru jest bardzo ograniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne przypadki były związane z odbiorem Polsatu na podbeskidziu, kiedy jeszcze był nadawany na kanale 58 ze Skrzycznego. Często właśnie umieszczenie anteny tuż nad ziemią dawało lepszy wynik od stawiania anteny na maszcie. Niestety przy rozkładzie pola nigdy nie wiadomo, jak się ułoży sygnał i często można otrzymać zaskakujące wyniki, przy nietypowym umieszczeniu anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...