Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odbiorniki C+ w przeciwieństwie do tych od CP, potrafią skalować obraz. Problem w tym, że TVP Info w Cyfrze nadawane jest w rozdzielczości 640x576, a maksymalna rozdzielczość wynosi 720x576. Mimo tego nie wiem co to ma do nadawania w 16:9. UPC Direct z Astry nadaje CT24 w 480x576 i też jest 16:9 (na CS/Skylink rozdzielczość wynosi 720x576).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze mamy zmiany, ale jak widać tv- info zamiast być szybka tv informacyjna zabawia się w pogadanki, więc traci widza i wiele osób woli tvn24

A co do zmian szaty graficznej można podziwiać ze cos innego nie monotonia szarości i niebieskości, więc można pochwalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kręcą z tym 16/9. Jeśli Cyfra+ nie potrafi zapewnić dystrybucji kanałów TVP w odpowiedniej jakości to może niech TVP wycofa swoje kanały z Cyfry? Jeśli TVP tak troszczy się o jakość i bitrate TVP INFO z Cyfry+ to może podobnie zatroszczy się o jakość TVP1 i TVP2 z transponderów CP? Zresztą 1 i 2 z tr. Cyfry też nie są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tv- info zamiast być szybka tv informacyjna zabawia się w pogadanki, więc traci widza i wiele osób woli tvn24

Ja wolę ekskluzywne restauracje od barów fast-food. To takie porównanie do jakości informacji w TVP Info a TVN24. Właśnie dlatego cenię sobie TVP Info - za poważne podchodzenie do tematu. Jakoś nie bawi mnie zapraszanie do studia 5 gości na 15 minut rozmowy i ciągłe przerywanie im oraz wcinanie się w wypowiedź przez prowadzącego, jak ma to często miejsce w TVN24. Pytania w stylu "Będzie dzisiaj picie szampana?" albo "Jaka była mina pana X" świadczą o niskim poziomie tej stacji. W TVP Info mamy natomiast merytoryczną dyskusję. Wyjątkiem był program "Minęła dwudziesta" o platformie TVP, ale mogę to uznać za wyjątek potwierdzający regułę. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że znowu jest pasek z informacjami zamiast fragmentów informacji, które były do tej pory. Tylko, że czcionka za mała i trudno cokolwiek przeczytać, nawet z bliska. W dodatku czcionka Geometric nie wygląda zbyt dobrze. Poprostu jest jej za dużo. To tak jakby cały tekst napisać w Comic Sans lub Courier new. Dobre, ale na pojedyncze wyrazy.

 

No i dzisiejszy klerykalny "Poranek". Miodzio. Żywy prowadzący, ciekawe tematy. Po 10 minutach z powrotem zasnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pan prowadzący za wszelką cenę chce być "like Jarek Kuźniar". Niestety z Millerem się przeliczył i wyszedł na... jelenia. A może by tak być sobą i nie tabloidyzować dalej mediów (z nazwy) publicznych? Zresztą nawet infotainment należy umiejętnie uprawiać (co akurat Kuźniar potrafi - kolega z TVP niestety tylko małpuje... z marnym skutkiem jak widać).

1:0 dla byłego premiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jego debiut. Musi się dotrzeć. Nawet uwielbiany Kuźniar na początku nie błyszczał. Dopiero kiedy zaczął się nawydurniać zwrócił na siebie uwagę tłumów. Mam nadzieję że taki trend na błaznów w telewizji szybko się skończy. Nawet wyniki Lotto nie mogą przedstawić normalnie tylko zatrudniają jakiegoś wesołka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
1:0 dla byłego premiera.

Miller ostatnio bardzo porywczy się zrobił. Taką samą akcję zrobił w Radiu Zet lub w RMF FM (bodajże u Piaseckiego to było, więc RMF).

 

Żeby nie było tak całkiem offtopicowo, to powiem, że nowe czołówki naprawdę bardzo mi się podobają, szczególnie Info sportu oraz Minęła dwudziesta. Oprawa muzyczna na wysokim poziomie - w końcu robił ją Lorenc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP INFO popisało się szybkością i kontaktami w Brukseli. Od mniej więcej pół godziny informuje już o przegranej Cimoszewicza. TVN24 zrobiło to dużo później.

 

Też mnie rozbawiła ta gwiazda TVN ... :) Ciekawe czy w terenie, w Sejmie też toczy się taka "wymiana uprzejmości" pomiędzy stacjami? :)

 

Leszek opuszcza studio :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=PbUvnuJAP4s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w terenie, w Sejmie też toczy się taka "wymiana uprzejmości" pomiędzy stacjami? :)

Skądże! :) Pracownicy konkurencyjnych stacji są dobrymi znajomymi, bo przeważnie spotykają się wspólnie w tych samych miejscach. I nie ma między nimi walki. Wszyscy przyjechali w jakieś miejsce w celu wykonania powierzonej im pracy i nie zamierzają sobie przecież przeszkadzać. To nie jest walka o ogień. Ustawiają się tak, by każdy miał dostęp, wymieniają uwagami co do sprzętu. Nawet byłem świadkiem, jak pan z jednej stacji kręcił materiał dla konkurencyjnej stacji - oczywiście ich kamerą. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że wasze oceny po zmianach w stacji są różne , ale najczęściej negatywne . Ja jednak jakoś polubiłem nowe TVP Info i zmiany oceniam na wielki plus . W końcu mi się przyjemnie ogląda informacje przedstawiane w tej telewizji . Ale może to dlatego , że nie mam dostępu do innej tv informacyjnej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę wieczorem brakowało paska z informacjami i godziną. Na ekranie było jedynie logo. Widać przygotowania szły pełną parą.

Po dwóch dniach oglądania TVP Info mam mieszane odczucia. Zmiany ogólnie są na plus ale moim zdaniem są wprowadzane w pośpiechu. Realizatorzy ciągle się gubią. Zamiast wydania 1 zł wydali 0,92 zł, widać brak O,08 zł. Przeniesiono logo - jednemu się podoba, drugiemu nie ale po co to czarne tło, wygląda to dziwnie. Pasek został zmieniono na przewijający się. TVN 24 powrócił do takiego stylu to i TVP Info ślepo musi to naśladować. Zmieniające się informacje na pasku są moim zdaniem lepszym rozwiązaniem. Nie podoba mi się, że informacje na pasku są pisane dużymi literami. Wbrew pozorom zmniejsza to czytelność. Z lewej strony jest zostawione miejsce na ikonki pokazujące się w trakcie niektórych informacji. Dlaczego tylko niektórych? Wygląda to głupio jak mówi się o psach i nie ma tam nic a mówi się o Niemczech i pojawia się tam flaga. Albo jest tam coś zawsze albo niech tam będzie logo aktualnie nadawanego programu. Zmieniają się w połowie następnej informacji. Informacja o tym co będzie za chwilę i następnie żywcem ściągnięte z "Dzień dobry TVN". Nie podoba mi się, że jest tam zamiast "Info pogoda" napisane "Prognoza pogody". Widzowie powinni być przyzwyczajani do nazw programów i ta rozbieżność wprowadza chaos. Nie rozumiem też po co pokazują newsroom przed kolejnymi wydaniami Serwisu info. Michał Adamczyk - prowadzący "Info świat" ciągle myli swój program z "Serwisem Info". Nie wiem po co ciągle chodzą z miejsca na miejsce, jakby nie mogli porozmawiać przy stole. Jak chcą rozmawiać w innym miejscu to niech to robi już inna osoba. Wygląd ogólny studia nie powala. Rozmowy luźne są wymuszone, w TVN 24 nie mam wrażenia, że są prowadzone na siłę tylko wynikają spontanicznie. Igor Zalewski na siłę chce być zabawny a to denerwuje. Oprawa graficzna nawet mi się podoba. Połączenie czarnego z czerwonym fajnie wygląda. Niestety za dużo jest czerni w dźinglach programów. Znów sztucznie nakładają czarne paski na dole i na górze. Tylko po co? Dżingiel reklamy jest podejrzanie podobny do dżingla Polonii 1 z początku lat 90. i nie podoba mi się, poprzedni był lepszy. Koniec reklamy nie powinien być taki sam jak początek. W końcu poranek zaczyna się o 5:55 bo 6:57 to zdecydowanie za późno. Oprawa dźwiękowa jest dziwna i w większości nie podoba mi się. Sprawia wrażenie jak na kanałach z Iranu. Niestety z analogowego nadajnika z Raszyna ciągle są zaniki obrazu. Relacja z hokejowego meczu rozgrywanego w ramach Victoria Cup sprawiał wrażenie emisji w 16:9. Niestety okazało się, że to tylko letterbox ze zniekształconym, ściśniętym logo. Ale coś widać się rusza w kwestii 16:9 i podejrzewam, że niedługo zostanie do TVP Info wprowadzone.

 

Jeszcze słówko o TVP Warszawa. Pasek z informacjami nie znika w czasie TVP Warszawa. Problem w tym, że grafika TVP Warszawa nie jest dostosowana do grafiki z TVP Info i ta druga zasłania warszawskie belki. Chyba się zorientowali i wyłączyli dziś po 30 minutach pasek z informacjami z kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się czegoś nowego, nowatorskiego, a tu jest...cofanie się do tyłu. Jestem zawiedziony zmianami. Plusy: 1. zamiana miejscami kolorów w belkach informacyjnych - lepiej się czyta białe napisy na ciemnym tle, niż odwrotnie. 2. dopracowano nieco scenografię. I tyle plusów. Minusów o wiele więcej - pasek informacyjny - nie da się tego czytać,zdecydowanie zbyt mała czcionka (caps lock mi nie przeszkadza). Albo tekst jest czytelny, albo niech zrezygnują z paska. Niech się zdecydują.

Po co jest te czarne tło w logo programu? Bez sensu. Samo logo - dobrze, że jest na górze - konsekwencja ze strony nadawcy, bo tak umieszczone są logotypy pozostałych kanałów TVP. Czołówki programów - zero innowacyjności, poza nieczęsto spotykana mieszanką bieli, czerni i czerwieni. Identy programów są niedopracowane, pachną amatorszczyzną. Brak w nich płynności. Czołówki "Wiadomości" z lat 90 XX wieku były pod tym względem lepiej zrobione. I za dużo czarnego - trochę za ponuro to wygląda. Ident reklamy - poprzedni był 100 razy lepszy. Zrezygnowano ze poprzedniego świetnego jingla Serwisu Info, zastąpiono innym, też niezła - ale najlepiej mogli go nie zmieniać. Ogólnie mówiąc - mogło być o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dziwię się, że nie zdecydowano się na umieszczenie loga TVP Info jako elementu paska informacyjnego. Tym bardziej, że teraz jest ruchomy, więc tekst mógłby się po prostu za nim chować. Denerwuje mnie również sam pasek - jest nieczytelny, trudno skupić się na tekście i odróżnić informacje od siebie. Wolałem poprzedni. No i to falowanie spowodowane kompresją obrazu - męczy wzrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...