Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.dvbnews.pl/news/2945/zmiany_w_tvp_info_stacja_przejdzie_na_169

To się szybciej otwiera i jest wzmianka o 16/9 8)

A skąd "inf. własna" o 16/9, skoro w informacjach prasowych TVP nic o tym nie pisze? Z forum SatKuriera! :evil:

 

W studio trwa remont od soboty, na początku zajmowali się stroną koło videowallu. Od 28 września TVP INFO przechodzi na 99% na prawdziwe 16x9 (prawdopodobnie cała Agencja Informacji) - pojawi się nowa oprawa w barwach czerwono, czarno, szarej. Zmiany będą dotyczyć również tvp.info. W studio każde z pasm, będzie miało inne oświetlenie oraz inną grafikę.

 

Potwierdzone u źródła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rewolucyjne zmiany" to znaczy obcięcie programów lokalnych. A co w zamian? Jeden program z księdzem prokuratorem Zalewskim, drugi program z drugim księdzem. Brawo! Jeszcze tylko brakuje wieczornej modlitwy różańcowej z Siostrą Iwoną Szymallą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział, że będą nadawali w 16:9 w analogu? Zdaje się, że nikt, bo to jest w naszym przypadku niemożliwe. Po prostu będzie letterbox.

Jest możliwe nadawanie 16:9 w analogu ale w telewizorach 4:3 bez funkcji 16:9 obraz będzie rozciągnięty w pionie. Nie sądzę by takie rozwiązanie zastosowała TVP Info, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 28 września TVP INFO przechodzi na 99% na prawdziwe 16x9 (prawdopodobnie cała Agencja Informacji)

Jak widać nawet 99% to za mało... Właśnie mamy 1% - 4/3 + 4/3 letterbox... A miało być tak pięknie. To już wolałem poprzednią oprawę - teraz wszystko jest jeszcze mniej czytelne, pasek informacyjny faluje 3x mocniej niż na TVN24, a analogowe zakłócenia pozostały. :lol: Może chociaż Agencja Informacji faktycznie zacznie archiwizować materiały w 16/9. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe TVP INFO miało mocne wejście. Czy raczej wyjście :lol: Miller się wkurzył i wyszedł ze studia. Właściwie to nie wiadomo o co.

 

Na plus zmian mogę zaliczyć pasek który się przewija, na którym są pełne informacje a nie "skróty" które były ograniczone długością paska. Ta czcionka TVP całkiem ładnie prezentuje się na tickerze i podpisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawa mi się nawet podoba. Grafika ładna, muzyka też. Tylko, że jingiel serwisu pasuje raczej do jakiejś powieści. W LB jest praktycznie wszystko. Czyli pewnie 16/9 w drodze. Pasek informacyjny zbyt mały. Ja z pewnej odległości nie widzę nic. Ale wielki plus za scrolla. Coś po lewej planują. Może to samo co tvn24.

Rozpoczęcia o 5:55 nie zaliczam do udanych. Igor Zalewski plątał się i stękał. Do tego wygłupiał się z Małgorzatą Motyl. Po serwisach rozmowa prowadzących na siłę upodobniona do tej z tvn24. Przegląd prasy na stojąco pomimo braku ekranu to błąd. Sprawia wrażenie niedoróbki. Ciekawie rozwiązano informacje drogowe. Łączenie z reporterami to olbrzymia zaleta. Szkoda, że Zalewski podkreślał, że są to pierwsi i najszybsi reporterzy w mieście.

Jeśli chodzi o Twoje TVP INFO, bezczelnie robią kopię z tvn24. Jedyna nowość to numer komórkowy, za co mają u mnie dużego plusa.

Sądzę, że z czasem wszystko "dotrze się" i otrzymamy pełnowartościowy produkt wysokiej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też ta oprawa graficzna a w szczególności czołówki podoba. Ciekawy jestem natomiast czy zmodyfikują później scroll do takiego czegoś jak było jeszcze wczoraj czyli kategorii + informacji - jakoś czytelniej to wyglądało choć przewijające się informacje też nie są złe. Co do belek to trochę przypominało Panoramę za czasów niebieskiej oprawy mam tu na pomysł z białą kreskowaną poziomą krawędzią belki i scrolla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Podobno nadawanie w prawdziwym 16/9 ma zacząć się 3 października. Czy się sprawdzi - zobaczymy... :wink: Jeśli nie, to kolejny termin to 15 grudnia, czyli wyłączenie nadawania w MPEG-2 z Astry. Czy to się sprawdzi - też zobaczymy. :lol:

Skąd data 3. października?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była data podawana przed tym, zanim DVBNews podało 28 września. :wink: Podchodzę do tego z dużą dozą niepewności, bardziej prawdopodobny jest ten 15 października, przynajmniej na pozostałych kanałach TVP.

 

A jeśli chodzi o sam program TVP Info - nie wierzę, że teraz nie oszukują z tym 16/9. :P Przedtem oglądałem prognozę pogody, gdzie jingiel był z czarnymi pasami, ale sama pogodynka już w 4/3. I co się stało? Przez ułamek sekundy na ekranie z pogodynką były czarne pasy, po czym ktoś je wyłączył. Na zakończenie, również je włączono i puszczono napisy końcowe. Czyli era dokładania czarnych pasów, jak na Euronewsie, jeszcze nie minęła. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa oprawa TVP Info całkiem-całkiem. Ciekawie prezentuje się Ticker, dobrze dobrana czcionka. Co do loga głównego stacji to nie rozumiem, po co zmieniono orientację na prawy górny róg, poprzednio kiedy logo było na dole dawało to trochę posmak amerykańskich stacji. I nie wiem też po co to czarne tło za tym logotypem.

Co do oprawy muzycznej - jest ona bardzo ładna i nastrojowa, najlepszy podkład to chyba Info Pogoda. Oprawa graficzna identów bardzo ciekawa, chociaż trochę nie podobają mi się te rozbłyski. Identy jak najbardziej w 16/9 letterbox - szkoda, że ticker schowa się za ekranem... Dziwny jest ident "Reklamy" (wygląda jarmarcznie...)

Ciekawe są te ikonki tematów wypowiedzi w lewym dolnym rogu, ale moim zdaniem to właśnie tam powinno znaleźć się logo (jak to było w poprzedniej oprawie, co było bardzo dobre!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również oceniam zmiany na plus . Z tym , ze logo , albo na dół (na dawne miejsce) , albo bez tego czarnego prostokąta w tle (tak jak to jest w tvp regionalnych) . Jak to zrobią i przejdą na 16:9 to będzie to jeden z moich ulubionych kanałów :D . Od dziś jakoś lepiej mi się ogląda TVP Info .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Krzysztofa Oczek z DVBNews, tą spółką jest Cyfra+... :shock: Ale co to ma do rzeczy? 16/9 a bitrate kanału w C+/n? Ważne, że na Astrze jakość byłaby "lepsza niż u konkurencji". :wink: Do drugiej TVS jeszcze trochę by im brakowało... Myślę, że prawdziwym powodem są przestarzałe dekodery Cyfry+. Znowu przeciągają termin przejścia kolejnej istotnej stacji na 16/9! Żebyśmy tylko nie mieli powtórki z TVN24 i ich safe-area! :/ Cyfra+ musi się w końcu zebrać i napisać nowy soft do ich dekoderów. Nie wierzę, że mają za słabe procesory na wygenerowanie letterboxu, skoro potrafią "ucinać" obraz 16/9 do 4/3. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...