Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że takie nagłe przeniesienie nie jest łatwe. Jeszcze trochę czasu im dać. Miejmy nadzieję że nowe studio będzie wyglądało bardziej profesjonalnie, bo to wirtualne było dość mocno amatorskie.

Mamy doświadczenie z wirtualnych w TVN24 i jak widać da się to zrobić dużo lepiej. Ale tutaj usprawiedliwieniem jest pośpiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że możesz mieć racje zwłaszcza że dosyć ciekawą opinie w tej kwestii przedstawił użytkownik @Kostka na forum Media2:

Cytat

O ile studio starego INFO jeszcze się nadaje na nowe INFO (nomen omen ten wirtual widocznie jest trochę oparty właśnie o niego), tak plastikowo-ARowe studio "Wiadomości" do i9.30... no nie za bardzo.

Osobiście zastanawiam się czy studio „Wiadomości" można jakoś dostować do i9.30. Dla przypomnienia wyglądało ono tak w zdjęciach zrobionych przez AKPĘ:

&img=akpa20190320_wiadomosci_3170.jpg

&img=akpa20190320_wiadomosci_3185.jpg

W przypadku studia TVP Info zmiany można by dokonać przez ścianę LED i oświetlenie na której to byłoby odpowiednie tło pasujące do obecnej kolorystyki stacji.  

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ipo napisał(a):

Od czwartku TVP Info w nowym już tym razem realnym studiu na Woronicza więc na razie się nie przenoszą. Szkoda trochę bo co ma to stać i się tam marnować? Tu więcej https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/tvp-info-nowe-studio

Całe szczęście, bo to wirtualne studio jest kiepskie, technologicznie to poziom jak z jakiejś kablówki lokalnej niewielkiego miasta. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony tak ale z drugiej ma ten urok skromności w kontrze do studia z TAI. 

Tymczasem opublikowano ramówki weekendowe i tam zarzerwowano czas na magazyny o 17:30 i 18:30 a dodatkowo w niedziele o 10:30 pojawi się kolejna nowość - program publicystyczny „Redakcja": https://www.tvp.pl/prasa/TVPInfo/p0120_INF.txt i https://www.tvp.pl/prasa/TVPInfo/p0121_INF.txt

Szkoda tylko że nie edytują ramówki na kilka tygodni do przodu tylko idą z tym jak mucha w smole. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na co ja mam nadzieję, to że przy zmianie studia przyjdzie też jakaś stabilizacja i zamysł co do grafiki ekranowej, a szczególnie loga. Największy sens ma to przy Panoramie i bez problemu współgrałoby z grafiką innych programów. Mimo to nadal używają tego dużego, którego pozycję trzeba zmieniać w zależności od audycji. Obecne belki też są bardzo prowizoryczne. Grafika programu 19:30 jako sztandarowego ma chyba najgorszą ze wszystkich pozostałych programów informacyjnych, ale to, tak jak ktoś napisał, można usprawiedliwić pośpiechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nagle cisza, dyżurni "sz cze ka cze" tego forum słowem nawet nie skomentują. 😂 

 

Po prostu skandal żeby płacić za tzw. setki "ekspertów". Już pominę fakt, że oplacona osoba w 99% poprze tezę osoby pytającej, mało tego można się nawet spodziewać że dana wypowiedź zostanie zasugerowana to po prostu nie m w zwyczaju by płacić za krótkie wypowiedzi do kamery. To są właśnie standardy starej TVP. Jestem przekonany, że w tu nastąpi zmiana. 

Edytowane przez Ipo
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Ipo napisał(a):

I nagle cisza, dyżurni "sz cze ka cze" tego forum słowem nawet nie skomentują. 😂 

Jak mnie irytuje takie podejście. Teraz jak ktoś nie skrytykuje tego co działo się w TVP to będzie miał wypominane kiedy tylko odważy się napisać coś nie tak na nową TVP?

 

Dla mnie samego to szkoda nawet klawiatury, żeby komentować takie działania. Od dawna wiadome było, że TVP było bagnem i żadne nowe fakty jak to wszystko działało mnie nie zdziwią. Ci ludzie nie mogli z siebie robić takich [beep]ów za darmo czy dziennikarze za zwykłe rynkowe stawki. 

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz, a mnie irytuje ciągła krytyka aktualnej TVP w momencie gdy kiedyś się dużo gorsze zachowania popierało. Mam do tego prawo. I tak, będzie miał wypominane bo niektórzy do tej pory uważają, że było wtedy lepiej. Ja się z tym nie zgadzam, to jest forum dyskusyjne, tu rozmawiamy, wymieniamy się swoimi opiniami. Czego nie rozumiesz?

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ipo napisał(a):

Czego nie rozumiesz?

Tego, że wrzucasz wszystkich do jednego worka. Kilka dni temu napisałem, że coś mi się nie spodobało w TVP. Jaki był odzew? Oczywiście "gdzie byłeś jak PiS miał TV"?

I co, mam teraz udowadniać, że dla mnie TVPiS to było szambo i ich krytykowałem? Za każdym razem jak mi się coś nie spodoba w TVP to mam do postu załączać screeny z krytyki TVP za czasów PiSu bo inaczej będą takie głosy jak wyżej wspomniane?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka zasada że jeśli systematycznie standardy są naginane, to przestaje się na to zwracać uwagę, właśnie z tego powodu. Część osób przyjmuje że tak musi być, a inni powiedzą po co mam cokolwiek pisać skoro non stop jest łamany standard.

Zatem jeśli teraz łatwo przychodzi wytykanie błędów nowemu TVP Info, to ja przyjmuję to jako dobry znak, że jednak standardy wzrosły, skoro zwraca się uwagę na pojedyncze problemy, niedociągnięcia, ty pojedyncze braki w obiektywizmie. I to jest najlepszy prognostyk dla rozwoju tego kanału.

A płacenie za komentarz w pełni zgoda z @Ipo to już poniżej wszelkich standardów i z oczywistą tezą że jeśli mi ktoś płaci za to żebym coś powiedział, to powiem tak aby się zgadzało z linią tego który mi płaci, bo następnym razem do mnie nie przyjdzie. Oczywista, oczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, zaraz się włączy stara śpiewka o prześladowaniu "niezależnych" dziennikarzy :)

 

Maciej Gnatowski jako "Wujek samo zło" który jest na liście wynagrodzeń 500+ za występy w programie Rachonia, zapewniał podobno publicznie swego czasu że robi to z "pobudek czystego serca i za darmo"

https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/tede-chcial-wiedziec-ile-wujek-samo-zlo-zarabia-w-tvp-znamy-stawki/3nwh567,3796b4dc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...