Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powtarzam jeszcze raz: Co ma informacja o kodowaniu do rzeczywistego kodowania programu? TVP Historia ze starej częstotliwości leciała oznaczona "kodowaniem", chociaż nigdy nie było tam niczego takiego! CMC z Hot Birda też leci z $, chociaż jest FTA. Może TVP Info nie będzie kodowane, jeśli spełnią obietnicę 24-godzinnego programu i zabraknie w nim wtedy wieczornych dokumentów. Ale sport pewnie i tak pozostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

film dokumentalny był o 00:00 niekodowany, lesz teraz zakodowali obrady Sejmu RP

 

Z częt. 10773 H jest zakodowany, ale w MPEG-4 na 10862 H leci bardzo ładnie.

Swoją drogą, obraz z DVB-T jest bardzo rozmyty w stosunku do tego z 10862.

 

edit: właśnie odkodowali na 10773

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w TVP Info jest za dużo reklam jak na kanał informacyjny, zamiast reklam mogliby przedstawiać więcej wiadomości. Denerwują mnie reklamy zwłaszcza VITA SHOP (jakieś plastry i inne bezsensowne rzeczy, które potrafią lecieć blisko 5 minut) takie coś w kanale informacyjnym. Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak?

 

To dlaczego sygnał jest nadawany jako FTA? Juz nawet dokumenty o 24 (szczególnie te zagraniczne) leciały bez żadnych ograniczeń licencyjnych (czyt. nie były kodowane).

Zresztą od 2 marca TVP Info przechodzi na nadawanie 24h na dobę, więc ja nie widzę, by cokolwiek tam kodować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w TVP Info jest za dużo reklam jak na kanał informacyjny, zamiast reklam mogliby przedstawiać więcej wiadomości. Denerwują mnie reklamy zwłaszcza VITA SHOP (jakieś plastry i inne bezsensowne rzeczy, które potrafią lecieć blisko 5 minut) takie coś w kanale informacyjnym. Żenada.

 

Ale co ma do tego to, że jest to kanał informacyjny? To nie ma znaczenia. Każda telewizja szuka zarobku a oczywiste jest to, że będzie to czynić poprzez reklamy, które są emitowane w TVP INFO w należytym czasie i formie na antenie. Też mi podałeś wielkie argumenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

TVP Info zniknie z ekranów?

 

Informacyjne kanały TVN24 oraz Polsat News mogą odetchnąć z ulgą. Wprowadzenie nowej ustawy medialnej może spowodować likwidację informacyjnego kanału TVP Info. Co z kanałami tematycznymi - TVP Kultura, TVP Historia i TVP Sport?

 

Nowa ustawa medialna zakłada, że Telewizję Polską tworzyć będą trzy kanały telewizyjne: TVP1, TVP2 oraz TVP Polonia. Z kolei 16 spółek regionalnych ma produkować program lokalny, regionalny i ponadregionalny - zauważa Dziennik .

 

Takie zapisy oznaczają, że z naszych telewizyjnych ekranów zniknie kanał TVP Info a w jego miejsce powrócą programy regionalne. Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej nie ukrywają, że w nowej ustawie nie ma miejsca jednocześnie na TVP Info i programy lokalne. Prawdopodobnie wygra pomysł powrócenia do tworzenia kanałów lokalnych.

 

Waży się także przyszłość pozostałych kanałów tematycznych - TVP Kultura, TVP Historia i TVP Sport. Dwa ostatnie kanały docierają do ograniczonej liczby osób. Stacji brak w największych platformach cyfrowych oraz wielu sieciach kablowych. Coraz głośniej mówi się o likwidacji niektórych z nich.

 

Co do TVP Info praktycznie go nie ogladam, ale co do kanałow tematycznych TVP Kultura , Historia, Sport to powinni zwiekszyc zasieg tych kanałow a nie mowic o ich likwidacji. Głupota jest mowienie ze trzeba zlikwidowac, zamiest isc po rozum do głowy i wprowadzic te kanały do innych operatorow sateitarnych i kablowy. TVP HIstoria niby jest w FTA ale na Astrze a nie kazy co kupuje platforme satelitarna kupuje monoblok zeby miec zez na astre. TVP sport to juz wogole ma zniomy zasieg a ten kanał mogłby miec przyszłosc gdyby docierał do wiekszej widowni niz jest dostepny obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby żyło się lepiej. Wszystkim!

Oczywista oczywistość, jedynie słuszna telewizja informacyjna musi mieć monopol bo ostatnio nawet ITI ma kłopoty finansowe, rząd musi im podać pomocną dłoń. Kosztem obywateli, którzy teraz będą informowani o przebiegu remontu ulicy X a nie o przekrętach rządzących. Natomiast pomysły likwidacji Sport, Kultury i Historii wydają mi się tak absurdalne że na razie w to nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że podoba mi się pomysł powrotu telewizji regionalnych. Chyba władze zauważają zainteresowanie takimi kanałami poprzez sukces TVS oraz TVN Warszawa. Ograniczenie ich pasma kosztem kanału TVP Info było złym pomysłem, ale był to jedyny sposób na dotarcie do ogromnej ilości społeczeństwa - poprzez nadajniki naziemne. Szkoda, że mówi się o likwidacji TVP Info, najkorzystniej byłoby mieć obydwa z nich naraz - co jednak wydaje się mało prawdopodobne. O ile z satelitą nie ma problemu - byłby sobie dalej na Astrze i HB, to co z dotarciem do większości ludzi? W pierwszym multipleksie DVB-T będzie telewizja regionalna, a więc - w drugim? Mogłoby się udać, ale dopiero po wprowadzeniu DVB-T. Na razie lepiej, gdyby istniało TVP Info/Regionalna - dla ich dobra.

 

A jeśli chodzi o kanały tematyczne - sami sobie zaszkodzili od początku. Przez [beep]ość władz TVP i niechęć do dogadania się z pozostałymi platformami, będą teraz likwidować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa z TVP INFO jest tak samo naciągana jak kiedyś. Chyba nie muszę przypominać o tym, że takie plany już były i chciano je wdrożyć niemal w perfekcyjnie szybkim tempie. Bardziej jednak prawdopodobne jest usunięcie takich kanałów jak TVP Kultura, TVP Historia i TVP Sport, bo to są kanały, które nie mają prostej drogi do rozwoju i trafiają do określonego grona widzów. Co innego z TVP INFO. Przekonamy się niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karol91 i powiedz mi co będą puszczać przez cały dzień w naszej biednej TVP Rzeszów? Przyśpiewki regionalne i tańce ludowe? Mnie pół godziny kroniki zupełnie wystarczy, mamy regionalne gazety i internet. Zamiast tego wolę odmienny punkt widzenia na "sukcesy" rządzących. Wczoraj np. był fajny program Forum, zresztą co tydzień jest ciekawy. Chociaż z drugiej strony jak przejmą TV publiczną to ten punkt będzie taki sam jak w TVN24 :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andyg@ jakoś TVS oraz TVN Warszawa mają co puszczac przez cały dzień.

 

ja ten pomysł powrotu regionalnych ośrodków TV popieram w 100% zwłaszcza w dobie

"Sieciowania" wszystkiego co możliwe(mam tu na myśli dawne rozgłośnie lokalne)nie każdemu smakuje serwowana "papka" gdzieś z centrali a naiwny słuchacz myśli że to audycja z jego miasta w "lokalnym" radiu.

Skoro niema już lokalnych rozgłośni radiowych to niech będzie lokalna TV :):brawo::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzięki takim gniotom jak to nazywasz polskie radio można się dowiedzieć co się w regionie dzieje. A jak ktoś chce sobie lokalną TV założyć to proszę bardzo, na razie stać na to Warszawę i Śląsk. Wara od TVP Info. Rozp...rzyć jest łatwo, budować trudno. Może by tak obecny rząd coś uruchomił a nie tylko likwidował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...