Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nazwa "iTVP" byłaby spójna z nazwą nowego głównego programu informacyjnego "i9.30", więc marketingowo miałoby to jakiś sens.

 

Tak gwoli przypomnienia, ta nazwa była już wykorzystywana przez Telewizję Polską w przeszłości, o czy możemy przeczytać w Wikipedii:

 

Cytat

iTVP (Telewizja Interaktywna) – nieistniejący projekt badawczo-wdrożeniowy prowadzony w latach 2005–2008 przez Telewizję Polską S.A. (TVP) w zakresie telewizji interaktywnej, którego realizacja miała umożliwić udostępnianie – poprzez Internet – oferty interaktywnej w skali ogólnopolskiej.

Żródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/ITVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jax napisał(a):

Czy ktoś może wie kiedy TVP Info znowu zacznie nadawać?

Już niedługo. Dzisiaj na Woronicza było spotkanie z pracownikami TAI: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tvp-info-moze-wkrotce-ruszyc-kulisy-spotkania-na-woronicza/wv1dt7q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli są chętni to gdzie? Bez newsroomu, całego zaplecza technicznego nie da się. Boją się nadawać z Woronicza więc nie mam nawet pomysłu jakby to miało wyglądać. Nie wiem, jakiś ośrodek regionalny ze studiem, ale przecież to będzie za małe dla tylu ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz bo studio można pierwsze lepsze wynająć i ja to wiem. Chodzi mi jednak o całe zaplecze techniczne i nie tylko. Czy ZPR ma możliwość łączenia się z reporterami na żywo, czy udźwignie to wszystko? Co z wozami transmisyjnymi? Gdzie upchać całą ekipę. No jestem ciekaw co wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Praktycznie mają gotowe studia po TVP World żeby nadawać. Trwa przebudowa ich na potrzeby TVP Info, i9.30, Panoramy i Telexpresu. :-)

Plany są podobno by potem jak odzyskają Plac Powstańców tam przebudować w międzyczasie studia pod nowy kanał informacyjny i potem szybko się przepiąć do emisji ze startem kanału. :-)

 

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pablo21 napisał(a):

Tak! Praktycznie mają gotowe studia po TVP World żeby nadawać. Trwa przebudowa ich na potrzeby TVP Info, i9.30, Panoramy i Telexpresu. :-)

Plany są podobno by potem jak odzyskają Plac Powstańców tam przebudować w międzyczasie studia pod nowy kanał informacyjny i potem szybko się przepiąć do emisji ze startem kanału. :-)

 

Czyli wychodzi na to że kanał TVP World pójdzie do odstrzału. Ciekawi mnie co będą przebudowywać bo studio „Panoramy" jest teoretycznie nowe. Mam przy okazji nadzieje że studio informacyjne będzie chronione przed posłami PiSu by ci nie robili prowokacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ipo napisał(a):

Które to studio? Na Woronicza, tak? Coś tam pisali o tym, że wcześniej to było studio ZPR, a potem przenieśli się do nowego ale teraz chyba tego już nie znajdę. 

Najpierw mówiło się, że to na Woronicza, następnie były przypuszczenia że to ze studia ZPRów, które to się potwierdziły już po drugim wydaniu programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Studio ZRP Media jest chwilowo wykorzystywane do tworzenia na zewnątrz serwisu i9.30 dla TVP1 i po to na zewnątrz by nie było sabotażu. Studio po TVP World na Woronicza jest przygotowane po to by się wreszcie przenieść na swoje do emisji na żywo serwisu i9.30. :-) No adaptowane do emisji pozostałych programów informacyjnych TVP czyli Panoramy i Telexpresu oraz wznowienia emisji kanału TVP Info. :-)

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o to pytałem bo jak mówię gdzieś tam mignęła mi rozmowa o tym, że nowe studio TVP World jest już na Woronicza i byłem ciekaw czy to tam mają na razie działać. Nie tylko "19.30", ale tam ma być chyba "Teleexpress" ("Panorama"?) i nowe TVP Info. Jak oni się tam pomieszczą?😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Info ma nadawać w okrojonej formie więc spokojnie wszystko się zmieści. Mnie tymczasem ciekawi co innego a mianowicie czy stare TAI z Placu Powstańców będzie zakłócać te nowe czy jednak ta opcja zostanie zablokowana? Mam nadzieje że nowe TVP Info zdecydowanie do tego nie dopuści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegóły wznowienia działania kanału

https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/tvp-info-wznawia-dzialanie-wiemy-ktore-programy-zostana/v58f3gm

Potwierdza się że stacja wznowi nadawanie w piątek wieczorem.

Nazwa TVP Info zostaje.

Cytat

Na początku nie będzie 24-godzinnej anteny na żywo. Przerwy pomiędzy poszczególnymi programami mają być wypełniona m.in. reportażami i innymi materiałami. Z czasem ma powstać pełna ramówka. Część dotychczasowych programów nowa dyrekcja chce zachować. Wiadomo, że zostaną m.in. "Minęła 8", "Minęła 20", "Forum" czy "Woronicza 17".

— Z ramówki na pewno wylecą programy o mocnym zabarwieniu politycznym. Ich już nie będzie. I nie, nie zastąpimy ich nowymi programami politycznymi. Nie zastąpimy ich żadną kiepską wieczorową satyrą. Tego po prostu na naszej antenie już nigdy więcej nie będzie — zapewniał na spotkaniu Paweł Moskalewicz.

 

Cytat

Anteną będzie się opiekowała czwórka wydawców dnia. Już wiadomo, że będą to: Marcin Kowalski, Milena Charzyńska, Piotr Zieliński i Andrzej Brzuszkiewicz. Będą odpowiadać bezpośrednio przed szefem TVP Info.

 

Cytat

Co ciekawe, w programach TVP Info ma się pojawiać mniej... polityków. — Naprawdę nie jest tak, że wszystko musi się kręcić wokół polityki. I póki co, będzie mało polityków. Chcemy robić program w oparciu o ekspertów — tłumaczył Moskalewicz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już ramówka nowej TVP Info na pierwszy wieczór nadawania:

Cytat

19:30 Dla niesłyszących - Program informacyjny - (N) (JM) (2023), Na żywo

19:58 Dla niesłyszących - Publicystyka TVP INFO - (N) (JM) (2023), Na żywo

20:14 Publicystyka TVP INFO; program publicystyczny (2023), Na żywo

21:20 Serwis Info Wieczór (2023), Na żywo

21:52 Pogoda Info (2023) 22:00 Serwis Info Wieczór (2023), Na żywo

22:24 Pogoda Info (2023)

22:30 Głębia ostrości; reportaż

23:00 Całkiem niezła historia; cykl reportaży

23:12 Całkiem niezła historia; cykl reportaży

23:30 Telekurier

24:00 Program informacyjny - (N) (2023); STEREO, 16:9

00:28 Publicystyka TVP INFO - (N) (2023); STEREO, 16:9

00:45 Publicystyka TVP INFO; program publicystyczny (2023); STEREO, 16:9

01:55 Filmy Dokumentalne TVP INFO

03:00 Serwis Info Wieczór (2023)

03:24 Pogoda Info (2023); STEREO, 16:9

03:30 Głębia ostrości; reportaż

03:58 Podróże z historią s.V - odc. 46 Słodki smak historii; cykl dokumentalny (2017); reż.: Radosław Kotarski; STEREO, 16:9, Bez ograniczeń wiekowych

04:28 Podróże z historią s.V - odc. 47 Skarb polskich pól; cykl dokumentalny (2017); reż.: Radosław Kotarski; STEREO, 16:9, Bez ograniczeń wiekowych

05:00 Głębia ostrości; reportaż

05:25 Reportaż TVP INFO; reportaż

05:38 Agrobiznes (2023); STEREO, 16:9

Na kolejne dni póki co jeszcze większych zmian nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa jednak zostaje? Pewnie za dużo będzie problemów ze zmianą nazwy i rzucanie w związku z tym kłód pod nogi przez KRRiTv. Pokładam ogromne nadzieje w tym kanaleN. Nie oglądałem go przez kilka ładnych lat i jeśli nie będzie tam takiego syfu jak ostatnio to będę zerkał i obserwował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/tvp-info-nie-dziala-wznowienie-nadawania-dziennikarze-studio-zwolnienia

Cytat

Nie było wśród nich znanych twarzy. Nie rozpoznałem nikogo znanego z „dawnego” TVP Info czy „Wiadomości”. W tej grupie były też osoby, które dopiero zadebiutują w „nowej” TVP – relacjonuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl dziennikarz, który uczestniczył w spotkaniu.

Kanal informacyjny bez polityków? Czyż twierdził niedawno co innego

Cytat

Kanał ma być bezstronny, a polityków mają zastąpić eksperci.

Cytat

Część nowych dziennikarzy TVP dziwi obecność wielu dotychczasowych pracowników nadawcy publicznego w nowej ekipie. – Po ostatnim zamieszaniu z Radą Mediów Narodowych, która wybrała Michała Adamczyka na prezesa, transfery przystopowały

Na pewno po ogłoszeniu stanu likwidacji ruszą z kopyta, niech nowa ekipa pozabija stara, wtedy z pewnością cokolwiek ruszy. 

Cytat

Byli też Zbigniew Łuczyński czy też Marcin Kowalski, kiedyś TVP Info, a potem doradca Nowoczesnej czy Jarosław Kulczycki

Czyli jeden z głównych wydawców nowego-starego kanału informacyjnego to polityk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że można byłoby ten Telekurier przenieść na 22:30, tak aby o 23:00 był ostatni, dłuższy program informacyjny. Chociaż to też jest pewnie dopiero pierwsza wersja, bo mam przeczucie, że na przykład pozycja o 20:14 wpisana jako "Publicystyka" to będzie po prostu "Minęła 20", bodajże jedyny albo jeden z niewielu programów, który utrzymuje się od samego początku funkcjonowania kanału.

 

Tworzenie kanału informacyjnego z ograniczoną obecnością polityków jest zadaniem, powiedziałbym, arcytrudnym. Chociaż też przypominam sobie, że kiedyś właśnie "Minęła 20" miała formułę, w której zapraszano nie tylko polityków, ale także ekspertów, gdyż wtedy podejmowano 2 albo 3 tematy z różnymi gośćmi, zaś dopiero w ostatnich latach przekształcono program w wieczorną debatę polityczną, zapewne po to, aby nie powielać rozmów z Gościa Wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...