Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wmawiajcie mi, że taka propaganda była zawsze. Nigdy czegoś takiego w Wiadomościach nie było. Byli prorządowi ale nie przekraczali granic kłamstwa i manipulacji. To, że poprzednicy też byli polityczni nie ma znaczenia, powinno się dążyć do czegoś lepszego a nie usprawiedliwiać, że "Platforma też tak robiła". Rozwiązaniem jest odpolitycznienie mediów i przekazanie TVP twórcom jak kiedyś obiecywała PO ale po objęciu rządów na obietnicach się skończyło. U nas obecnie nie ma odpowiedniej klasy politycznej w rządzie by przestrzegać pewnych standardów, w tym przypadku dziennikarskich. Nam bliżej do Białorusi skoro rząd odmawia wykonania wyroku sądu - w zachodniej cywilizacji jest to nie do pomyślenia. Skoro gwałci się demokrację bez żadnych obaw, to jak tu przejmować się dziennikarstwem w TVP ? "A co nam zrobicie" ?

 

BizzareX: Modelowy przykład ale zapomniałeś, że koniecznie trzeba w takim materiale pokazać, że Platforma tego nie zrobiła lub posądzić polityków opozycji o coś niekorzystnego ("wina Tuska"), w wersjach podobnych dopuszcza się zamianę polityka PO na kogoś z Unii lub Angelę Merkel :) Od czasu do czasu spoglądam na Wiadomości i newsy dokładnie tak wyglądają. Oni mają takie szablony i tylko wklejają inny materiał.

Edytowane przez Rasheed
  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było dokładnie tak samo, albo nawet gorzej bo dziś przynajmniej jest więcej punktów widzenia, chyba nie pamiętasz eksperta TVP Ryszarda Petru jak produkował się o OFE czy kredytach o frankach itd. To było dokładnie to samo. Różnica polega na tym, że dziś te media które są pro rządowe nie miał takiej siły przebicia jak dzisiejsze media opozycyjne i nie mogły kwiczeć.  I tu dochodzi do meritum, tu wcale nie chodzi jaka jest TVP a o to, że środowisko michnikówki utraciło wpływy, utraciło reklamy spółek skarbu państwa itd. Cała tajemnica i kwik o TVP.

 

Żadnych mediów nie odpolitycznisz. To jakaś utopia, najważniejsze jest tylko to aby media reprezentowały poglądy różnych stron, różne media a nie tylko jednej jak było za czasów poprzedniej władzy. A każdy wybierze sobie i będzie oglądał to w co sobie wierzy. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Ciebie ludzie krytykują TVP bo tak im podpowiadają inne media ? Sorry ale to bzdury, ja i moje otoczenie samodzielnie potrafimy ocenić, że TVP jest skrajnie subiektywna. Nie jest mi potrzebne TVN, Michnik i inni by samodzielnie wyrobić sobie zdanie i osąd.

 

Media publiczne to media całego społeczeństwa i powinni prezentować różne poglądy. To nie są media własności partii. Niech sobie z własnych składek założą takie media jak chcą prezentować tylko jedną stronę.

Edytowane przez Rasheed
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym trafem dokładnie to samo powtarzasz. Ja nigdzie, nie piszę że TVP jest obiektywna bo nie jest, tak samo jak każde inne media i nigdy  nie była i nigdy nie będzie i wskazujemy z @śmiechu warte dlaczego tak jest a ty tak samo jak każdy wyznawca tej drugiej opcji próbujesz udowodnić ma siłę, że za jej czasów było lepiej a wcale nie było. Tak jak nie oglądam programów informacyjnych tak dalej ich nie oglądam bo nic się tam nie zmieniło, poza opcją polityczną. Przekaz jest w taki sam sposób.  

 

Media nie podają informacji, one kreują rzeczywistość. A prawdziwy pluralizm będzie kiedy media będą reprezentowały różne poglądy a w Polsce jest znacznie więcej poglądów niż te dwa.  Ale zawsze dwa to lepiej niż jeden mimo, że z oboma się nie zgadzam.

Edytowane przez mad85
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mad85 napisał:

Było dokładnie tak samo, albo nawet gorzej bo dziś przynajmniej jest więcej punktów widzenia, chyba nie pamiętasz eksperta TVP Ryszarda Petru jak produkował się o OFE czy kredytach o frankach itd. To było dokładnie to samo. Różnica polega na tym, że dziś te media które są pro rządowe nie miał takiej siły przebicia jak dzisiejsze media opozycyjne i nie mogły kwiczeć.  I tu dochodzi do meritum, tu wcale nie chodzi jaka jest TVP a o to, że środowisko michnikówki utraciło wpływy, utraciło reklamy spółek skarbu państwa itd. Cała tajemnica i kwik o TVP.

 

Żadnych mediów nie odpolitycznisz. To jakaś utopia, najważniejsze jest tylko to aby media reprezentowały poglądy różnych stron, różne media a nie tylko jednej jak było za czasów poprzedniej władzy. A każdy wybierze sobie i będzie oglądał to w co sobie wierzy. 

Być może, bo programy informacyjne oglądam od czasu do czasu, ale jak już, to pamiętam, że mówiłem do współoglądających o stronniczości. Od razu rzucało mi się to w oczy. Mam na myśli czasy za rządów PO - PSL. KRRiT mająca stać na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji, też była apolityczna za czasów rządów Platformy Obywatelskiej? ha ha ha! https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jan-dworak-i-krzysztof-luft-zaraz-po-odejsciu-z-krrit-zaczeli-wspierac-kod 

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wspomniany przez Ciebie śmiechu warte przyznał, że za czasów PO było trochę lepiej: " Pamiętam TVP za czasów rządów PO - PSL i też im było daleko do obiektywności. Być może nie tak jak teraz, jednak również agitowali na rzecz jedynej słusznej opcji "

 

Przynajmniej sprawa jasna, że zgadzasz się iz TVP nie jest obiektywne lecz różnimy się w akceptacji tego i oceni skali subiektywizmu. Bo nigdy nie uważałem , ze za czasów PO TVP była obiektywna. Jednak na stali subiektywizmu 1-10 to wygląda tak, że za PO było dajmy na to 4 a obecnie to 10.Skoro uważasz, że takie praktyki są czymś normalnym to nie mam takich zdolności by Cię przekonać, że jesteś w błędzie. Pozostańmy przy swoich wizjach TVP.

Edytowane przez Rasheed
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że media publiczne od strony informacyjnej są politycznym szambem niezelżenie od tego, która opcja polityczna jest u władzy. Nic się nie zmieni, dlatego trzeba się do tego przyzwyczaić lub olać. Osobiście olewam nie tylko publiczne, bo TVN i giermkowie prezentują ten sam poziom skundlenia politycznego, tylko opcja adoracji i opluwania zupełnie inna niż w TVP.

Edytowane przez śmiechu warte
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za PO-PSL  TVP, Polsat, TVN , te wszystkie portale , gazety mówiły jednym głosem i wtedy było ok, teraz kwik, bo się jedna skromna TVP wyłamała z tego monopolu informacyjnego opozycji w Polsce. ``

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media prywatne możesz olać bo gdy więcej osób tak pomyśli to stracą na mniejszej oglądalności. W TVP już tak łatwo nie jest. Możesz myśleć, że ich olewasz ale im wystarczy Twoja kasa z abonamentu lub dopłata z budżetu. I z tego powodu tak oburzam się na TVP. Bo ich agitacja jest z moich pieniędzy. Jeśli dajmy na to Rachoń z Holecką zaożą sobie prywatną tv to nie będę się oburzał nawet jeśli zrobią same laurki dla rządu. Wolność mediów do tego uprawnia.

 

Inna sprawa to kłamstwa i manipulacje. To już dziennikarskie szambo i żaden z Was nie powinien tego akceptować.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego to samo robią w innych krajach ? Czy jak BBC nagrywała ten program o Polsce z Solem Campbellem  to co to było ? Czy jak w Niemieckich TV publicznych nie można poruszać otwarcie pewnych tematów, krytykować ich ostro to co to jest ? Tak działa świat, tu nie chodzi o akcentacje tego a bycie ponad to, wyciągania własnych wniosków. 

 

Media właśnie polegają na manipulacja i przeinaczaniu faktów, każdy informacje da się przedstawić na kilku sposobów. I nie tyczy się to, też polityki ale też innych dziedzin w tym m.i. sportu. Gdzie generalnie sytuacja jest taka sama, np. dziennikarze vs PZPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rasheed napisał:

Media prywatne możesz olać bo gdy więcej osób tak pomyśli to stracą na mniejszej oglądalności. W TVP już tak łatwo nie jest. Możesz myśleć, że ich olewasz ale im wystarczy Twoja kasa z abonamentu lub dopłata z budżetu. I z tego powodu tak oburzam się na TVP. Bo ich agitacja jest z moich pieniędzy. Jeśli dajmy na to Rachoń z Holecką zaożą sobie prywatną tv to nie będę się oburzał nawet jeśli zrobią same laurki dla rządu. Wolność mediów do tego uprawnia.

 

Inna sprawa to kłamstwa i manipulacje. To już dziennikarskie szambo i żaden z Was nie powinien tego akceptować.

Nie do końca tak jest jak mówisz, płacisz za TVN24 - mnie np. interesuje Polsat News,ale niestety by miec ten kanal musze zapłacić także TVN24. Smieszne jest to,ze naprawdę nie widzicie,ze finansujecie propagandę mediów prywatnych..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2019 o 12:37, Rasheed napisał:

Nieważne jakie praktyki stosują inni. TVP powinna robić rzetelne dziennikarstwo, niezależne od partii rządzącej.

Tu się z Tobą nie zgodzę.  Nie ważne w jakiej stacji pracuje dziennikarz ale powinien być niezależny. Jest jedno ale,on tylko przekazuje informacje a za plecami ma producentów ,wydawców ,kierowników. Teraz pytanie ,komu się narazić ,widzom czy pracodawcy ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎09‎-‎13 o 14:16, wislok napisał:

Za PO-PSL  TVP, Polsat, TVN , te wszystkie portale , gazety mówiły jednym głosem i wtedy było ok, teraz kwik, bo się jedna skromna TVP wyłamała z tego monopolu informacyjnego opozycji w Polsce. ``

Co za bzdura - ta "skromna TVP" jest jedna jedyna: państwowa, publiczna czy narodowa i nie można tego porównywać do prywatnych telewizji. Niech w końcu PiS przejmie Polsat (a już widać przesłanki) i tam niech nadają co chcą a nie w TVP!

 

ps. a kto cię zmusza do płacenia za tvn24 gdy chcesz oglądać polsat news?!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2019 o 22:03, wuzel napisał:

Tu się z Tobą nie zgodzę.  Nie ważne w jakiej stacji pracuje dziennikarz ale powinien być niezależny. Jest jedno ale,on tylko przekazuje informacje a za plecami ma producentów ,wydawców ,kierowników. Teraz pytanie ,komu się narazić ,widzom czy pracodawcy ?

 

Bardziej od braku obiektywizmu u dziennikarzy drażni mnie ich nietyczne zachowanie. Bo zdaję sobie sprawę z tego, że każdy ma jakieś poglądy więc właściciel będzie zatrudniał ludzi o podobnych poglądach. I tak jest na całym świecie, to potrafię pojać. Mój zarzut w sprawie TVP dotyczy jednak przekraczania granic etyki dziennikarskiej. Manipulacje faktami, nieprawdziwe fakty, przemilczanie niewygodnych faktów, uderzanie w rodzinę polityka itp. Tego nie da się wybronić i usprawiedliwić. Nawet gdyby inne stacje też tak robiły, nie jest to żadną wymówką dla TVP. Od państwowej firmy oczekuję wzoru działalności.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2019 o 10:09, TomPL napisał:

Co za bzdura - ta "skromna TVP" jest jedna jedyna: państwowa, publiczna czy narodowa i nie można tego porównywać do prywatnych telewizji. Niech w końcu PiS przejmie Polsat (a już widać przesłanki) i tam niech nadają co chcą a nie w TVP!

 

ps. a kto cię zmusza do płacenia za tvn24 gdy chcesz oglądać polsat news?!

Oczywiście w ofertach wielu operatorów kanały znajdują się w jednym pakiecie, trudno bym wymieniał wszystkich. Jednak inaczej- płacąc za TVN24, Polsat News czy inny kanał newsowy oczekuję uczciwości, rzetelności i dla mnie absurdem jest twierdzenie,że dziennikarz mediów prywatnych ze względu na formę własnościową może manipulować, kłamać czy uprawiać propagandę. 

@Rasheed ja oczekuje tego od wszystkich i tym się różnimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnimy się czymś innym. Ty uważasz, że skoro inne stacje są stronniczne to TVP też takie może być. A ja uważam, że nie ma znaczenia jak się zachowują inni w kontekscie oceny TVP - publiczny nadawca powinien być szczególnie obiektywny bo jest utrzymywany z podatków ludzi o różnych preferencjach politycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, zachowania innych stacji nie zwalnia TVP od rzetelności i uczciwości, etyki itd. ,ale i Vice Versa zachowanie TVP nie zwalnia od tego wszystkiego stacji komercyjnych. Ludzie, którzy płaca za TVN24  czy Polsat News też mają różne preferencje polityczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to temat "TVP INFO" więc trudno byśmy mieli pisać o poziomie np. TVN24.

 

Co do kwestii opłat to każdy płaci za TVN czy Polsat dobrowolnie. Nawet jeśli masz w pakiecie, to masz prawo z tego pakietu zrezygnować, poszukać innego operatora itp. Za TVP każdy natomiast musi płacić jeśli tylko posiada telewizor. A do tego rząd i tak dokłada z budżetu (czyli naszych wspólnych pieniędzy). To wszystko taka różnica jak przelot członków rodziny marszałka samolotem rządowym a członków rodziny prezesa prywatnej firmy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Płacąc za usługę mam prawo oczekiwać odpowiedniej jakości świadczonej usługi,a nie odwrotnie. Place i wymagam. Te wymagania wtedy kiedy osobiście i dobrowolnie się płaci są większe, widzę to na co dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rasheed napisał:

Tyle, że to temat "TVP INFO" więc trudno byśmy mieli pisać o poziomie np. TVN24.

 

Co do kwestii opłat to każdy płaci za TVN czy Polsat dobrowolnie. Nawet jeśli masz w pakiecie, to masz prawo z tego pakietu zrezygnować, poszukać innego operatora itp. Za TVP każdy natomiast musi płacić jeśli tylko posiada telewizor. A do tego rząd i tak dokłada z budżetu (czyli naszych wspólnych pieniędzy). To wszystko taka różnica jak przelot członków rodziny marszałka samolotem rządowym a członków rodziny prezesa prywatnej firmy.

 

Czyli rozumiem, że jak ktoś zrealizuje pomysł samofinansujących się mediów publicznych, np przez możliwość większej ilości reklam, nawet podczas emisji filmów czy programów, wtedy wg ciebie będą mogli uprawiać propagandę znaną z TVN24, bo nie będzie stał za tym podatnik? Przynajmniej ja to tak rozumiem, bo twoje wywody w tym temacie, cały czas biją w ten sam bębenek, tzn TVN jest prywatny, więc mogą robić co dusza zapragnie.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem propagandy ani jednej ani drugiej strony,:read: ale podoba mi się pan Rymanowski, oraz sposób w jaki prowadzi program "Kawa na ławę", czy jak to się tam teraz zwie. Zawsze odnosiłem wrażenie, że w dyskusji stara się być bezstronny, nikogo nie faworyzuje a czasami nawet potrafi jakiemuś bufonowi, ? któremu za bardzo odbija palma wbić małą szpilę.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiechu warte: Nikt nie powinien uprawiać propagandy ale w przypadku gdy robią to media prywatne i publiczne to większa winę widzę po stronie tv publicznej. To tak jak np. ze śmieciówkami. Jeśli Państwo walczy ze śmieciówkami a później dowiadujemy sie, że w prywatnej firmie nadal były praktykowane oraz w firmie państwowej to bardziej denerwuje mnie ten drugi fakt bo państwo ustanawiając prawo i standardy powinno się do nich stosować.

 

W przypadku mediów samofinansujących (finansowanie przez firmy państwowe też odpada)byłaby to jakaś okoliczność łagodząca ale nadal byłaby to TV Publiczna z określoną misją a więc całego społeczeństwa. Obok samofinansowania należałoby zmienić misję na prowadzenie PR rządu i nazwać to TV Rządowa ;) Tylko, że to takie humorystyczne tv-fiction bo w życiu by się to nie sfinansowało.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na  media samofinansujące  czy inaczej prywatyzacja  mediów publicznych ,niczego by nie zmieniła. Odbywała by się narracja po linii nowego właściciela i to wszystko. Odnośnie dziennikarzy powtórzę ,nie ważne gdzie pracuje ,powinien zostać niezależny i obiektywny. Nie powinien wywierać wpływu na widza ,to widz powinien sam wyciągać wnioski z tego co widzi. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Oglądając dwie stacje telewizyjne to albo jest bardzo dobrze w jednej albo bardzo źle w drugiej telewizji.  Innego kierunku nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...