Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tymczasem mam wartą odnotowania ciekawostkę z innego forum:

Cytat

Wczoraj o północy nastąpiło pożegnanie ze starym studiem. Sławomir Siezieniewski wspomniał, że stare studio długo im służyło i będą do niego wracać z sentymentem. Na koniec p[beep]szono światło. Na zakończenie dzisiejszego Poranka Info powtórzono zakończenie tego serwisu, a Łukasz Sobolewski zdradził, że po serwisie Sławek nie mógł przez jakiś czas dojść do siebie, uronił niejedną łzę i snuł się po kątach, ale jest już z nim dobrze i z pozytywnym nastawieniem czeka na swój debiut w nowym studiu, który nastąpi już niedługo ;)


W sumie to ja nie dziwię się panu Siezieniewskiemu że się tak wzruszył - po pierwsze to było pierwsze prawdziwe studio TVP Info (chatek i tych pseudostudiów za TVP3 nie liczę) a po drugie on sam jest legendą a konkretniej mówiąc jedną z kilku osób którzy w stacji jest najdłużej więc nie jedno już widział.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem fragment  "W Tyle Wizji" "WTW Extra" i jakość była okropna. Jedyne  ostre  fragmenty na ekranie to były stałe belki, logotyp i napis na żywo. Belki programu w tyle wizji były niewyraźne, jak i cały obraz. Jakość gorzej niż nie jedno SD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem sobie teraz stream TVP info i widzę taki obrazek. W prawym górnym roku jest belka z nazwą miasta a pod nią "Na żywo", zaś w lewym rogu "Powtórka". Pozostawię to bez komentarza.

 

Oglądałem przez chwilę w środę odmienione TVP Info i mam mieszane uczucia. Studio wydaje się być OK, ale grafika ekranowa nie przypadła mi do gustu. Dwa paski - o jeden za dużo. Pasek "Pilne" nadaje się do usunięcia. Drugi (biały) powinien mieć zmienioną czcionkę na większą. Podpisy z funkcjami są zdecydowanie nieczytelne. Jestem tutaj zwolennikiem pisania dużymi literami. Te kostki po lewej stronie są zbędne.

Niech nadawca się przyzna, że opracowywał grafikę pod telewizory 50 cali wzwyż oraz dla osób z dobrym wzrokiem. Reszta widzów może poczuć się zlekceważona.

Będę dalej obserwować to, co zmienili, ale nie ukrywam, że można to wszystko było zrobić o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dawidek napisał:

 

Niech nadawca się przyzna, że opracowywał grafikę pod telewizory 50 cali wzwyż oraz dla osób z dobrym wzrokiem. Reszta widzów może poczuć się zlekceważona.

 

Co Ty piszesz?  Jest wręcz odwrotnie. Oprawa stworzona pod telewizorki CRT z ekranami , które nie potrafią wyświetlać głębi kolorów i mają przekątną <30 cali. Napisy na belkach  są wielkości pilota od  dekodera (TV 50 cali w ustawieniu 1:1 piksel), w dodatku ta głęboka czerwień bije za bardzo po oczach.

 

eae8db7c6c67b.png

 

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nieczęstygość napisał:

Co Ty piszesz?  Jest wręcz odwrotnie. Oprawa stworzona pod telewizorki CRT z ekranami , które nie potrafią wyświetlać głębi kolorów i mają przekątną <30 cali.

Mam telewizor CRT 26 cali i muszę stwierdzić, że i tak te belki są za duże. Po pierwsze belki + karuzela + pasek standardowy są za duże. Po drugie ostatnia cyfra zegara, jak i ostatnia litera belek z prawej strony wychodzą poza obszar bezpieczny i telewizor "ucina". Co ciekawe, z lewej strony ekranu jest prawidłowo.

Moim zdaniem pasek informacyjny, jak i inne napisy, powinien być wielkości belki "na zywo", czy też paska "pilne"  pisany wielkimi literami.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zuzanna Falzmann prowadziła dzisiaj ''Gościa Wiadomości'' ze studia TVP w Waszyngtonie. Także dzisiaj po raz ostatni ''Info Dzień'' prowadziła Małgorzata Świtała, która udaje się na urlop macierzyński.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No proszę. W te święta nawet TVP Info przemawia ludzkim głosem śpiewając kolędy:

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=10155994785041658&id=106325766657&fs=0&focus_composer=0
https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=311512199492699&id=293848857925700&fs=0&focus_composer=0

Ta druga kolęda z red. Agnieszką Oszczyk na głównym wokalu to prawdziwy majstersztyk.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ''Serwisy Info'' zamieniły się w ''Info Show'', w związku z nadchodzącym Sylwestrem w Zakopanem. Nawet była relacja z przyjazdu do Zakopanego ''Pociągu Marzeń'', z którego wysiedli Norbi i aktorzy ''Korony Królów''.

 

Czegoś takiego to nie widziałem zarówno w polskiej, jak i zagranicznej stacji informacyjnej.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Frontowiec napisał:

Dzisiaj ''Serwisy Info'' zamieniły się w ''Info Show'', w związku z nadchodzącym Sylwestrem w Zakopanem. Nawet była relacja z przyjazdu do Zakopanego ''Pociągu Marzeń'', z którego wysiedli Norbi i aktorzy ''Korony Królów''.

 

Czegoś takiego to nie widziałem zarówno w polskiej, jak i zagranicznej stacji informacyjnej.

Rok temu było tak samo, ja nie widzę w tym nic zdrożnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...