Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz zarzutu w sprawie ostaniej sytuacji z dziennikarką, postawiono mu też zarzut nakłaniania do przemocy wobec innego dziennikarza - Michała Rachonia w dniu 10.07.2017.

W najbliższym czasie już dziennikarzy TVP Info nie powinien obrażać, bo grozi mu 14 lat więzienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam TV z HD, ale to jest możliwe. TVP Info ogólnie nadaje w HD (np. paski, rozdzielczość), ale dotychczas nie mieli odpowiedniego sprzętu w studiu do nagrywania, stąd też obraz nadal był/jest w SD. Teraz być może już mają, a nie mają np. jeszcze odpowiedniego sprzętu do relacji z terenu. Dlatego jest jeszcze typowy kogel-mogel. 


Niestety wychodzą tu lata zaniedbań. Bo mi się w głowie nie mieści, żeby TVP Info nie przeszła na HD już 3-4 lata temu. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny komunikat:

 

Od dnia 28 grudnia 2017 r. TVP Info jest nadawany w standardzie HD. Od tej pory widzowie tego dynamicznie rozwijającego się kanału informacyjnego mogą oglądać ważne wydarzenia z kraju i ze świata w najwyższym standardzie obrazu.

 

28.12.2018 roku zakończył się etap dostosowania kanału TVP INFO do nadawania w wysokiej rozdzielczości obrazu (High Definition). Kanał informacyjny Telewizji Polskiej S.A. jest już dostępny w najlepszej jakości zarówno w Naziemnej Telewizji Cyfrowej (MUX3), na satelicie Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E) jako kanał FTA, jak i u operatorów kablowych i satelitarnych na terenie całego kraju.

 

- Nadrabiamy zapóźnienia technologiczne, jakie zastaliśmy w obszarze nadawania sygnału INFO.mówi Prezes Zarządu TVP Jacek Kurski. Podniesienie jakości do poziomu HD było według mnie koniecznością, ale zarazem oczywistym krokiem. Zależy mi, aby widzowie TVP Info mogli oglądać najważniejsze wydarzenia nie tylko pokazane ciekawie i atrakcyjnie - co znajduje potwierdzenie we wzrostach oglądalności tego kanału- ale także w najwyższej możliwej jakości. Jestem dumny, że udało się nam doprowadzić do tego w roku, w którym kanał TVP Info obchodzi swoje 10 urodzinypodkreśla Prezes TVP.

Udziały TVP INFO w grudniu wyniosły 4,06%, co oznacza, że antena ta jest liderem wśród kanałów Informacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda że obraz ze studia w większości jest nadawany w HD, to samo dotyczy grafiki, reszta na razie kiepsko, część nagrań nadawanych z "pola" wygląda jak by wciąż używali starych analogowych kamer, chyba już 20 letnich, Kurski twierdzi że wiosną cały sprzęt będzie wymieniony na HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Polsat News jest dostępny w HD, a część relacji z terenu robionych jest smartfonem za pomocą łączności LTE/HSDPA. Czy nie jest tak, że część relacji z terenu nie będzie w HD zawsze, ponieważ czasami jest to po prostu niemożliwe?

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...