Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Abonamentu RTV, to powinien być wprowadzony w formie rachunku za prąd - coś takiego planował wprowadzić Czabański, ale się z tego wycofał.

 

Fakt, obecnie TVP Info jest od stycznia 2016 roku zupełnie inne od TVN 24, Polsat News czy Superstacji, pokazując wydarzenia typu komisje śledcze, 75 rocznica bitwy pod Monte Cassino czy defilade wojskowe (Polsat News 2 zanim stał się kanałem powtórkowym też tego typu wydarzenia pokazywał, gdzie szkoda jest tylko tego, że TVN 24 czy Polsat News nie mają polskiego odpowiednika Sky TG 24 Active, który pokazuje bardzo ważne wydarzenia - a niby Polsat News skręca w prawą strone, a nie pokazuje Monte Cassino).

 

Sam mam krytyczny stosunek do niektórych programów informacyjnych i publicystycznych w TVP Info (np. ataki na Konfederacje), a mimo to są ciekawe programy typu ''Studio Wschód'', które da się oglądać.

 

Godzinę temu, wislok napisał:

Teraz Ci powiem dlaczego wolę obecną sytuację? - Za poprzednich rządów zarówno TVP, TVN i Polsat wspierały rządzących i był jednolity przekaz , teraz mam większy pluralizm medialny. 

 

To samo słysze też od Karnowskich i Lichockiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Frontowiec napisał:

Co do Abonamentu RTV, to powinien być wprowadzony w formie rachunku za prąd - coś takiego planował wprowadzić Czabański, ale się z tego wycofał.

Pomysł dobry ,tylko pamiętasz ile było płaczu,bo ktoś sobie zamontował licznik na działce ,inny w garażu. Także powinno to być  jakoś rozgraniczone.

Przy okazji na szybko sobie sprawdziłem ile jest osób zobowiązanych do płacenia do abonamentu. Jest to ok.3,4 mln razy 22,40 zł miesięcznie ,wychodzi ponad 76 mln na miesiąc . Jeżeli dobrze policzyłem:).  TVP była by potęgą w zdobywaniu jakichkolwiek praw ,gdyby wszyscy płacili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z ciszą wyborczą nie będzie dzisiaj w nocy powtórek m.in. ''Wiadomości'', ''Gościa Wiadomości'', ''Forum'' i ''W tyle wizji'', gdzie w zamian będą emitowane filmy dokumentalne.

 

Jutro nie będzie ''Studio Polska'' (w zamian będzie emitowany film dokumentalny ''Rzeczpospolita Reaktywacja'').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Płakać się chce co uczyniono z TV "publicznej". Włączyłem na kilka minut pierwszy raz chyba od roku TVP Info. 

21 tez samorządowych podpisanych przez samorządowców. Do wielu tez reporter się odnosił i każda z nich została przez usłużnych dziennikarzy i naukowców skrytykowana. Dyskusji zero. Nawet taki dobry pomysł jak stworzenie policji municypalnej ze straży miejskiej.. Bo będą się tworzyły układy. 

A to, że to pomoże zwykłym ludziom bo nowa formacja bedzie miała uprawnienia policji oczywiście nic.. 

Odechciało mi się TVP Info na kolejny rok. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zgodził się na t.z.w. "spust kontrolowany" cokolwiek miało by to znaczyć. Zresztą tam w ogóle  na początku nie było pomysłu co robić ,jak przeciwdziałać. Czytałem też jeden "mądry" komentarz ,że ścieki teraz są biodegradowalne  i po miesiącu same się rozłożą i nikt o nich nie będzie pamiętał. To po co w takim razie budować oczyszczalnie ?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale TVP zrobiła z tego ogromną aferę. Fakt, stało się coś niedopuszczalnego, ale mówienie że Wisła jest skażona to łgarstwo. Po pierwsze ta martwa ryba która ciągle była pokazywana w TVP to nie z tej rzeki, po drugie rzeki mają to do siebie że się samooczyszczaja, po trzecie chyba w 2 czy 3 dni rzeka została nafiltrowana czy jakoś tak co nie pozwalało ścieków rozwijać się a po wtóre badania robione poniżej np w Płocku pokazują jasno że jakość wody była dobra. Zastanawia mnie jedno, co stanie się po wyborach jeżeli wygra PO? Czy Holecka i inni zmienia front czy zostaną wyrzuceni na zbity p... Czy sami odejdą? Bo ja rozumiem że telewizja publiczna niejako sprzyja partii rządzącej ale w tym momencie to jest jakaś Korea albo Białoruś a nie Polska mlekiem i dolarami płynąca 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rasheed napisał:

Skandalem natomiast jest, że TVP działająca za pieniądze wszystkich obywateli jest telewizją tak bardzo prorządową.

Patrząc na wpływy z abonamentu ,myślę że więcej osób krytykuje , ma dużo do powiedzenia niż płaci abonament. Finansowanie z budżetu państwa jeszcze nie zostało wprowadzone. Mówię tu ogólnie @Rasheed nie odbieraj tego osobiście.

 

2 godziny temu, Rasheed napisał:

 Skojarzenie podprogowe, koalicja na wybory, obrazy z powodzi. 

Każda telewizja to stosuje tylko w odwrotnym kierunku , pokazuje ze swojej strony. I teraz fenomen. W danym czasie gdy ktoś coś powie , ludzie są oburzeni. Kilka miesięcy/lat później gdy się to przypomni ,przechodzą obok tego obojętnie. Ot nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu znaczenia jaki procent płaci abonament bo ze względu chociażby na tych, którzy zapłacili powinni być obiektywni. Dodatkowo, mimo ze takiego finansowania na stałe nie ma, to przecież zasilono TVP pieniędzmi z budżetu za utracone wpływy z abonamentu. Z ciężkim bólem serca ale płacę abonament, bo wolę zapłacić teraz niż otrzymać wezwanie po kilku latach na sporą sumę (jak ktoś z mojej rodziny).

 

Nieważne jakie praktyki stosują inni. TVP powinna robić rzetelne dziennikarstwo, niezależne od partii rządzącej. Jeśli ktoś się z tym nie zgadza, to niech sobie odpowie na pytanie jakby zareagował na taki styl Wiadomości gdyby to rządziła któraś z partii opozycyjnych ? Czy wtedy by Wam to pasowało ? Ustalajmy zasady nie pod dany rząd ale uniwersalne, niezależnie od tego kto rządzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rasheed napisał:

Nieważne jakie praktyki stosują inni. TVP powinna robić rzetelne dziennikarstwo, niezależne od partii rządzącej. 

 

Niby jak to chcesz osiągnąć skoro prezesami TVP zawsze są politycy ? TVP zawsze była, jest i będzie stacją prorządową. Zresztą tak samo jak ma to się z publicznymi TV w innych krajach. 

 

Było dokładnie tak samo za poprzednich rządów, zaczynając od wazeliniarstwa Lisa w programach do Tuska czy Komorowskiego choćby. Ale to domena mediów publicznych, zawsze są pro rządowe. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rasheed napisał:

Nie ma tu znaczenia jaki procent płaci abonament bo ze względu chociażby na tych, którzy zapłacili powinni być obiektywni. Dodatkowo, mimo ze takiego finansowania na stałe nie ma, to przecież zasilono TVP pieniędzmi z budżetu za utracone wpływy z abonamentu. Z ciężkim bólem serca ale płacę abonament, bo wolę zapłacić teraz niż otrzymać wezwanie po kilku latach na sporą sumę (jak ktoś z mojej rodziny).

 

Nieważne jakie praktyki stosują inni. TVP powinna robić rzetelne dziennikarstwo, niezależne od partii rządzącej. Jeśli ktoś się z tym nie zgadza, to niech sobie odpowie na pytanie jakby zareagował na taki styl Wiadomości gdyby to rządziła któraś z partii opozycyjnych ? Czy wtedy by Wam to pasowało ? Ustalajmy zasady nie pod dany rząd ale uniwersalne, niezależnie od tego kto rządzi.

Przestań bredzić. Dopóki władze w mediach publicznych będą wybierać politycy, będzie mniejsza lub większa propaganda. Pamiętam TVP za czasów rządów PO - PSL i też im było daleko do obiektywności. Być może nie tak jak teraz, jednak również agitowali na rzecz jedynej słusznej opcji. Problem polega na tym, że wtedy PiS nie miał za sobą Wyborczej, TVNu czy np Newsweeka, więc dzień w dzień nikt nie bił piany z tego powodu. Przypomnij sobie co wyprawiał np Lis, jak obrzucał g ównem córkę Dudy, powołując się na lewy profil na portalu społecznościowym. Obrzucał jako pracownik TVP, prowadząc program u tego nadawcy. https://www.rp.pl/artykul/1202133-Lis-i-Karolak-cytowali-sfalszowane-slowa-corki-Dudy.html

Edytowane przez śmiechu warte
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rasheed Ja lubię jak po jakiejś informacji co zrobił rząd, wypowie się jakiś zaprzyjaźniony ekspert, a potem jest przebitka na to, co sądzą o tym szeregowi obywatele. Zatem widzimy jakaś babcię pod spożywczym, która mówi że całe życie czekała ? na rozwiązanie , które wprowadza rząd. Następnie kamera przenosi się na plac zabaw, gdzie czeka już szczęśliwy młody tatuś lub mamusia, oni zaś cieszą się że to co wprowadził rząd będzie w przyszłości miało również zbawienny wpływ na ich pociechy.? Nigdy nie zobaczymy człowieka, który miałby chociaż jakieś małe wątpliwości, nie mówiąc już o krytyce.? Obawiam się że, jeżeli dalej tak pójdzie, to Kim  będzie wysyłał swoich dziennikarzy na staże do TVP. ??

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...