Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio oglądam w TVP Info poranny program ''Wstaje Dzień'' gdzie powiem, że jest to poranek typowo lifestyle'owy. Jak jest ''Przegląd Prasy'', to Antoni Trzmiel najpierw daje Annie Popek kawę, a ta daje mu albo kawałek ciasta, albo wczoraj grzyba. Także we ''Wstaje Dzień'' jest zapraszany polityk, który opowiada o swoich prywatnych pasjach - z tego co pamiętam, to coś podobnego było robione w TV Republika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się napisać delikatnym językiem swoje odczucia co do tego, co chwilę temu obejrzałem . Natrafiłem na tym kanale na konwencje wyborczą PO, dodam, że nie jestem zwolennikiem żadnej obecnej partii politycznej, a bardziej tzw. „niezdecydowanym” głosującym. Oglądając tę konwencje, zastanawiam się jaki xxx nakazuje w trakcie prezentowania danej oferty wyborczej opisy i komentarze na pasku informacyjnym. Czy nie jest tak, że to My jako osoby głosujące mamy prawo sami oceniać to co słyszymy i łączymy ze swoimi poglądami/spostrzeżeniami? Czy nie wystarczyło na pasku napisać, skoro już coś muszą, że trwa właśnie konwencja wyborcza PO? Nie potrzebuje osobiście podpowiedzi jednostronnych i zniesmaczenia na kogo mam osobiście zagłosować, chyba, że ta TV ma ludzi za „ciemny lud” - ja osobiście się na to nie nabiorę.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć:) Nie oglądam telewizji pod kątem politycznym, ale zbliżają się wybory samorządowe i jako że chce wypełnić swój obowiązek głosowania, muszę poznać poglądy i obietnice każdej z partii politycznych, aby wybrać na kogo zagłosuje. Wg mnie TV powinna być neutralna i nie powinna dodatkowo przeszkadzać, kiedy każdy ma prawo zaproponować swój program polityczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w TVP Info w obecnych czasach takie "paski grozy" są chlebem powszednim, jeżeli chodzi o relacjonowanie poczynań obecnej opozycji parlamentarnej. Nie ma chyba takiej relacji dotyczącej ich, która nie byłaby opatrzona jakimś hasłem ich atakującym. A szkoda, no bo przecież w mediach publicznych (z zasady) powinna być bezstronność i obiektywizm, ale to nie jest spełniane, bo jednak media publiczne to smaczny kąsek dla rządzących z każdej opcji do budowania swojej pozycji politycznej. Jeżeli chodzi o te belki, czy paski, moim zdaniem powinno podawać się cytaty, a nie jakieś hasła propagandowe. TVP Info podaje cytaty, ale tylko jeżeli chodzi o polityków rządzących, w przypadku opozycji, takiego zabiegu się nie stosuje.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎10‎-‎07 o 15:22, shark napisał:

Dobrze wiedzieć:) Nie oglądam telewizji pod kątem politycznym, ale zbliżają się wybory samorządowe i jako że chce wypełnić swój obowiązek głosowania, muszę poznać poglądy i obietnice każdej z partii politycznych, aby wybrać na kogo zagłosuje. Wg mnie TV powinna być neutralna...

Nie była, nie jest i nigdy nie będzie neutralna...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z Ciszą Wyborczą nie będzie w ten weekend w TVP Info programów ''Studio Polska'', ''Woronicza 17'' oraz ''Kobiecym okiem'' (jedynie będzie ''Salon Dziennikarski''), gdzie również w nocy z piątku na sobotę będą od północy filmy dokumentalne zamiast programów powtórkowych.

Edytowane przez Mr. Orbita
"W związku", a nie "Związku", drugi raz zwracam Ci uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2018 o 14:26, shark napisał:

Czy nie jest tak, że to My jako osoby głosujące mamy prawo sami oceniać to co słyszymy i łączymy ze swoimi poglądami/spostrzeżeniami? Czy nie wystarczyło na pasku napisać, skoro już coś muszą, że trwa właśnie konwencja wyborcza PO? Nie potrzebuje osobiście podpowiedzi jednostronnych i zniesmaczenia na kogo mam osobiście zagłosować, chyba, że ta TV ma ludzi za „ciemny lud” - ja osobiście się na to nie nabiorę.

 

Nie wiem jakim cudem dopiero teraz to zauważyłeś, ale zazdroszczę, że przez blisko rok uchroniłeś się od oglądania tego bagna.

W dniu 9.10.2018 o 12:40, TomPL napisał:

Nie była, nie jest i nigdy nie będzie neutralna...

Mimo wszystko, można to robić w bardziej przyzwoity sposób. Za czasów poprzedniej władzy TV też miała swoje za uszami, ale oglądając ją nie było wylewającej się każdym możliwym sposobem propagandy.

Podobnie jest z TVN24. Niby wiesz, komu sprzyjają, ale starają się to tak pokazywać, żeby nie uchodzić za stronniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mingo napisał:

Mimo wszystko, można to robić w bardziej przyzwoity sposób. Za czasów poprzedniej władzy TV też miała swoje za uszami, ale oglądając ją nie było wylewającej się każdym możliwym sposobem propagandy.

Podobnie jest z TVN24. Niby wiesz, komu sprzyjają, ale starają się to tak pokazywać, żeby nie uchodzić za stronniczych.

Masz jak najbardziej rację - można to robić na różnym poziomie elegancji i inteligencji ;) Niestety, to jest chyba tak jak z tym, że "gorszy pieniądz wypiera lepszy" i może się w końcu skończyć tym, że wszyscy zejdą na psy, byle ciemny lud to kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mingo napisał:

Za czasów poprzedniej władzy TV też miała swoje za uszami, ale oglądając ją nie było wylewającej się każdym możliwym sposobem propagandy.

Ja w takich wypadkach przypominam zawsze słynną relację Jacka Tacika z granicy serbsko-węgierskiej.

https://www.tvp.info/21669452/swiat/wegierska-policja-wypuscila-reportera-tvp-to-nie-jest-europa-to-sa-wegry/

 

Jacek Tacik zeznał w relacji LIVE, już tylko plastrem na głowie a nie obszernym bandażem niczym po ciężkiej operacji głowy (pamiętam jak dziś), że węgierska policja "wtargnęła" na terytorium Serbii i... porwała go, dotkliwie przy tym bijąc. Warto jest też przypomnieć program Tomasza Lisa, w którym z Tomaszem Karolakiem naśmiewali się z wpisów na fałszywym koncie córki wówczas kandydata na Prezydenta RP. Albo to:

 

http://blogpublika.com/2016/11/23/wywiad-profesjonalnej-i-obiektywnej-tvp-z-andrzejem-duda-z-czasow-rzadow-partii-milosci-video/

 

Rachoń to przy tym wzór dziennikarskich cnót.

 

Weźcie przestańcie bronić poprzedniej TVP. To był dokładnie taki sam ściek jak dzisiaj. Ingerowano w gości zapraszanych do programu Pospieszalskiego (niby autorskiego przecież), a jak się nie dało, zdejmowano program z ramówki. Długo by wymieniać. Zachowajcie jednak odrobinę przyzwoitości i nie patrzcie przez tylko jedno oko. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaszek napisał:

Weźcie przestańcie bronić poprzedniej TVP. To był dokładnie taki sam ściek jak dzisiaj

 

Uwielbiam to zerojedynkowe podejście. Skoro tylko uważam, że poprzednia TVP była TROCHĘ lepsza od obecnej, to już jej bronię?

 

Ja nie zaprzeczam, że propaganda w poprzedniej TV była, zauważam tylko, że odbywało się to w bardziej ludzki sposób. Tak jak teraz w TVN24. Ładnie ujmując, propaganda w białych rękawiczkach.

 

Znam kilku ludzi, którzy popierają PiS i oni sami twierdzą, że obecnej TVP nie da się oglądać. Także coś w tym jest.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jaszek napisał:

Ingerowano w gości zapraszanych do programu Pospieszalskiego (niby autorskiego przecież), a jak się nie dało, zdejmowano program z ramówki.

Tak było w przypadku np. Jacka Karnowskiego po śmierci Andrzeja Turskiego czy Pawła Kukiza w maju 2015 roku.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, usuniętego już postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jaszek napisał:

 

Weźcie przestańcie bronić poprzedniej TVP. To był dokładnie taki sam ściek jak dzisiaj. Ingerowano w gości zapraszanych do programu Pospieszalskiego (niby autorskiego przecież), a jak się nie dało, zdejmowano program z ramówki. Długo by wymieniać. Zachowajcie jednak odrobinę przyzwoitości i nie patrzcie przez tylko jedno oko. 

 

To nie jest kwestia bronienia tej czy poprzedniej TVP, bo są rzeczy, których nie powinno się robić w dziennikarstwie niezależnie od tego, która opcja kieruje mediami publicznymi. Obecnie TVP bardzo kuleje pod względem informacyjnym. @wislok mówił o "Wiadomościach", a ja podobne sytuacje zauważam także w "Panoramie", która teraz tak naprawdę jest skróconą formą programu z Jedynki. Sama TVP Info też ma sporo wad, na przykład "paski" na konwencjach: gdy jest to partia rządząca, to są albo neutralne, opisujące sytuację (Konwencja regionalna w...) albo chwalące rząd. Natomiast przy pokazywaniu opozycji paski te są stronnicze, narzuca się interpretacje przemówienia.

Zauważyłem też, że od jakiegoś czasu pogorszył się w moich oczach styl prowadzenia programów przez Adriana Klarenbacha, Kiedyś doceniałem jego profesjonalne podejście, ale coś ostatnio złośliwy się nieco zrobił wobec jednej grupy gości. Z samymi gośćmi też jest pewien zgrzyt, rzadko można trafić na komentatorów z liberalnych czy lewicowych mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kirk napisał:

Zauważyłem też, że od jakiegoś czasu pogorszył się w moich oczach styl prowadzenia programów przez Adriana Klarenbacha, Kiedyś doceniałem jego profesjonalne podejście, ale coś ostatnio złośliwy się nieco zrobił wobec jednej grupy gości.

 

Ja się na nim mocno zawiodłem. Kiedy wracał do TVP w 2016 roku miałem nawet nadzieję, że może z tą telewizją nie będzie tak źle, bo biorą dziennikarza, który raczej nie był stronniczy i starał się być rzetelny.

I początkowo po powrocie taki był, niestety z biegiem czasu coraz bardziej widać, że idzie w stronę jedynie słusznej partii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kirk napisał:

 

To nie jest kwestia bronienia tej czy poprzedniej TVP, bo są rzeczy, których nie powinno się robić w dziennikarstwie niezależnie od tego, która opcja kieruje mediami publicznymi. Obecnie TVP bardzo kuleje pod względem informacyjnym. @wislok mówił o "Wiadomościach", a ja podobne sytuacje zauważam także w "Panoramie", która teraz tak naprawdę jest skróconą formą programu z Jedynki. Sama TVP Info też ma sporo wad, na przykład "paski" na konwencjach: gdy jest to partia rządząca, to są albo neutralne, opisujące sytuację (Konwencja regionalna w...) albo chwalące rząd. Natomiast przy pokazywaniu opozycji paski te są stronnicze, narzuca się interpretacje przemówienia.

Zauważyłem też, że od jakiegoś czasu pogorszył się w moich oczach styl prowadzenia programów przez Adriana Klarenbacha, Kiedyś doceniałem jego profesjonalne podejście, ale coś ostatnio złośliwy się nieco zrobił wobec jednej grupy gości. Z samymi gośćmi też jest pewien zgrzyt, rzadko można trafić na komentatorów z liberalnych czy lewicowych mediów.

Klarenbach dla mnie jest gorszy od Rachonia. Nie mogę oglądać programów prowadzonych przez niego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W związku z Ciszą Wyborczą, nie będzie w ten weekend programów ''Salon Dziennikarski'', ''Studio Polska'', ''Młodzież Kontra'' oraz ''Woronicza 17'' w TVP Info. Także w nocy z piątku na sobotę nie będzie programów powtórkowych, gdzie zamiast nich będą emitowane filmy dokumentalne.

Edytowane przez Mr. Orbita
"W związku", nie samo "Związku".
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...