Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak,a relacjonowanie tego protestu? Nie każdy ma możliwość śledzenia spotkań live, TVP INFO woli uprawiać propagandę i cały weekend mówili o spotkaniach rządzących i o aferach opozycji. Potraficie zrobić aferę, bo opóźnienie Tuska,a tu protest tych osób macie gdzieś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sprawdzałem to istotnie TVP Info w weekend nie mówiła zbytnio o proteście i nie poruszała aż tak chętnie tego tematu w swoich programach. Dla przykładu: w niedzielę w "Woronicza 17" nie mówiono o tej sprawie, a skupiono się na opozycji. W konkurencyjnym programie "Kawa na ławę" w TVN24 temat ten był jako pierwszy, poświęcono na to połowę programu.

Publiczna telewizja trochę o sprawie protestu mówiła w czwartek, bo akurat jak u brata naprawiałem laptopa to mi włączono telewizorek żeby coś grało i w ciągu bodajże 2 godzin kilkukrotnie podawano informację o spotkaniu prezydenta Dudy z protestującymi w Sejmie (byłem u brata między 11 a 13, gwoli ścisłości). Ale to też w sumie na tym aspekcie się skupiono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o zwracanie uwagi na używanie właściwych słów do określania sytuacji. "Przemilczanie" na pewno nie ma miejsca. To temat niewygodny i nie jest nadzwyczaj eksponowany. Na pewno jednak nie jest przemilczany w TVP Info. Niestety mam na swoim stanowisku pracy tylko jeden kanał informacyjny i jest nim TVP Info. Muszę go oglądać przez 8 godzin dziennie i "przemilczania" nie ma na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nadmienić, że sejmowy protest niepełnosprawnych to protest grupy kilkudziesięciu osób. Nawet nie wiem, czy przyłączyły się do niego jakieś ogólnopolskie zrzeszenia osób niepełnosprawnych(?). Protest - choć niewątpliwie słuszny, gdyż otrzymywane przez nich/na nich pieniądze są głodowe i śmieszne od lat (wiem, co mówię, bo moja mama jest niepełnosprawna, miesięcznie dostaje 740 zł + 153 zł) - jest póki co marginalny. Nie wiem, czy to temat na przysłowiową "jedynkę", na główny temat dnia. W TVP Info oglądałem relację z tego protestu jak wyszła do nich minister Rafalska, nie pamiętam, czy było to LIVE, ale na pewno dość długo to pokazywali.


Jeśli to miałby być temat na "jedynkę", to co kilka dni można wprowadzić do sejmu kilkunastoosobową grupkę przedstawicieli jakiejś grupy społecznej/zawodowej (kilkunastu ratowników, nauczycieli, pielęgniarek) i kreować w ten sposób przekazy medialne. Protesty to były górników, kobiet, czy pielęgniarek (wielotysięczne manifestacje, zaangażowanie związków i ogólnopolskich zrzeszeń).


I nie porównujcie proszę wszystkiego do TVN24. @Kirk, to do Ciebie. Naprawdę nie możesz porównać do czegoś lepszego? Naprawdę chcecie, aby media publiczne nieustannie dorównywały tej stacji?

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nadmienić, że sejmowy protest niepełnosprawnych to protest grupy kilkudziesięciu osób. Nawet nie wiem, czy przyłączyły się do niego jakieś ogólnopolskie zrzeszenia osób niepełnosprawnych(?). Protest - choć niewątpliwie słuszny, gdyż otrzymywane przez nich/na nich pieniądze są głodowe i śmieszne od lat (wiem, co mówię, bo moja mama jest niepełnosprawna, miesięcznie dostaje 740 zł + 153 zł) - jest póki co marginalny. Nie wiem, czy to temat na przysłowiową "jedynkę", na główny temat dnia. W TVP Info oglądałem relację z tego protestu jak wyszła do nich minister Rafalska, nie pamiętam, czy było to LIVE, ale na pewno dość długo to pokazywali.

Jeśli to miałby być temat na "jedynkę", to co kilka dni można wprowadzić do sejmu kilkunastoosobową grupkę przedstawicieli jakiejś grupy społecznej/zawodowej (kilkunastu ratowników, nauczycieli, pielęgniarek) i kreować w ten sposób przekazy medialne. Protesty to były górników, kobiet, czy pielęgniarek (wielotysięczne manifestacje, zaangażowanie związków i ogólnopolskich zrzeszeń).

I nie porównujcie proszę wszystkiego do TVN24. @Kirk, to do Ciebie. Naprawdę nie możesz porównać do czegoś lepszego? Naprawdę chcecie, aby media publiczne nieustannie dorównywały tej stacji?

Może by trochę się dowiedzieć zanim się skomentuje. Protestuje ogólnopolskie stowarzyszenie RON.  Dla mnie problemy niepełnosprawnych , których w Polsce jest 5,5 mln osób ogółem jest ważniejsze aniżeli zapowietrzenie się lidera największej partii opozycyjnej, wypowiedź posłanki o tym by się bać Boga i lidera opozycji czy spotkanie wicepremiera Glińskiego z lokalnymi działaczami. TVP mogła by być miejscem debaty o potrzebach niepełnosprawnych, jakie rozwiązania należało by przyjąć, dyskusja o słuszności postulatów osób protestujących w Sejmie. Tego powinno wymagać się od telewizji publicznej.

Co mamy ? Przez weekend od rana do wieczora jedno i to samo wałkowane czyli wyjazdy polityków , ewentualnie tak jak wspomniałem te złe partie opozycyjne.  Przecież czasami to się już nie da, TVP INFO przez kilka godzin potrafi pokazywać i mówić jedno i to samo..  Dla mnie problemy niepełnosprawnych(protest dotyczy grupy 300 tysięcy osóB) są ważniejsze aniżeli kolejna jałowa dyskusja o wypowiedzi danego polityka.. 

Jarek999 może być skandalem jest przykrywanie tej sprawy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, widać nie byłem dobrze poinformowany. Ale to też źle świadczy o niektórych mediach, którzy piszą o proteście niepełnosprawnych wprowadzając mnie w błąd, co nijak ma się do rzeczywistości, gdyż chodzi - jak rozumiem - o ich opiekunów (pełnosprawnych). Ty też używasz określenia protest niepełnosprawnych, a stowarzyszenie, które podałeś, zrzesza opiekunów (dokładnie to rodziców) .

 

TVP Info nie bronię. Wiem jak jest i m. in. dlatego też cieszę się, że mam dostęp do Polsat News. To - moim zdaniem - najpoważniejsza obecnie stacja informacyjna w Polsce. I mam nadzieję, że tak zostanie.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie porównujcie proszę wszystkiego do TVN24. @Kirk, to do Ciebie. Naprawdę nie możesz porównać do czegoś lepszego? Naprawdę chcecie, aby media publiczne nieustannie dorównywały tej stacji?

To może wyjaśnię, czemu akurat porównywałem do TVN 24, a dokładniej do programu tej stacji. Chciałem po prostu pokazać, jak się ten temat traktuje w 2 audycjach o praktycznie takiej samej konstrukcji, nadawanych tego samego dnia i stanowiących dla siebie bezpośrednią konkurencję, jeśli chodzi o niedzielną publicystykę przedpołudniową. A porównania do TVN 24 były, są i będą z jednego prostego powodu - ta stacja jest najstarszym kanałem informacyjnym w Polsce, zawsze się robi porównania do pionierów. I to nie jestem moim zdaniem tutaj kwestia dorównywania. Bo swoje wady i zalety ma i TVP Info, i TVN 24.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem przypadkiem na program "Studio Polska", to jest tak na poważnie, że zaprasza się do telewizji ludzi z niskim wykształceniem, ubranych byle jak?

Wsadzę kij w mrowisko, ale to taka najniższa klasa społeczna używająca prostego jak nie prostackiego języka.

Wyjątkowo tendencyjna sonda o byłym premierze.

Nie jestem widzem Tvp info.

Żenujący poziom  programu.

Edytowane przez Pawel1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Andrzej Halicki z PO, Piotr Misiło z Nowoczesnej i Adam Struzik z PSL opuścili dziś Studio programu "Woronicza 17" kilka minut po rozpoczęciu programu. Byli oburzeni faktem,że program rozpoczął temat podany przez Radio Szczecin,że w mieszkaniu należącym do jednego z polityków opozycji miały być świadczone usługi prostytucji. Zanim do tego doszło bardzo brutalnie został zaatakowany prowadzący program M. Rachoń . 

Czy politycy powinni narzucać prowadzącemu tematy  rozmowy? To nie pierwszy raz jak politycy różnych opcji opuszczają studio telewizyjne czy bojkotują daną TV czy programy. Mają do tego prawo. Jednak A. Dera z Kancelarii Prezydenta przyznał,że bojkoty, które oni organizowali wobec mediów nie przynosiły skutków i należy brać udział w dyskusji nawet jak dziennikarz jest wobec nich bardziej napastliwy, trzeba bronić swoich racji. Dodam,że gośćmi programu byli oprócz wymienionych osób M. Suski z ramienia PiS i A. Ścigaj z Kukiz'15. 

Post ma na celu przedstawienie niecodziennej sytuacji, gdzie trzej uczestnicy rozmowy opuszczają studio,a nie dyskusję polityczną. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te zajście, zresztą to nie pierwszy taki przypadek - w tym miesiącu w innym programie TVP Info ''Minęła 20'' wyszedł ze studia Adam Szejnfeld po tym, jak mu się nie spodobał wstęp Michała Rachonia o Rafale Trzaskowskim. A co do bojkotów, to faktycznie nie przynoszą one pożytku - największa partia opozycyjna bojkotuje od miesiąca w moim regionie TVP3 Szczecin i Radio Szczecin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim do tego doszło bardzo brutalnie został zaatakowany prowadzący program M. Rachoń .

Brutalnie czyli co pobili go? Nie wiem jak można brutalnie słowem zaatakować...

 

Post ma na celu przedstawienie niecodziennej sytuacji, gdzie trzej uczestnicy rozmowy opuszczają studio,a nie dyskusję polityczną. 

Jakiej niecodziennej, przynajmniej raz w miesiącu czytam w tym wątku że ktoś opuścił studio TVP z tych samych powodów. To już jest normalność w TVP.

 

Każdy temat jest lepszy żeby wyciszyć niewygodny, trwający już za długo protest w Sejmie. Tym bardziej że poprzedni temat zastępczy się już wyczerpał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem,ze nie wolno podawać informacji niewygodnych dla opozycji? Jako widz mam prawo do informacji wszelakich, niewygodnych dla wszystkich. To dziennikarz,a nie politycy opozycji będą decydować o doborze tematów i ich kolejności w programie. Wychodzenie ze studia to wyraz bezsilności i nieumiejętności dyskusji. Pojawiły się w programie wątki niewygodne dla rządzących przedstawione przez posłankę opozycji, która została w studiu i która podkreśliła prawo obywateli do informacji - także tych niewygodnych dla formacji opozycyjnych i że oni przychodzą tu przedstawiać racje, dyskutować dla obywateli,a nie obrażać się, bo dziennikarz jest bardziej czy mniej przychylny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten program z prowadzącym Rachoniem osiągnął już dawno dno. Ale z każdym kolejnym odcinkiem to dno wydaje się coraz głębsze. Co mieliby odpowiedzieć politycy opozycji na temat prowadzenia przez swojego kolegę agencji towarzyskiej? Skąd oni mają wiedzieć czy to jest prawda czy nie? Informacje tabloidowe w poważnym programie nie mogą stanowić podstawy do dyskusji.

Edytowane przez gregor111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co kto uważa za informację poważną. Dla mnie to nie jest błaha sprawa. No to jak nie mają co powiedzieć niech powiedzą,że sprawa wymaga wyjaśnienia i tyle,a nie urządzają szopkę i wychodzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...