Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@jaszek To nie ma żadnego wpływu. Kiedyś na pewno będzie wszystko w Full HD. Aczkolwiek przy TVP Info to raczej nie zdążą tego zrobić przed masowym upowszechnianiem się 4k, a wtedy bardziej się będzie opłacało przejść na to 4k.

Tak, nie mniej wg mnie TVP Info nie jest jedyną telewizją informacyjną, która nadając w HD część relacji robi w SD

TVP Info ogólnie zdecydowanie za późno rozpoczęło proces przejścia na HD i dlaczego nie zrobiono tego już kilka lat temu należałoby zapytać prezesa Brauna. To za jego kadencji konkurencja przechodziła. Kurski choć z problemami, ale przynajmniej stopniowo coś robi.

Za jego (Brauna) kadencji na HD przeszły tylko TVP1 i TVP2, przy czym część programów nadawali w 4:3, więc też było pomieszanie

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle wyobraźcie sobie, że wiele programów nadawanych na antenie nadającej w HD TVP2 rejestrowana i emitowana była w jakości SD, np. Jeden z dziesięciu, czy Pytanie na śniadanie.

 

TVN24 na nadawanie w jakości HD przeszedł w 2012 roku. Polsat News na początku 2014 roku. Na krótko przed zmianą wiatru w TVP poprzednie władze (był rok 2015) kupiły do studia TVP Info nowe kamery... SD :)

 

Do końca 2015 roku w sprawie HD TVP Info nie robiono kompletnie nic. Ja jednak mam uznanie do Kurskiego, że w obliczu problemów z finansowaniem mediów publicznych potrafi stopniowo w tej sprawie coś robić. Wieszanie psów powinno zacząć się kilka lat temu.


To są lata zaniedbań, nie jest to kwestia ostatnich kilkunastu miesięcy


Kurski ma teraz rację mówiąc, że wstyd się dzisiaj chwalić przejściem na HD, bo może faktycznie to bez sensu w obliczu nieuchronnego zbliżania się 4K


Poza tym przejście w HD to nie naciśnięcie guzika, ale to chyba wszyscy wiemy ;)

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październiku 2016 Kurski powiedział

 

Musimy skończyć proces przechodzenia TVP Info na jakość HD. To potrwa do lutego przyszłego roku, bo wymaga znacznych inwestycji w technologię i zakupu sprzętu HD. Co z tego że mamy studio FullHD skoro moi poprzednicy pół roku przed moim wejściem do telewizji zakupili 17 kamer SD?!

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jacek-kurski-jestem-zadowolony-z-wiadomosci-pietno-tvpis-to-konsekwencja-celowej-kampanii-opozycji/page:2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie poważnie. Dlatego też po pierwsze nie upolityczniałbym tego tematu, a po drugie marzyłbym, żeby jakiś dziennikarz zapytał Pana Brauna o tę sprawę, dlaczego TVP do 2015 roku nie robiła nic poważnego w sprawie przejścia TVP Info na nadawanie HD. Pan Braun wciąż jest czynnym zawodowo w mediach - jest członkiem Rady Mediów Narodowych, chętnie udziela się na temat TVP, więc może zabrałby głos i w tej sprawie :)

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktokolwiek byłby w stanie uzasadnić decyzję o zakupie kamer SD w sposób logiczny... Oczywiście kij ma dwa końce, więc Kurski pewnie też podkolorował sytuację. Jako zwykli widzowie i tak się nie dowiemy :wink:

 

 

Faktem jest, że TVP Info nigdy nie było wystarczająco doinwestowane. Ponadto nigdy nie wykazywało jakiegoś wyrazistego charakteru, nie stanowiło opiniotwórczego medium, nie miało charakterystycznych "twarzy". Obecnie się to zmienia, aczkolwiek szkoda, że ta "wyrazistość" opiera się na tendencyjnych paskach, redaktorach prowadzących wylewających napoje energetyczne na wizji czy niepolitycznych "ekspertach" jak p. Cejrowski. 

Z drugiej strony jednak zauważam pewne elementy w TVP Info, które mi się podobają. Zauważam szerszy dobór tematów i nieco bardziej spokojny ton dyskusji w porównaniu z TVN24. Nie oglądam jednak stacji informacyjnych zbyt często, więc moje opinie nie są zbyt miarodajne. Generalnie jednak, pomimo moich umiarkowanych, pro-zachodnich poglądów, jestem bardziej zniechęcony i zmęczony TVN24 (bardzo lubię za to TVN24 BiS). Dobrze, że TVP Info zaczyna byc bardziej liczącym się medium. Jest dość skrajne, ale zgadzam się z tym co Kurski powiedział w innym, niedawnym wywiadzie (chyba dla dziennika Polska The Times) - jest to po prostu alternatywa dla równie skrajnego TVN24.

Edytowane przez CYFROmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda. Ale czy sądzisz, że tak jest?

To chyba oczywiste, że nie jest. Nigdy nie była.

Przeciwwaga może sprawiać równowagę na rynku. 

Przeciwwagę powinno się robić za prywatne pieniądze. Już tu pisałem, że na formularzu rejestracji odbiorników radiowych i telewizyjnych nie ma pytania o poglądy polityczne. Słuchacze TOK FM i widzowie TVN24 w myśl ustawy mają też obowiązek płacić abonament RTV (inną sprawą jest to czy to robią). Jak ktoś chce równowagę, to niech doinwestuje w istniejące już media prywatne (TV Republikę, wPolsce, czy TV TRWAM).

Tymczasem prezes TVP Jacek Kurski zapowiada, że jesienią 2018 roku TVP Info zyska nowe studio oraz nową oprawę. Ponadto do końca 2019 roku wszystkie ośrodki regionalne TVP będą nadawały swoje programy w jakości HD.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jacek-kurski-tvp-info-z-nowym-studio-i-oprawa-jesienia-2018-r-tvp3-z-nowym-sprzetem-i-emisja-w-hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucając do tego nową oprawę dla Wiadomości, planowany start Poland 24, nową siedzibę serwisów i TAI na Woronicza, wprowadzenie ośrodków regionalnych na satelitę czy sam wzrost znaczenia kanału TVP3 (w tym powrót do planu Daszczyńskiego z większą ilością czasu dla ośrodków czy podniesienie samej stacji do HD) szykuje się spory koncert niezrealizowanych przez TVP życzeń a tym samym też katastrofa Telewizji Polskiej w zakresie informacyjnym oraz regionalnym.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste, że nie jest. Nigdy nie była.

Przeciwwagę powinno się robić za prywatne pieniądze. Już tu pisałem, że na formularzu rejestracji odbiorników radiowych i telewizyjnych nie ma pytania o poglądy polityczne. Słuchacze TOK FM i widzowie TVN24 w myśl ustawy mają też obowiązek płacić abonament RTV (inną sprawą jest to czy to robią). Jak ktoś chce równowagę, to niech doinwestuje w istniejące już media prywatne (TV Republikę, wPolsce, czy TV TRWAM).

Tymczasem prezes TVP Jacek Kurski zapowiada, że jesienią 2018 roku TVP Info zyska nowe studio oraz nową oprawę. Ponadto do końca 2019 roku wszystkie ośrodki regionalne TVP będą nadawały swoje programy w jakości HD.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jacek-kurski-tvp-info-z-nowym-studio-i-oprawa-jesienia-2018-r-tvp3-z-nowym-sprzetem-i-emisja-w-hd

 

A to dobre do końca 2019 będą miały ośrodki regionalne kamery HD. Może niech lepiej pomyśli o kamerach 4k do końca 2019  bo full hd jest już bardzo długi czas a TVP dopiero teraz obudziła się ze snu zimowego. Mamy w zasadzie półtora kanału w 4K na ten moment a kwestia czasu jak będzie ich przybywać także Panie Kurski może najwyższy czas iść z postępem a nie cofać się  w tył,bo za  takie uważam teraz dopiero wprowadzenie TVP INFO w FULL HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste, że nie jest. Nigdy nie była.

Przeciwwagę powinno się robić za prywatne pieniądze. Już tu pisałem, że na formularzu rejestracji odbiorników radiowych i telewizyjnych nie ma pytania o poglądy polityczne. Słuchacze TOK FM i widzowie TVN24 w myśl ustawy mają też obowiązek płacić abonament RTV (inną sprawą jest to czy to robią). Jak ktoś chce równowagę, to niech doinwestuje w istniejące już media prywatne (TV Republikę, wPolsce, czy TV TRWAM).

 

Jaszek niby ok, tylko jak Abonament RTV płaci 13 % uprawnionych to śmiem twierdzić,że TVP jest robiona za prywatne pieniądze, bo większość środków jest ze źródła komercyjnego. Jeśli to się zmieni to podzielę twoje zdanie, teraz go nie podzielam. Mi zależy na pluralizmie opinii i teraz go mam dzięki takiej ,a nie innej TVP. 

 

Dorzucając do tego nową oprawę dla Wiadomości, planowany start Poland 24, nową siedzibę serwisów i TAI na Woronicza, wprowadzenie ośrodków regionalnych na satelitę czy sam wzrost znaczenia kanału TVP3 (w tym powrót do planu Daszczyńskiego z większą ilością czasu dla ośrodków czy podniesienie samej stacji do HD) szykuje się spory koncert niezrealizowanych przez TVP życzeń a tym samym też katastrofa Telewizji Polskiej w zakresie informacyjnym oraz regionalnym.

Niezrealizowanie obietnic nie oznacza katastrofy, tylko utrzymanie stanu faktycznego, więc raczej jeśli piszesz- katastrofa to oznacza,że ona już jest i odpowiedzialność za nią ponosi nie tylko obecny Prezes TVP , ale także kilka innych zarządów,a tak naprawdę ponoszą rządzący Polską i to nie tylko Ci obecnie. Rządzący nie zadbali o stabilne finansowanie TVP , bo zależało im jedynie na zrobieniu z nich swojej tuby propagandowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród płacących abonament mogą być wyznawcy Buddyzmu, dla nich też nie widzę programów w TVP. Myślę,że wśród płacących abonamement są fani lig zagranicznych piłkarskich, wrestlingu itd. Poza tym twoja teoria ma wadę. Abonent kablówki czy telewizji satelitarnej też płaci za pakiet kanałów i tak np. płaci np. na TVN24 i nie znajduje tam treści mu odpowiadających. Nie ma możliwości dowolnego wyboru kanałów za które płaci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni cieszymy się nadawaniem TVP Info w najwyższej jakości. Owszem, sam kanał nadaje tak od zeszłego roku, ale dopiero teraz dopięto swego i naprawiono karygodne zaniedbania rządów Juliusza Brauna i Janusza Daszczyńskiego. Nie jestem zwolennikiem Jacka Kurskiego, bo niektóre rzeczy dalej mi się w TVP nie podobają, ale cieszę się że ktoś zrobił z tym HD porządek i zaczął je tu naprawdę stosować. Po kilkunastu latach wyniszczania stacji przez nieodpowiedzialnych prezesów, wreszcie możemy patrzeć na rozwój naszego wspólnego dobra jakim jest TVP. Już niedługo kolejne, gigantyczne projekty - podniesienie TVP3 do wersji HD oraz rekonstrukcja cyfrowa legendarnych produkcji TVP - m. in. Lalki, Polskich dróg, Czterdziestolatka czy Wojny domowej oraz ich sprzedaż na DVD. Czekam na to z niecierpliwością!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...