Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zasięg TVP1, TVP2, TVP Info w kraju jest taki sam. Nie każdy widz chce oglądać ciągle sytuację powodziową. Wystarczy że na innych kanałach TVP co jakiś pójdzie pasek o sytuacji kryzysowej odwołujący się do szczegółów w TVP Info. Zmiana kanału na pilocie nie jest żadnym problemem. 

Na terenie Europy TVP Info i TVP Polonia także nadają z tego samego satelity. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Zasięg TVP1, TVP2, TVP Info w kraju jest taki sam. Nie każdy widz chce oglądać ciągle sytuację powodziową. Wystarczy że na innych kanałach TVP co jakiś pójdzie pasek o sytuacji kryzysowej odwołujący się do szczegółów w TVP Info. Zmiana kanału na pilocie nie jest żadnym problemem. 

Na terenie Europy TVP Info i TVP Polonia także nadają z tego samego satelity. 


Też bym tak się tłumaczył, gdyby mi nie zależało na bezpieczeństwie mieszkańców regionu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oby to był punkt zwrotny dla widzów TVP Info, którzy mieli okazję dostrzec profesjonalizm stacji w nowej odsłonie w sytuacji kryzysowej.

56 minut temu, hgf22593 napisał(a):


Też bym tak się tłumaczył, gdyby mi nie zależało na bezpieczeństwie mieszkańców regionu :)

Ale nie podajesz jaki to ma sens, skoro zasięgi są takie same? Można by na wszystkich kanałach TVP retransmitować TVP Info. Tylko po co?

Tylko dlatego że ktoś nie umie korzystać z pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest uzasadnienie, chociażby w kwestii zwiększenia zasięgu przekazywanych informacji. Tym bardziej, że wielu wypięło się na tą stację po zmianach w grudniu. Więc byłaby szansa na zbudowanie na nowo wizerunku, tak jak to zrobiono w 2001 r. z TVN i TVN24. Poza tym nie wszystkie kanały informacyjne są ogólnodostępne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP wykorzystuje w tych dniach bardzo dobrze atut posiadania ośrodków regionalnych, z tego co widzę to te relacje są naprawdę fachowo robione, więc nie dziwi mnie, że są one chętniej oglądane niż Republika, która emituje w tych dniach dużo jednostronnej publicystyki. Zaś co do retransmisji na innych kanałach to powiem tak - w wielu krajach Europy utrzymuje się zwyczaj, że na kanałach ogólnotematycznych są nadawane dodatkowe, specjalne wydania serwisów, niezapowiadane wcześniej. Może w takim kierunku powinna iść także TVP? Bo rozumiem argument, że nie ma sensu dublować przekazu stacji, ale z drugiej strony myślę, że dałoby się przygotować dodatkowy serwis w Jedynce i Dwójce.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mr. Music napisał(a):

Za 3 mld extra łaski nie robią.

Wskażesz źródło z którego wynika że media publiczne dostały 3 miliardy?

Bo ja widzę że były dwie dotacje 250mln i 600mln https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-dotacja-budzet-panstwa-2024-rok-abonament-rtv, jakby nie liczyć 3 miliardów tu nie ma. A dodatkowo nie mają środków z abonamentu.

Więc raczej powiedziałbym że robią dobrą robotę za tak skromne pieniądze.

 

Edycja: Doszukałem się jeszcze jednej dotacji https://www.press.pl/tresc/82753,kolejna-dotacja-dla-mediow-publicznych-z-budzetu-panstwa---tym-razem-425-mln-zl 425 mln

Cytat

Z naszych informacji wynika, że pieniądze trafiły już do spółek. Telewizja Polska otrzymała 320 mln zł, a Polskie Radio – 65 mln zł. Pozostałe 40 mln zł podzielono pomiędzy 17 regionalnych rozgłośni publicznych.

To nadal nie daje 3 miliardów.

Czekam na link kiedy zostało wypłacone pozostałe 1,7 miliarda.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, hgf22593 napisał(a):

Dwójka i Jedynka to nie kanały informacyjne.

A Polonia to już informacyjny?

Godzinę temu, radiofan napisał(a):

Ale są ludzie, którzy nie włączają i nie oglądają kanałów informacyjnych a powódź to coś naprawdę ważnego. 

Ale są ludzie, którzy nie chcą oglądać informacji. 

Godzinę temu, Kirk napisał(a):

ale z drugiej strony myślę, że dałoby się przygotować dodatkowy serwis w Jedynce i Dwójce

Rozwiązanie jest proste- puścić pasek, że w TVP Info jest wydanie specjalne i tam należy się kierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek z tak suchą informacją nie wystarcza, lepiej jakby dawali cały scroll z TVP Info. A jak ludzie nie chcą oglądać informacji to niech wyłączą telewizor.

 

Jak nie wiesz jaki profil ma TVP Polonia, to przypomnij sobie jak ten kanał funkcjonował w czasie zamachów na WTC, Smoleńska i pierwszych dni wojny na Ukrainie. Choć patrząc jak się droczysz, to wątpię byś te wydarzenia pamiętał :)

Edytowane przez hgf22593
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...