Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minutes ago, marrak said:

No i drobny problem dla TVP Info - inflacja w Niemczech spadła z 7.9 do 7.6, ciekawe jak to przedstawią :D zawsze jeszcze jest Francja której wzrosła z 5.2 na 5.8 :P

"Donald Tusk i Angela Merkel obniżają inflacje Niemcom i podwyższają Polakom (Tusk: fur Deutschland...)" :).

Ale tak serio, to już jest bardziej dołujące co się tam dzieje w tym TVP Info niż śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jakiś rekord w serwisie TVP Info.

Tusk mówiący o chlebie po 30 zł został puszczony 6 razy podczas jednego serwisu.

"Może trójke odczytam z kart" te słowa wypowiedziała Urszula Sokołowska wczoraj podczas końcówki materiału o Donaldzie Tusku.

Późnej ciąg dalszy rozmowy z Karnowski o Tusku.

Czy w TVP Info uprawiają wróżby?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Incydent należy potępić, ale wplatanie w to bieżącej polityki, hmm

https://www.onet.pl/film/onetfilm/ziemiec-nie-wiedzial-co-powiedziec-zasluguje-to-na-potepienie/em28wj3,681c1dfa

Cytat

— To, co mnie naprawdę razi, to jest próba nachalnego upolitycznienia tego incydentu — powiedział były szef TVP Robert Kwiatkowski. — Zasługuje to na potępienie, ale na potępienie zasługuje też komentarz, jaki państwo na antenach dajecie, sklejając to z Tuskiem.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest były prezes TVP ten co "Jaka to melodia?"uratował?

Ten z Polskiej Partii Socjalistycznej.

Teraz z innej beczki.

Urszula Matysiak debiutowała w roli prowadzącej serwisy w TVP Info

Co ciekawe zapowiedziała że za chwile "Portal Info Flesz" i "Plan Dnia".

Po reklamach poleciała "Minęła 9 ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Zamiast grzebać w życiorysach odpowiedz na proste pytanie, czy łączenie tych spraw jest etyczne i zgodne ze sztuką dziennikarką.

Jeśli D. Tusk wzywa do rozwiązań siłowych co ma miejsce na jego wiecach to z przykrością stwierdzam, ze daje amunicję i argumenty do takich nawiązań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezy potępić bez żadnego ale. To Ale to usprawiedliwienie . Mnie się nie podoba TVP czy TVN to nie oglądam i tyle. Nie atakuje także osób tam pracujących ani fizycznie ani słownie w internecie. To proste  jak drut. 

Taka retoryka, ze metodami silłowymi pogwałci się konstytucję wyprowadzając prezesa NBP jest niedopuszczalna i nie przypominam sobie takich słów ze strony nawet Leppera, który mówił jedynie, ze Balcerowicz musi odejść. pracownicyvTvp sa regularnie atakowani przez Tuska i innych polityków PO, obrażani,, zastraszani . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było i jest z TVN24 oraz gdy w TVP pracowali dziennikarze których już nie ma. Robi nie  kto inny jak przeciwna strona.

Należy odróżnić uprawnioną krytykę od nawoływania do czegoś. Ja to odróżniam, choć zdaję sobie sprawę że niektórzy mogą pewne słowa traktować zbyt dosłownie. Ale tu nikt nie jest bez winy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wislok napisał:

Jeśli D. Tusk wzywa do rozwiązań siłowych co ma miejsce na jego wiecach to z przykrością stwierdzam, ze daje amunicję i argumenty do takich nawiązań. 

Ja się z tym zdaniem zgadzam.

Proszę sobie zobaczyć przykład z Gazety Lubuskiej (właściciel PKN Orlen) gdzie marszałek województwa z PO żąda zwolnienia dziennikarza.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mateusz2006 napisał:

Ja się z tym zdaniem zgadzam.

Ja też się bardzo chętnie zgodzę jeśli zacytujecie na którym wiecu i gdzie dokładnie padło że trzeba zastosować rozwiązanie siłowe :)

Nie twierdzę że ta wypowiedź o której ja myślę była odpowiednia, ale nic o siłowym rozwiązaniu tam nie ma. Chyba że myślicie o jakiejś innej wypowiedzi. Ja nie znam.

Dlatego uważam że łączenie tych faktów jest nieuprawnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dvbtowiec napisał:

którym wiecu i gdzie dokładnie padło że trzeba zastosować rozwiązanie siłowe :)

W Radomiu to padło na konwencji PO.

2 Lipca padły te słowa  o chlebie po 30 zł.

W dniu 3.07.2022 o 22:33, Mateusz2006 napisał:

Ludzie jakiś rekord w serwisie TVP Info.

Tusk mówiący o chlebie po 30 zł został puszczony 6 razy podczas jednego serwisu.

"Może trójke odczytam z kart" te słowa wypowiedziała Urszula Sokołowska wczoraj podczas końcówki materiału o Donaldzie Tusku.

Późnej ciąg dalszy rozmowy z Karnowski o Tusku.

Czy w TVP Info uprawiają wróżby?

 

Sorki że sie cytuje .

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 44 minuty jest fragment który ja znam. Jest tam mowa o ekspertyzach prawnych i nie ma słowem o rozwiązaniach siłowych @wislok

Znasz lepszy który jasno wykazuje

W dniu 19.07.2022 o 08:09, wislok napisał:

wzywa do rozwiązań siłowych

w kontekście łączenia tego wątku z incydentem pod TVP, poproszę o konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstytucja jest jasna, kadencja prezesa NBP trwa 6 lat, a wszelkie próby wyprowadzania( siłą, bo nie potrzeba żadnych rozwiązań  prawnych- jest o tym mowa wbrew twoim twierdzeniom) będą niezgodne z konstytucją. Zresztą PO znana jest z rozwiązań siłowych i pogwałcenia prawa( tu prasowego) https://youtu.be/9pfo2t0sfOA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cytatu konkretnego nie ma. Nie mam więcej pytań. Twoja interpretacja wypowiadanych słów nie jest przedmiotem naszych rozważań.

Konstytucja mówi też wyraźnie iż mogą być maksymalnie 2 kadencje. A jeśli dobrze rozumiem te interpretacje prawne, chodzi o to że to byłaby już trzecia.

Nie mnie ani Tobie rozstrzygać kto ma rację.

Moją intencją jest trzymanie się faktów, a fakty są takie że słowa o rozwiązaniach "siłowych"  nie padły.

Łączenie tego z wydarzeniami pod TVP jest też delikatnie mówiąc nieprzyzwoite.

I to wyczerpuje temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była mowa o zorganizowaniu się na ulicy także( zauważam, ze władzę w demokratycznych państwach nie zmienia się na ulicy) . No to się zorganizowali w niedzielę. Politycy muszą brać odpowiedzialność za słowa. 

@dvbtowiec wystarczy sprawdzić na stronie NBP, kto i kiedy był prezesem NBP https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/o_nbp/prezes/prezesi_nbp.html nie potrzeba do tego prawników. 

 

PO rozwaza podjęcie kroków prawnych wobec TVP https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/tvp-atak-na-operatora-wiadomosci-wina-donald-tusk-tomasz-siemoniak-kroki-prawne-reakcja

 

pojawiły się takze skargi na sposób zrelacjonowania incydentu https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/wulgaryzmy-wiadomosci

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...