Skocz do zawartości
pakumy

[FTA] TVP INFO

Rekomendowane odpowiedzi

Studio TVP Info dla mnie jest bardzo ładnie, odświeżone. Co do oprawy graficznej najbardziej mnie irytuje ta kostka z programami i gośćmi w studiu, jest ona za duża. Reszta może być, jest przejrzysta i czytelna. Szkoda że nie zmieniono jingli i oprawy muzycznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowe studio TVP Info bardzo mi się podoba, widać że jest zdecydowanie szersze. Natomiast co do oprawy graficznej, to również mnie denerwuje szersza kostka z gośćmi/programami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jingle i oprawa muzyczna mi się podobają, nie powinny być zmieniane. :-) A co do grafiki to ta kostka z zapowiadanymi gośćmi faktycznie irytuje i skupia nie siebie uwagę. Tak nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie nie przekonały zmiany. Studio może jest nowoczesne, ale nie praktyczne, wydaje się małe i ciasne, Oprawa nawet jest fajna, ale za wielka, teraz na świecie jest moda na minimalizm na ekranie, a tu mamy wręcz odwrotny trend.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tymczasem mam wartą odnotowania ciekawostkę z innego forum:

Cytat

Wczoraj o północy nastąpiło pożegnanie ze starym studiem. Sławomir Siezieniewski wspomniał, że stare studio długo im służyło i będą do niego wracać z sentymentem. Na koniec p[beep]szono światło. Na zakończenie dzisiejszego Poranka Info powtórzono zakończenie tego serwisu, a Łukasz Sobolewski zdradził, że po serwisie Sławek nie mógł przez jakiś czas dojść do siebie, uronił niejedną łzę i snuł się po kątach, ale jest już z nim dobrze i z pozytywnym nastawieniem czeka na swój debiut w nowym studiu, który nastąpi już niedługo ;)

W sumie to ja nie dziwię się panu Siezieniewskiemu że się tak wzruszył - po pierwsze to było pierwsze prawdziwe studio TVP Info (chatek i tych pseudostudiów za TVP3 nie liczę) a po drugie on sam jest legendą a konkretniej mówiąc jedną z kilku osób którzy w stacji jest najdłużej więc nie jedno już widział.

Edytowane przez Poland

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj oglądałem fragment  "W Tyle Wizji" "WTW Extra" i jakość była okropna. Jedyne  ostre  fragmenty na ekranie to były stałe belki, logotyp i napis na żywo. Belki programu w tyle wizji były niewyraźne, jak i cały obraz. Jakość gorzej niż nie jedno SD. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro TVP Info pokaże o 21:00 nowy program Michała Adamczyka ''Strefa starcia'', który będzie poświęcony debacie o niepodległej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włączyłem sobie teraz stream TVP info i widzę taki obrazek. W prawym górnym roku jest belka z nazwą miasta a pod nią "Na żywo", zaś w lewym rogu "Powtórka". Pozostawię to bez komentarza.

Oglądałem przez chwilę w środę odmienione TVP Info i mam mieszane uczucia. Studio wydaje się być OK, ale grafika ekranowa nie przypadła mi do gustu. Dwa paski - o jeden za dużo. Pasek "Pilne" nadaje się do usunięcia. Drugi (biały) powinien mieć zmienioną czcionkę na większą. Podpisy z funkcjami są zdecydowanie nieczytelne. Jestem tutaj zwolennikiem pisania dużymi literami. Te kostki po lewej stronie są zbędne.

Niech nadawca się przyzna, że opracowywał grafikę pod telewizory 50 cali wzwyż oraz dla osób z dobrym wzrokiem. Reszta widzów może poczuć się zlekceważona.

Będę dalej obserwować to, co zmienili, ale nie ukrywam, że można to wszystko było zrobić o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też to zauważyłem koło północy.

W jednym rogu ,"na żywo" w drugim ,"powtórka," to już mogli zakryć to "na żywo". Zastanawiałem się przez chwilę jak ogląda się powtórkę na żywo.

Po prostu puścili nagranie i dołożyli "powtórka".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
15 godzin temu, Dawidek napisał:

Niech nadawca się przyzna, że opracowywał grafikę pod telewizory 50 cali wzwyż oraz dla osób z dobrym wzrokiem. Reszta widzów może poczuć się zlekceważona.

Co Ty piszesz?  Jest wręcz odwrotnie. Oprawa stworzona pod telewizorki CRT z ekranami , które nie potrafią wyświetlać głębi kolorów i mają przekątną <30 cali. Napisy na belkach  są wielkości pilota od  dekodera (TV 50 cali w ustawieniu 1:1 piksel), w dodatku ta głęboka czerwień bije za bardzo po oczach.

eae8db7c6c67b.png

Edytowane przez nieczęstygość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, nieczęstygość napisał:

Co Ty piszesz?  Jest wręcz odwrotnie. Oprawa stworzona pod telewizorki CRT z ekranami , które nie potrafią wyświetlać głębi kolorów i mają przekątną <30 cali.

Mam telewizor CRT 26 cali i muszę stwierdzić, że i tak te belki są za duże. Po pierwsze belki + karuzela + pasek standardowy są za duże. Po drugie ostatnia cyfra zegara, jak i ostatnia litera belek z prawej strony wychodzą poza obszar bezpieczny i telewizor "ucina". Co ciekawe, z lewej strony ekranu jest prawidłowo.

Moim zdaniem pasek informacyjny, jak i inne napisy, powinien być wielkości belki "na zywo", czy też paska "pilne"  pisany wielkimi literami.

• Popieram 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi