Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję. Z innego forum dowiedziałem się, że była ona od 7 maja 2012 roku.

Swoją drogą, od dzisiaj mamy listopad, a to oznacza, że do zmian w TVP Info zostało jeszcze 10 dni.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). Wątek jest wyłącznie o stacji TVP Info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamiast ''Minęła 20'' był emitowany film dokumentalny pt. ''Mgła'' z 2011 roku.

 

Także w związku z Ciszą Wyborczą ''Minęła 20'' również nie będzie w najbliższą sobotę. W zamian będzie emitowany film dokumentalny pt. ''W kolejce po śmierć. Czeczeni i ISIS''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, w jaki sposób będzie ten ekran wykorzystywany? Poza tym, samo studio to tylko jeden punkt, więc nie przesadzałbym od razu z ogłaszaniem "nokautu" i to w sytuacji, gdy studio TVP Info jeszcze nie ruszyło.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka. Ekran w studiu Polsatu News ma prawie 14 metrów, natomiast 24 metry jest w użytku dla Polsatu Sport Premium. A TVP Info będzie miało 22 metry. Co do nowego studia, jest fajne, ale samo studio to nie wszystko. Przede wszystkim liczy się profesjonalizm dziennikarzy. Niektórzy nawet nie próbują ukrywać swoich poglądów, co mnie osobiście zniechęca do oglądania programów informacyjnych TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jest pewnego rodzaju rewolucja, jeżeli chodzi o ten kanał telewizji publicznej.  Fajnie, że mają nowe możliwości, choć pewnie wartość merytoryczna pozostanie bez zmian. Niemniej warto docenić, że poczyniono pewne zmiany  (nie lekkie modyfikacje), które będą służyć temu kanałowi. Pewne rozwiązania są skopiowane od konkurencji (okrągłe stoły i ekran bezszwowy), ale jednak w dzisiejszych czasach nie unikniemy past. Też właśnie nie wiemy, jak ten ekran będzie wykorzystywany. Czy w taki sposób, jak w TVN24 (prawie żaden, oprócz "Dnia po dniu", "Polska i świat", "15 na żywo", "Teleserwis", parę prognoz w ramach "Dnia na żywo"), czy jak w Polsat News (różne grafiki, wykorzystanie w prawie każdym programie)  Życzę powodzenia. Mam nadzieję, że wykorzystają to studio w sposób maksymalny.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest tak fascynującego w tych ogromych LEDach skoro i tak sa tam głównie statyczne fotografie? Sztuka dla sztuki, bo podobnie jak współczesne strony internetowe naszpikowane obrazkami z krainy przedszkolaków dla podkreślenia funkcji czy użyteczności produktów i usług...

Jedni naśladują innych bezrozumnie... Widz i tak nic z tych wielki ścian. Już AR, grafika 3D i hologramy bardziej przemawiają do Widzów niż elektroniczna zwijka... Paranoja...

 

Kanały informacyjne są zbyt statyczne, za dużo gadania przy stołach, za mało akcji - Widz jest zakładnikiem dyskusji a nie uczestnikiem zdarzeń... Po prostu teraz zaserwuje mu się bardziej komfortowe więzienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te nowe, hipernowoczesne studio miałoby większy sens, gdyby wzorem konkurencji nadawały tam jakieś większe serwisy, czyli "Panorama" i "Teleexpress". :)

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2018 o 17:27, Poland napisał:

No to TVN 24 jest znokautowany i to sromotnie. Polsat News ma ekran na 24 metry długości i bezszwówkę. TVP Info ma 22 metry długości ekranu i bezszwówkę. TVN24... tylko 17 metrów długości ekranu i szwówkę.

 

Porównujesz studio sprzed kilku lat do świeżo wyremontowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się "nowa" grafika ekranowa. Zbyt duża przede wszystkim. Poprzednia była najlepsza jeśli chodzi o ostatnie lata. Minimalistyczna, elastyczna względem programów z głównych anten (jak Wiadomości, Panorama), co robili lepiej od TVN 24 BiS i Polsat News, oraz nie była taka duża.

 

Lecz kamery SD wciąż sobie zatrzymali. Trwa konferencja ministra MSWiA i jej jakość jest słabiutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wielgachny pasek! Szkoda, że nie idą w minimalizm jaki jest w BBC World Service i w BBC News. Tam praktycznie pasek nie istnieje. Dają tylko w ważnych momentach i jest cieniutki. Na pewno nie powinni iść w stronę irlandzkiego RTE News. Tam oprócz paska jest wielki margines z boku z zapowiedziami kolejnych programów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalizm... Tylko,że nie każdy ma sokoli wzrok ,a TVP w dużej mierze oglądają osoby starsze. Dla mnie obecnie pasek jest po prostu bardziej czytelny. Denerwuje mnie te przy ej kostce, wolałem poprzednią wersję i za duże to jest. Generalnie też bym zrezygnował z paska pilne, niech on naprawdę będzie w ważnych chwilach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...