Skocz do zawartości

Jaka będzie telewizja w przyszłości


piranha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mi marzy się taka rzecz, wybieram sobie 10 kanałów jakich chcę, przy czym każdy kanał ma swój indywidualny

koszt miesięcznie, podliczam sobie on-line ile za wszystko i płacę tylko za te kanały które wybrałem.

Oczywiście dziadowskie kanały byłyby tańsze, a lepsze droższe.

 

Jak myślicie - jest szansa na takie rozwiązanie w przyszłości ?

 

 

A Wy jak wyobrażacie sobie telewizję (ogólnie) można napisać o wszystkim - pakietach, dostawcach, sprzęcie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w Polsce sytuacja telewizji cyfrowej powróciłaby do względnej normalności, czyli sytuacji podobnej do tej jaka ma miejsce w cywilizowanych krajach Europy to po pierwsze kanały podstawowe a zarazem najpopularniejsze znane z oferty naziemnej telewizji DVB-T stałyby się ogólnodostępne/darmowe w przekazie satelitarnym - czyli niekodowane Free To Air a kanały płatne czyli kodowane i sprzedawane przez platformy byłyby pozbawione irytujących przerw reklamowych. W takiej sytuacji telewizja kodowana/płatna byłaby PREMIUM za jakie warto byłoby płacić i odróżniała się jakościowo na tle kanałów darmowych/niekodowanych. Obecnie niestety stwierdzić można, że abonenci płatnych platform dobrowolnie dodatkowo co miesiąc płacą jedynie za sporą dawkę powtórek wzbogaconych o niezwykle dużą ilość reklam a kanały kodowane "udają" , że zarabiają/utrzymują się z reklam notorycznie faszerując swoją ramówkę przerwami reklamowymi....np. TVN24, Discovery i wiele innych. Gdyby telewizja przyszłości miała być lepsza to co kodowane i sprzedawane jako kodowane/premium powinno być prawdziwe PREMIUM (czyli bez reklam) a te kanały co puszczają całą masę reklam powinny być najzwyczajniej niekodowane / ogólnodostępne / bezpłatne a nie tak jak dziś.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 6 lat później...
  • 3 miesiące temu...

Gdyby telewizja w Polsce wróciła do względnej normalności to by było:

- must carry/must offer na wszystkie kanały naziemne

- dodanie odkodowanych 16 ośrodków regionalnych TVP na satelitę

- odkodowanie wszystkich kanałów naziemnych na satelicie

- wy[beep]e z kanałów kodowanych reklam w trakcie trwania programów

- oferta a la carte (widz wybiera kanały które chce oglądać, a nie pakiet 150 kanałów z czego tak naprawdę ogląda tylko 10-15)

 

Nie tak jak dziś, że np. do oglądania nadają się tylko TVP i paczka Multi+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej chciałbym aby w przyszłości można było wybierać paczki od wybranych nadawców. Np. mieć wszystkie kanały od AMC Networks, NBC Universal, ViacomCBS i Warnermedia Discovery. I w tym momencie nie trzeba mieć kanałów Polsatu, TVP czy Disney. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości to pierwszą  telewizją ,  która przejdzie do lamusa historii to będzie telewizja satelitarna.

26 minut temu, Pawop napisał:

W przyszłości to bedziesz miał serwisy na żądanie od nadawców, a nie kanały

Niekoniecznie bo  utrzymają się kanaly sportowe, informacyjne,  publicystyczne i rozrywkowe.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lakiman napisał:

W przyszłości to pierwszą  telewizją ,  która przejdzie do lamusa historii to będzie telewizja satelitarna.

Niekoniecznie bo  utrzymają się kanaly sportowe, informacyjne,  publicystyczne i rozrywkowe.

I znowu się mylisz :)

W przyszłości pierwszą telewizją, która odejdzie do lamusa będzie telewizja kablowa, a powód jest bardzo prosty. Kablówki dostępne są w blokach mieszkalnych, gdzie zazwyczaj ludzie mają dostęp do światłowodu, dzięki któremu będą mogli przerzucić się z tandetnych kablówek na serwisy streamingowe :-)

Z kolei, z satelity korzystają bardzo często ludzie w małych miejscowościach, na wsiach, terenach leśnych i górskich, gdzie nierzadko nie tylko nie mają dostępu do światłowodu, ale i częsty problem z zasięgiem internetu mobilnego - tam jedynym słusznym rozwiązaniem jest, czy Ci się to podoba czy nie, SA-TE-LI-TA :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu już mieszkańców mieszka w dużych miastach , algomeracjach miejskich i czy w miejscowosciach gdzie już dotarł szybki internet.

Przykład rodziny że strony małżonki.Wioska obok Rzeszowa w środku lasu i proszę bardzo- swiatlowód doprowadzony do domów  , szybki internet(  Multimedia ).

Trend jest taki , że z czasem odsetek takich miejscowości bez światłowodu będzie się zmniejszał.

Postępu cywilizacyjnego nic nie powstrzyma.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lakiman napisał:

Ilu uż mieszkańców mieszka w dużych miastach , algomeracjach miejskich i czy w miejscowosciach gdzie już dotarł szybki internet.

Przykład rodziny że strony małżonki.Wioska obok Rzeszowa w środku lasu i proszę bardzo- swiatlowód doprowadzony do domów  , szybki internet(  Multimedia ).

Trend jest taki , że z czasem odsetek takich miejscowości bez światłowodu będzie się zmniejszał.

Postępu cywilizacyjnego nic nie powstrzyma.

Powiem Ci, że jesteś nieprawdopodobnym "światłowodowym" optymistą :-)

Owszem, sieć światłowodowa się rozwija, ale rozwija się zbyt wolno. Nie jest to wyłącznie trend, z którym mamy do czynienia w Polsce. Dotyczy on także Niemiec, które, pomimo bycia największą gospodarką europejską, leżą i kwiczą pod względem rozwoju infrastruktury światłowodowej. Wiem, że to co teraz napiszę, zapewne Ci się nie spodoba, ale w Niemczech prym wiedzie właśnie satelita i nic nie wskazuje na to, by miało się to w najbliższym czasie zmienić ;)

Niemcy są do tego stopnia przywiązani do przekazu satelitarnego, że nawet jak przyjeżdżają kamperami czy z przyczepami kempingowymi nad Bałtyk, to możesz zaobserwować małą satelitkę na prawie każdym kamperze :-)

Ja wiem, że jest Ci ciężko, ponieważ nie jesteś w stanie podeprzeć argumentami żadnej postawionej przez siebie tezy, ale mam dla Ciebie radę... daj sobie na wstrzymanie, bo Twoje myślenie życzeniowe po prostu nie ma sensu :-)

Pamiętaj, że kawa od samego mieszania nie zrobi się bardziej słodka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/gus-xszerokopasmowy-internet-90-procent-gospodarstw-d-mowych-w-polsce

Nie jest tak źle z dostępem do internetu.

W dniu 14.07.2021 o 20:02, CashBackPlease napisał:

I

Z kolei, z satelity korzystają bardzo często ludzie w małych miejscowościach, na wsiach, terenach leśnych i górskich, gdzie nierzadko nie tylko nie mają dostępu do światłowodu, ale i częsty problem z zasięgiem internetu mobilnego - tam jedynym słusznym rozwiązaniem jest, czy Ci się to podoba czy nie, SA-TE-LI-TA :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
On 7/14/2021 at 7:22 PM, Pawop said:

W przyszłości to bedziesz miał serwisy na żądanie od nadawców, a nie kanały

Będzie, albo nie będzie. Fakt że serwisy VOD mogą za 20-50 lat zyskać na ogromnym znaczeniu, raczej nie spowoduje nagłego zaniku „zwykłej" telewizji. Przynajmniej ja tak chcę, bo nie sądzę by jedno miało przeważać nad drugim, i powinna być zachowana możliwość wyboru tego w jakiej formie się chce oglądać. To jest po prostu praktyczne podejście. 

 

 

On 7/14/2021 at 7:47 PM, lakiman said:

Niekoniecznie bo  utrzymają się kanaly sportowe, informacyjne,  publicystyczne i rozrywkowe.

Sport jak najbardziej, ale myślę, że to też kwestia czasu gdy przeniesie się w całości do sieci. Obstawiam właśnie te mityczne 20-50 lat kiedy sport w najlepszej jakości i bez przerywania będzie standardem w sieci. 

 

Informacje to w zasadzie już głównie Internet. Nie trzeba do tego nawet telewizji, bo jest masa serwisów informacyjnych gdzie samemu/samej można sobie przeczytać co kogo interesuje. Aczkolwiek, wbrew pozorom podejrzewam, że tutaj będzie zdecydowanie dominować telewizja, o czym napiszę za chwilę. 

 

Publicystykę najchętniej bym wywalił z telewizji, ale to ja. 

 

Rozrywka? Dzisiaj to głównie Internet. To już ma miejsce, i większość dobrej rozgrywki znajduje się głównie w sieci. 

 

On 7/14/2021 at 8:24 PM, CashBackPlease said:

Dotyczy on także Niemiec, które, pomimo bycia największą gospodarką europejską, leżą i kwiczą pod względem rozwoju infrastruktury światłowodowej.

I właśnie to mnie w nich dziwi i jednocześnie przeraża jak można być aż tak zacofanym pod wieloma względami...

I nie chodzi mi tu o usilne podążanie za postępem, a o to, że Niemcy za wszelką cenę się przed tym bronią, nawet jeśli nie mają ku temu dobrych powodów. Nie rozumiem tego. 

Rozumiem zachowanie starych przyzwyczajeń i je szanuję, ale przecież można znaleźć w tym wszystkim złoty środek. Przykładem tego mogą być Japończycy. 

 

On 7/14/2021 at 8:24 PM, CashBackPlease said:

Niemcy są do tego stopnia przywiązani do przekazu satelitarnego, że nawet jak przyjeżdżają kamperami czy z przyczepami kempingowymi nad Bałtyk, to możesz zaobserwować małą satelitkę na prawie każdym kamperze :)

Napisałeś po prostu prawdę. Jest to jedna z tych cech za które w sumie cenię Niemców. Za to, że chcą mieć wybór i nie porzucają starych rozwiązań technologicznych tylko dlatego, bo są stare. Podobnie zresztą postępują Japończycy i Francuzi, gdzie przykładowo wciąż można korzystać tam z faksów lub płacić głównie gotówką, co w erze powszechnych płatności mobilnych dla niektórych może być wręcz żenujące. A jednak.  

Dlatego właśnie z podobnych względów nie opowiadam się jednoznacznie po stronie telewizji bądź streamingu kosztem tej drugiej opcji. Po co wybierać jak można mieć możliwość wyboru, i każdy będzie zadowolony?

 

Zaś co do telewizji przyszłości to obserwując sytuację na świecie, głównie w największych gospodarkach jak USA czy Chiny, śmiem podejrzewać że globalnie za hohohoho lat dominować będzie przede wszystkim Internet, a telewizja (głównie informacje, polityka, kulinaria i może trochę zakupy) zostanie głównie państwowa. Tak to wygląda między innymi w Chinach, które już dziś zaczynają rozsiewać swe wpływy na cały świat, także to nie są wizje z powietrza. 

 

 

 

Taka „telewizja" byłaby niczym innym jak zmodyfikowaną kopią takiej KCTV czy innej CCTV, oczywiście dostosowanej pod aktualny rozwój technologiczny i społeczny. Ot, głównie podstawowe wiadomości i polityka na okrągło. Zaoszczędziłoby to także sporo kosztów. 

 

Cała reszta szeroko pojętej rozrywki znajdowałaby się głównie w necie w postaci VOD, różnego rodzaju jutubów lub czegoś w ten deseń. Myślę że możemy mieć wtedy do czynienia z czymś na kształt „mediów korporacyjnych", gdzie to korporacje państwowe w sieci będą budować telewizję przyszłości, i to już od nas będzie zależeć zasadom której korporacji będziemy wierni. Polecam zaznajomić się z ideą obywatelstwa korporacyjnego. Już dzisiaj widać że to nie rządy i politycy mają głównie wpływ na ludzi, a największe firmy, globalne korporacje i koncerny od  których jesteśmy zależni. 

 

 

Przynajmniej ja to widzę za te 100+ lat w skali globalnej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...