Skocz do zawartości

Moduł CP i karta Cyfry nie współpracują w VU Duo 2


ap1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś da jakąś dobrą radę, jak uruchomić moduł CP i kartę Cyfry w czytniku kart (multipakiet)? U mnie blokują się wzajemnie. Żeby oglądać kanały z paczki Canal+ i HBO nie może być uruchomiony moduł Polsatu. I odwrotnie - zeby oglądać programy Cyfrowego Polsatu, nie może działac karta CYFRY. Da się coś zrobić? Oprogramowanie z 24.12.2013 i [beep] 2.3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np cofnij sie do starszego cccama badz przelacz sie na oscama.

 

potem znajdz w ustawieniach cama wysoki bitrate czy to pomoze

 

Czeka ciebie takze ustawianie priorytetow w zaleznosci co masz oplacone bo bardzo duzy % kanalow tych samych w zasadzie ma i Polsat i NC+ i niewiadomo co ma jakie urzadzenie dekodowac czy modul czy karta

 

 

ogolnie mowiac Cam Polsatu jest problematyczny czeka Ciebie wahlowanie z imagami moze ktorys z nich bedzie wspolpracowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
czeka Ciebie wahlowanie z imagami moze ktorys z nich bedzie wspolpracowal

 

Najpierw przeanalizowanie priorytetów przypisywania serwisów do CAID. W ten sposób zmusisz do dekodowania kanału przez konkretną kartę abonencką. Wystarczy że modu CAM nieprawidłowo wystawi status że dekoduje kanał pomimo braku uprawnień. Niestety taki to urok modułów CAM - producenci często zakładają że będzie w odbiorniku tylko jeden system kodowania / jedna karta abonencka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze Ci się nie uda. Niestety! Taki urok linuxow i modulow CAM. Były wcześniejsze wersje Vu+, ze modul Polsatu w ogole nie funkcjonowal. Tak to do dziś jest z linuxem Gigablue. Nie polecam abonamentu Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu na dekoderach linux. Jeżeli chcesz mieć dwie platformy potrzebujesz innego dekodera. Może jakiś droższy Technisat albo Octagon 1028p? Co innego gdyby karta Cyfrowego Polsatu była bez modulu tak jak karta Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Podejrzewam, ze Ci się nie uda. Niestety! Taki urok linuxow i modulow CAM.

Jesłi nie ma problemu sprzętowego ( a z tym bywało przez wiele tal różnie - kiedyś był to dobry biznes z przeróbkami CAM'ów by działały z jakimś tunerem) z danym modułem to nie widzę przeszkód dla CI i CI+ w trybie legacy. Bo oczywiście CI+ będzie niedostępne.

 

Moduyły CAM narzucają b. wiele idoitycznych ograniczeń np. na rozmiar tablicy CAT, ilość dekodowanych śceżek audio podpiętych do serwisu, ilość strumieni dekodowanych jednocześnie - w porywach tylko dwa a zazwyczaj tylko jeden.

Kłopotem jest to że producent nie zakłada że mamy więcej niż jeden abonament w tunerze, stąd olewawanie prawidłowego raportowaniu braku dostępu do kanału - ale tu pomaga priorytetowanie serwisów.

Moduły CAM są przeżytkiem i stanowią już znikomy margines rynku.

 

Nie polecam abonamentu Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu na dekoderach linux.

NC+ z kartą Conax roparowaną działa bezproblemowo. Niedanwo miałem możliwość nabycia krty Polsatu też "rozparowaną".

Brak potrzeby używania modułów CAM które same w sobie mocno ograniczają możłiwości odbioru, nagrywania itd.

Z tego powodu nigdy nie było w świecie linuxa parcia na przestarzałe CI bo moduły oferowały ograniczone możłiwości nawet w porównaniu ze sprzętem dedykowanym a co dopiero z możliwościami E2 (i nie chodzi mi o piractwo).

 

Co innego gdyby karta Cyfrowego Polsatu była bez modulu tak jak karta Cyfry+.

Można okazyjnie nabyć kartę, która będzie działać poza modułem CAM od CP. Cyba nawet łatwiej taką już zdobyć niż obecnie odpowiednią kartę conax od NC+.

 

Nie wiem jak Gigablue - bo nie miałem go w ręku. Ale wg danych technicznych nie powinno byćp roblemów z tym tunerem. Zatetą jest b. mocny procesor - oczywiście mipsel32. Ale oczywiswcie producent może coś sknocić na poziomie sprzętu. Skrajnym, niechlubnym przykładem były tunery IPBox. Co tu mówić Dream Multimedia ma najwięcej doświadczenia i nie jest firmą, która jak wiele innych, wpadła na pomysł okazyjnego zarobienie na modzie na tunery z linuksem z efektem godrzej niż mizernym. Za solidnośc producenta niestety się płaci - jakoś Chińczycy klonują pod włąsną marką Dreambox'y a nie inne tunery linuksowe - marka SunRay - ciekawostką są ciekawe potrójne głowice i dodatkowe złącza USB na przednim panelu.

 

Nie wyobrażam sobie korzystania z innego tunera niż z Enigmą 2. Przeraża mnie wizja męczarni i ciagłej nierównej walki z produktami ADB czy Posatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rozparowana czyli znalezione dane pozwalające na korzystanie z tych kart poza przypisanym sprzętem.

W przypadku NC+ nie ma żadnej ingerencji w kartę Tylko wyliczenie klucza RSA na podstawie odpowiedzi karty podczas próby dekodowania kanału "sparowanego" (zresztą było to dostępne praktycznie od momentu startu platformy N - nie było problem z pirackim "sharingiem" Nki via internet).

Podobnie jest w przypadku Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
No tak polecacie pół legalne środki...

 

A dlaczego półlegalne?

1. Nie udostępniam nikomu sygnału.

2. Nadal tylko jeden TV.

 

A czy legalnym jest zmuszanie mnie do monopolistycznej praktyki jaką jest dedykowany sprzęt o o ograniczonej mocno funkcjonalności (np. brak wygodnego w użyciu EPG)?

Jak z legalnością zabronienia mi nagrania filmu/audycji za który/którą zapłaciłem. Z godnie z prawem UE mam prawo do kopii. Sorry ale nagranie zaszyfrowane którego nie mogę zarchiwizować i które tracę bezpowrotnie w przypadku np. uszkodzenia dedykowanego sprzętu.

Jak wyłączność ma się do wolnego rynku i do prawa wyboru przez konsumenta?

Na koniec jeszcze jedno niewygodne pytanie na ile legalną jest zapłata za oglądanie reklam przerywających pozycję programową?

 

Takie gadanie można odwrócić w drugą stronę. Ale jak ktoś w tym kraju w końcu zacznie dbać o interesy widzów/abonentów to może się to zmienić.

Najpierw prosta zasada - abonament - zero reklam. Nadajesz reklamy nie możesz kodować i żądać opłaty za dostęp. Proste i uczciwe.

Aha jeszcze jedno gdyby nie piractwo, alternatywny dostęp to ceny za muzykę, filmy. telewizję mielibyśmy znacznie wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety, nic to nie pomogło. Jak nie ma w kieszeni modułu CP, wszystkie pozostałe pracują prawidłowo i się nie "gryzą". I odwrotnie, sam moduł Polsatu pracuje bez zarzutu. Zmiana na Oscama też nie pomogła, wysoki bitrate też włączony. W ustawieniach, przykładowo dla TVP1, TVP2, Polsatu HD kanały zostały wskazane modułowi w "zadaniach" i przyporządkowano CAIds 0x1803. Bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...