Skocz do zawartości

Słabość systemu kodowania CP


czarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niestety podobno ostatnio zmieniono nano kilku kanałów, a tamto jest już złamane i chodzą na tym nano kanaly TVN'u. Odbiór kilku kanałów więcej był możliwy, nie pamiętam które kanały, ale były podobno jakieś. Więc jednak oferta Cyfry też jest w jakiejś części dostępna piracko(nie licząc sharingu i podbijania kart). Mam nadzieję, że będzie Seca3 :lol:

 

no dobra, ale dlaczego tutaj o Cyfrze skoro to dział o CP. Teraz tylko o CP proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale TVN'y się zacinały, na któryś kartach na tym nano co jest teraz i musieli wycofać, chyba taki był powód, nie pamiętam dokładnie. Pytanie, dlaczego dają inne kanały w starym nano :roll: przecież to oni tylko na tym tracą, chyba, że to coś jak "promocja" CP :lol:

 

No dobra kończmy tą dyskusję o Cyfrze w dzialy CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakieś stowarzyszenie do walki z piractwem. Czy są jakieś szacunkowe dane tego zjawiska?

Ja nadal uważam że CP ma w pewien sposób piractwo pod kontrolą.

Załóżmy że jest 100.000 piratów (co wydaje mi sie dużo za dużo liczba zawyżoną). Dużo? Mało? Dla platformy która ma 2 mln. abonentów to zjawisko nie jest aż tak ważne jak dla np. n. CP może sobie pozwolić na wolniejsze reakcje na złamanie jego systemu kodowania. Np. wymianę kart może wprowadzać stopniowo. I etap dla ludzi którzy mają wykupionego Playboya. Szybko można przejść na N3. Piraci będą mocno zawiedzeni. II etap np. ludzie z pakietem Film lub Sport. Po wymianie wyłącza się N2 i zostawia N3. Resztę kart wymienia się w miarę możliwości. Te dwa etapy można przeprowadzić bardzo szybko. Resztę kanałów można zostawić piratom "dla zachęty", niech widzą co tracą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jest specyficznym krajem i jesli ktos bedzie potrafil hakowac CP w wiekszosci bedzie to robil zamiast placic abonament (czy nawet zrezygnuje z placenia abonamentu) stad problem piractwa jest istotniejszy nawet bardziej niz gdzie indziej a widac jak zachodnie platformy (gdzie piratow jest relatywnie mniej) migruja do Nagry3. Skoro Nagra2 jest praktycznie rozebrana na kawalki to tylko kwestia czasu gdy nastapi calkowita wymiana kart. Problem polega wlasnie na tym ze CP nie jest w stanie kontrolowac skali piractwa - nie wie ilu jest (i ilu bedzie za chwile) kolejnych uzytkownikow (a moze byc ich duzo), moze obserwowac jedynie czy klienci dochodza czy raczej nie i na tej podstawie snuc wnioski. C+ za to wie doskonale jaka jest skala "zgubionych kart" i dopoki bedzie niewielka nie musi sie spieszyc z wymiana kart i tunerow. W przypadku pojawienia sie softow pirackich z AU na Polsat sadze ze wymiana kart bylaby blyskawiczna - np. 1-2 miesiace, a do tego moze niedlugo dojsc kiedy takie softy sie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej kasie jaką obraca CP muszą wiedzieć jakiej skali zjawiskiem jest piractwo. Łatwo to policzyć. Suma sprzedanych Fergusonów, GI i innych popularnych tunerów + orientacyjna liczba zagubionych mediasatów. Przypuszczam że taki informacje są do zdobycia przez odpowiednio opłaconych ludzi :D

 

Na jakimś forum ktoś napisał że te nowe karty są takie same jak te z portugalskiej Cabo.

 

EDIT: O widzę że do podobnych wniosków doszedł czarek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim maja pakiet za 9,90 co nabija klientow ale malo wartosciowych, C+ ma chyba najwiecej klientow zamoznych placacych za paliet Prestiz i stad te zyski. C+ chyba lepiej rozumie ze nie liczy sie ilosc programow ale jakosc klient placacy duzo chce miec dobre programy typu Canal+ czy HBO a nie jakies TV Biznes czy inne tego typu Polsaty24.

 

Klient płacący dużo, często nie wie, że za to co oglada może płacić mniej, ale to go nie obchodzi bo ma kasę. Znam osoby, które płacą pełny pakiet w Cyfrze+, a oglądają praktycznie tylko kanały ogólnodostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy że jest 100.000 piratów (co wydaje mi sie dużo za dużo liczba zawyżoną).

 

Ale z Ciebie optymista, to na samym DVHK, jest ponad 360 tys. userów, wiem, że nie wszyscy tam zarejestrowani są piratami, ale też nie wszyscy piraci są zarejestrowani na tym forum, jeden plik z kluczami do fergusona potrafi w kilka godzin ściągnąć z uploadu ponad 3000 osób.

 

I tu cytat z komunikatu prasowego stowarzyszenia Sygnał (dane na rok 2005)

 

Skala kradzieży sygnału telewizyjnego na polskim rynku jest znacząca. Co roku branża nadawców i operatorów telewizji kablowych i satelitarnych ponosi z tego tytułu straty finansowe w wysokości około 60 mln zł. Piractwo telewizyjne polega na nielegalnym odbiorze programów (bez autoryzacji lub opłacania abonamentu), fałszowaniu i wprowadzaniu do obrotu nielegalnych dekoderów i filtrów, wyłudzaniu oryginalnego sprzętu, fałszowaniu kart do dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie niedawno wykupiłem moduł z kartą "prepaid"Polsatu ale ze starą kartą czy w związku z tym jak zaczną rozsyłac karty to tym co mają prepaid-y tęż chyba zmienią co nie?,bo chodzi mi oto że zapłaciłem za siedem miesięcy Familijny& RM i nie chce aby Polsat zostawił bez dostępu do oferty w połowie wykupionej subskrypcji bo u nich to raczej wszystko możliwe :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...