Skocz do zawartości

Problem z anteną pokojową Thompson ANT1210


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

zakupiłem dziś antenę Thompson ANT1210 w sieciówce. Podłączyłem do TV i niestety nie pokazuje żadnych kanałów - nic nie jest w stanie odebrać, nawet jeśli antena jest w oknie na parapecie. Mieszkam w Krakowie na Płaszowie (ul. Gliniana) około 10km w linii prostej od Chorągwicy. Liczne zabudowania i przeszkody po drodze.

Bardzo Was proszę o pomoc, co zrobić żebym mógł zbierać sygnał w domu?

 

Ps. Nie rozumiem dlaczego mój poprzedni temat został przeniesiony do kosza...bo powód: "Nie, anteny to Ty nie kupiłeś.". Mam pytanie - kto kłamie? Sklep sprzedający tego Thomsona jako antenę, czy moderator mówiący, że to nie jest antena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś wygląda jak kawałek drutu w plastikowej obudowie, który ma bardzo słaby zysk energetyczny a wszystko jest nadrabiane mocnym dość wzmacniaczem. Do poprawnego odbioru w polskich warunkach raczej się nie nadaje. Przy odległości 10 km od nadajnika powinna wystarczyć mała antena kierunkowa z symetryzatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zrób dokładnie tak,jak pisze Kolega @adrian1981.

W opisanych warunkach na odbiór w domu raczej nie licz.

Z zasłoniętymi oczami nie widać nawet z metra odległości,podobnie jest z odbiorem.

Dodam,że najlepiej umieść od razu antenę na dachu i na wysokim maszcie.

Z powodu licznych,jak piszesz przeszkód terenowych odbiór możesz uzyskać

z innego kierunku,niż się spodziewasz ( z odbicia ).

Gdybyś znalazł sygnał,ale nie zadowalający,zamontuj wzmacniacz z regulowanym

zasilaczem w miejscu symetryzatora.

Moderator,pisząc,że nie kupiłeś anteny miał,podobnie,jak wielu z nas już dosyć

obecnych na tym forum fanów taniej "chininy" i "kawałków druta" oraz wzmacniaczy

używanych tam,gdzie nie ma czego wzmacniać.

Jeden z tych fanów podaje za każdym razem inną cenę swej "anteny" i inną odległość

od nadajnika,od 15 do 40 km,zależnie chyba od humoru.Ostatnio,dla udokumentowania swej

teorii zamieścił nawet zrzut ekranowy (sygnał-bomba,pełny orgazm) tyle że,z odbiorem

kanału z kablówki...

Bagry i Gliniana są blisko zarówno Hollex-u, (Anieli Krzywoń) jak i Dipol-a

(Ciepłownicza),tam doradzą Ci,Kolego najlepszy w Twoim przypadku sprzęt.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dzięki za odpowiedzi.

Niestety nie mam możliwości na zamontowanie masztu ani wiercenie czy dokręcanie w ścianach budynku. Mieszkam w bloku na Iszym piętrze z oknem na północ. Czy w takim wypadku odpada antena kierunkowa?

Wyczytałem, że dobre są anteny Technisatu oraz szczególnie polecana jest antena Televes Innova BOSS ze wzmacniaczem dobierającym automatycznie poziom wzmocnienia. W hollexie kosztuje 120zł.

 

Tak jak mówiłem - zależy mi na jak najmniejszej ingerencji w elementy budynku: ściany, stawianie masztów itd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administracja budynku,w którym,Kolego mieszkasz ma obowiązek udostępnić

dostęp do dachu,lub zamontować antenę odbioru zbiorowego wszystkim lokatorom,

czy się jej to podoba,czy nie.Tak stanowi obowiązujące prawo. :read:

O ile masz choć jedno okno skierowane na południe,to "leczy" Cię instalacja anteny kierunkowej

na zewnątrz tego okna i przeprowadzenia przez mieszkanie przewodu antenowego do pokoju

z oknem północnym.Możesz również spróbować odbioru odbitego z anteną umieszczoną na zewnątrz

okna północnego,w tym przypadku uważam,że najlepsza do tego celu byłaby siatka,antena,której fanem

nigdy nie byłem,wręcz przeciwnie,lecz ona ma szeroki kąt odbioru,tutaj korzystny,choć siatkę też

nazwałem anteną warunkowo. :D

Jednak odbiór fal odbitych często bywa niestabilny,zależny od warunków atmosferycznych.

Zatem uważam,że najlepiej "zdobyć" dostęp do dachu,lub wyegzekwować montaż

wspólnej instalacji antenowej.

Administracja doskonale o tym wie,tylko się miga.

Pzdr.

 

P.S.

Nie przyjmuj do wiadomości tłumaczeń,że na budynku jest kablówka,ponieważ jest to usługa płatna,

a Ty masz obowiązek płacic tylko jeden abonament...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym obowiązkowym AZARTem w budynkach to dopiero taki wymóg jest od niedawna (po iluś tam latach przerwy) i dotyczy nowych budynków. W przypadku, gdy AZARTu nie ma bądź został zastąpiony substytutem w postaci pakietu socjalnego z kablówki powinno się albo na operatorze kablówki wymóc (co może być ciężkie bo nie ma on takiego obowiązku) reemitowanie MUXów DVB-T albo powinno się wykonać nowy AZART np. w ramach funduszu remontowego a kablówce można podziękować. Oczywiście w pojedynkę nie ma praktycznie szans, najlepiej wspólnymi siłami - większa ilość lokatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.Ansat-kablówka ma obowiązek GRATIS udostępnić mieszkańcom nie mniej,niż pakiet "must carry"

("obowiązkowy"brzmi lepiej- w końcu Wir leben in Polen")-nie jest wszak Caritasem, :smile:

jednak w postaci pakietu cyfrowego,bo w takiej postaci jest on dostępny "z nieba".

Pod takim warunkiem ma prawo do obecności w nie swoim budynku,w którym warunkowo prowadzi swoją działalność.

Jeśli umowa stanowi inaczej-należy ich przepędzić...

Muzeum Telewizji Analogowej mogą sobie otworzyć gdzie indziej. :brawo:

Nikt tutaj nikomu nie robi łaski,jeśli już-to budynkiem zarządza z mocy prawa wspólnota,

czyli mieszkańcy- i kablówka,jeżeli nie zna swego miejsca w szeregu może się po prostu

wynieść k'cziortumatieri... :brawo:

Bez podziękowania,to jest biznes.

Zaś wspólnota buduje nowoczesną sieć z DVB-T,TV SAT,telefonią,internetem,monitoringiem CCTV oglądanym również

na każdym OTV,videodomofonem,interkomem,alarmami etc.I nikt więcej nie będzie ich łupił,wmawiając,że telewizja

analogowa przesyłana jest nadal dla ich dobra. :smile:

Od wielu lat jestem obecny w szeroko pojętej branży i wiem,który kierunek jest słuszny.

Sieci kablowe zaś od wielu lat szukają wyłącznie,gdzie leżą konfitury.

Kablówka jest obcym wtrętem na zdrowym ciele wspólnoty i może najwyżej coś proponować,nie rządzić i dyktować warunki,

ten etap nareszcie szczęśliwie się już kończy.

Zapoznaj się również,Kolego z postem Kol.adrian1981.

Pozdrawiam.

P.S.Wspólnota mieszkaniowa jest tworem obligatoryjnym,wybiera zarząd,ważniejsze decyzje podejmuje większością głosów,

ustala opłaty,w ramach obowiązujących przepisów prawa.Nie można nie być członkiem wspólnoty w budynku wielorodzinnym.

Zresztą my tu tak gadu-gadu,a na budynku naszego Kolegi być może nie ma żadej kablówki. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...